Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Shaxu - zdjęcie

Shaxu

Rejestracja: 19.04.2013
Aktualnie: Nieaktywny
Poza forum Ostatnio: 07.10.2021 22:51
*****

Moje posty

W temacie: [ROZWIĄZANE] Dekompilacja modeli players/zombie

12.07.2021 01:22

Oj panie moze byc problem, z tego co pamietam to bedzie ciężko usunąć taki plecak ze wzgledu ze kordy plecaka są wpisane w plik odpowiedzialny za animacje dlatego w tej chwili jak usuwasz model, to wali błędami bo animacja nie ma kosci którymi teorytycznie powinna poruszać, moze zamiast usuwać ten model to go zrób niewidzialnym, słaby pomysl patrząc sie na optymalizację ale szybko i sprawdzony, zobacz czy textury plecaka są w osobnej texturze niz reszta zombie, jesli jest osobno to wystarczy zrobic ją przezroczystą

 

Dzięki za wytłumaczenie, raczej odpuszczę sobie aktualne modele i przerzucę się na modele CSO, które nie mają bomby c4 na plecach, oraz mają komplet modeli łap + bomby.

Nie będę się bawił w dekompilacje, ale chętnie przyjmę porady na przyszłość i będę na to zwracał uwagę.

 

Temat można zamknąć, wielkie dzięki..

W temacie: Non steam nie może użyć komendy

01.07.2021 21:35

Co do podglądu na ilość prób chodzi Ci o to, że chcesz widzieć kto, ile razy wybrał opcję "top15" z Twojego menu czy jak?

 

Absolutnie mnie to nie obchodzi, przedstawiłem sytuacje jak jak aktualnie działa wywoływanie MOTD przy użyciu natywów zamiast client_cmd(id).

Nie ma na to konkretnego rozwiązania, chociaż prezentowane przez Ciebie opcja zrobienia pustego menu z info jest jakimś wyjściem.

CSXGuard udupił na amen MOTD i szkoda, moim zdaniem jeśli nie mogą wywołać z customowego menu komend to zostanie wpisywanie playersom ręcznie komend lub wyłączenia w swoim CSie protectora.

Moim zdaniem jest już to za duży effort jak dla mnie jest aby zrobić część informacji w menu dla pewnej grupy osób, a swoją drogą to komenda /top15 i tak nie zostanie raczej naprawiona przez informacje z Menu.

 

 

 

Nie ma rozwiązania na blokadę motd przez protector (chociaż nie zawsze zadziała ta blokada motd, wiem z autopsji). 

 

Potwierdzam w moim przypadku odblokowanie działało w opisanym powyżej tutorialu ( odblokowanie motd tymczasowe )

 

Dzięki za feedback

 

 

W temacie: Non steam nie może użyć komendy

01.07.2021 00:29

Bardzo dobry tutorial, kilka komend zostało naprawionych customowych komend przy uzyciu natywów, oczywiście daje plusika.

 

Spróbujemy podnieść troche blokowanie CSXGuarda o poziom wyzej w tym momencie.

Nastepny problem jaki można zauważyc jest odczyt plików motd przy użyciu funkcji show_motd, czy jest jakieś konkretne rozwiązanie dla graczy którzy mają wgranego protectora CSXguard?

 

Ogólnie próbowałem rozwiązać issue przy użyciu podobnego rozwiązania przedstawionego powyżej, aczokolwiek naprawia błąd w dziwny sposób poniżej prezentuje opis jak wygląda sytuacja:

 

Step 1 ) Gracz CSSetti nie ma możliwości uruchomienia komendy /top15 z poziomu customowego menu ( od razu dostaje odpowiedź do konsoli z informacją [CSXGuard] MOTD: Blocked )

Step 2 ) Nastepnie jeśli gracz wpiszę /top15 manualnie przez say, landing page czy też plik txt. załaduje się bez problemu

Step 3 ) Przez kilka prób około 3-4 razy będzie mógł zobaczyć /top15 z poziomu customowego menu

Step 4 ) Po upływie tych prób, ponownie komenda /top15 nie bedzie działać z poziomu menu oraz będzie trzeba powtarzać cały proceder od początku czyli wpisanie manualnie /top15 oraz przez kilka prób będzie można sprawdzić w customowym menu /top15

 

Pytanie moje brzmi czy jest jakaś alternatywa na ładowanie informacji z okienka MOTD czy też da się naprawic ładowanie MOTD dla CSXguarda tak aby od razu ładował z poziomu zamiast wpisywania ręcznie /top15 oraz mieć możliwośc podglądu na kilka prób.

 

Pozdrawiam Serdecznie Shaxu

W temacie: Zombie Plague edited by Shaxu

29.12.2020 21:57

Jeśli można zapytać o 3 pluginy których SMA w paczce nie ma 

 

Czym się różni zp_kill_reward.amxx od zp_kill_reward1.amxx

 

Co to za plugin?

gownofire.amxx

 

Cześć, nie pamiętam w sumie co ten plugin może robić. Na pewno usuwa jakąś informację, która pojawia się w klasycznym CSie

Możliwe że jest to drop weapona 

static const MessageToBlock[] = "#Weapon_Cannot_Be_Dropped";

Aczkolwiek nie jestem pewien było to tak dawno że też nie mam pliku SMA :/

Sprawdziłem pendrive czy faktycznie nie ma pliku SMA to bym go zuploadował, ale niestety go nie mam.

Więc sugeruje go wyłączyć i sprawdzić bronie pod względem strzelania, dropowania itp, prawdopodobnie zablokuje jakąś informacje na ten temat.

 

zp_kill_reward.amxx / zp_kill_reward1.amxx - pluginy odpowiadające za rewardy za zabicie Zombie, w sumie to mógłbym wrzucić nowszą wesję z plikiem SMA bo akurat edytowalem ją kilka lat temu ale paczka była robiona dawno dawno temu więc, korzystała z tych rewardów starych. Możliwe że na dniach zupladuje do działu Zombie > Pluginy > poprawione rewardy to będzie można sobie wymienić na nowsze z plikiem TXT oraz CFG.

Również korzysta z dwóch pluginów zp_kill_reward_new.amxx / zp_kill_reward_new2.amxx.