Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie

Dokumentacja offline


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
81 odpowiedzi w tym temacie

#61 Droso

    Dawniej HubertTM

  • Support Team

Reputacja: 1 291
Godlike

  • Postów:2 371
  • Steam:steam
  • Imię:Hubert
  • Lokalizacja:Wrocław
Offline

Napisano 31.05.2012 17:55

Może najpierw, wersja na Windows'a, (albo na coś innego) a nie parę wersji na raz, bo nic z tego nie wyjdzie.
  • +
  • -
  • 0

Piszę pluginy pod: AMX MOD X oraz SOURCE MOD!

Na zlecenie i bez zlecenia zresztą też!


#62 G[o]Q

    I'm G[o]Q

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 344
Godlike

  • Postów:3 563
  • Steam:steam
  • Imię:Krzysiek
  • Lokalizacja:C: / program Files / Valve / Cstrike / G[o]Q.dem
Offline

Napisano 31.05.2012 18:42

<br />Może najpierw, wersja na Windows'a<br />


a od kiedy to program dobrze napisany pod windows nie dziala na telefonach/smartphone'ach ??
  • +
  • -
  • 0
Manual ponad wszystko, konsola ponad manual :D :&

Chcesz wysłać do mnie PW ? użyj nazwy GoQ zamiast G[o]Q
Chcesz Kupić moduł płatności via Pukawka,Tserwery, Gamesol, Zabijaka do mojego sklepu? napisz PW cena to tylko 10 zł/sztuka

GG:6022845 (nie pomagam za free osobom ponizej rangi MoD) :D

#63 GwynBleidD

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 869
Godlike

  • Postów:3 066
  • Steam:steam
  • Lokalizacja:Przemyśl
Offline

Napisano 05.06.2012 14:32

Czy można prosić support amxx.pl o generowanie na bieżąco plików xml gdzieś w katalogu dokumentacji, o takiej mniej więcej strukturze:

Główny plik - szkielet drzewa
<amx-doku>
    <module title="Core">
   	 <inc title="amxmodx">
       	 <item title="abort" type="native" from="amxf" />
       	 <item title="change_task" type="native" from="amxd" last-update="24123" />
		    ....
   	 </inc>
    </module>
    <module title="Cstrike">
	    ....
    </module>
    ....
</amx-doku>

Gdzie w przypadku itemu:
title - nazwa funkcji
typ - forward, native, stock...
from - amxf jeśli nie jest zdefiniowany w dokumentacji (wtedy program pobierze angielską wersję z amxmodx.org), amxd jeśli jest zdefiniowany w dokumentacji
last-update - timestamp ostatniej aktualizacji opisu (i pliku xml funkcji)

Pliki opisu funkcji:
<item name="abort" type="native" from="own">
    <param name="error">Kod błędu</param>
    <param name="fmt" type="const " array="1" default="&quot;&quot;">Zwracany błąd</param>
    <param name="..." type="any:" />
    <description>
	    Przerywa działanie bieżącego callbacka, wysyłając runtime error. Możliwe jest określenie własnego komunikatu błędu
	    NIE powinieneś wywoływać tej funkcji wewnątrz:
		  - Filtra błędu lub modułów
		  - plugin_natives
    </description>
    <notes>Nazwa pliku pluginu zostanie dopisana przed komunikatem błędu</notes>
    <example />
</item>

Tutaj mam nadzieję nie trzeba wiele wyjaśniać. Rozbite jest to na wiele plików, aby 1. nie pobierać jednego wielkiego, 2. pobierać w miarę możliwości tylko to, co zostało zaktualizowane. Struktura katalogów dobrze by była, jakby była taka, jak plików .inc (czyli każdy plik .inc to osobny katalog, a każdy plik to jedna funkcja). W podanym przykładzie pliku funkcji widać from="own" co oznacza, że definicja została stworzona przez użytkownika, na jego własnym komputerze i nie zostanie zaktualizowana na tą, z dokumentacji ;) normalnie znajduje się tam amxf albo amxd. Proszę o to, ponieważ robienie tego na własnym hostingu ze źródeł dokumentacji jest mocno nieefektywne...
G[o]Q (05.06.2012 15:55):
Wersja Portka była lepsza

  • +
  • -
  • 0

NIE pomagam na PW. Nie trudź się, na zlecenia nie odpiszę... Od pomagania jest forum.
NIE zaglądam w tematy wysłane na PW. Jeśli są na forum to prędzej czy później je przeczytam. Jeśli mam co w nich odpisać, to odpiszę.
 
1988650.png?theme=dark


#64 Portek

    Kończymy zabawę, permanentna emerytura!

  • Przyjaciel

Reputacja: 976
Master

  • Postów:3 007
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Michał
  • Lokalizacja:Częstochowa
Offline

Napisano 05.06.2012 18:21

Więc zdecydujmy się na jedną wersję i jeszcze w tym tygodniu Wam to dostarczę. Tylko! Nie łudźcie się że każdy dostanie dostęp do tego pliku. Powód? Dość prosty - to społeczność amxx.pl tworzyła dokumentację, dając ten plik żywcem pozwalamy na skopiowanie tego...
G[o]Q (05.06.2012 18:23):
Jak dla mnie lepsza twoja wersja

  • +
  • -
  • 0

serwer-1.png
IP: ts3.cserwerek.pl


#65 GwynBleidD

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 869
Godlike

  • Postów:3 066
  • Steam:steam
  • Lokalizacja:Przemyśl
Offline

Napisano 08.06.2012 21:04

Różnice między wersjami moją i portka:
  • U mnie jest item, u portka funkcja. Trochę u portka powoduje to zaburzenie konwencji, dałbym jak już function. Ta nazwa akurat mało ważna, jedna linijka w kodzie.
  • U mnie jest title, u portka name. Lepsze chyba name faktycznie (u mnie zauważyłem, że używam obu nawet :P), też mało istotna zmiana
  • U mnie jest możliwość podania większej ilości parametrów, każdy program może wtedy przeparsować te parametry jak chce. Tu proponuję zostawić większą ilość informacji w parametrach, nie każdy musi z wszystkich korzystać
  • U portka jest to w jednym pliku! Gdy dokumentacja będzie kompletna, będzie to zajmowało kolosalną przestrzeń, lepiej to podzielić na mniejsze pliki.
Moim zdaniem jednak moja wersja lepsza. Rozumiem jednak, że może być problem z rozbiciem tego na konkretne elementy, gdyż opis jest przetrzymywany w całości jako tekst w bbcode albo htmlu. Można zresztą i przebudować samą dokumentację, jeśli się uda to rozbić i więcej osób byłoby chętnych do jej uzupełniania, gdyż łatwiejsza by była w edycji i trzymała się jakiejś jednej wytyczonej ścieżki stylu.

Ostatecznie proponuję moją wersję ze zmianami:
  • Zamienić title na name
  • Zamienić item na function

Dodatkowo można zmienić array w parametrach:
  • 0 lub nie podane - zmienna nie jest tablicą (brak [ i ])
  • 1 lub więcej - zmienna jest tablicą ze zdefiniowaną długością (wartość zostanie wpisana pomiędzy nawiasy)
  • -1 - zmienna jest tablicą z niezdefiniowaną długością (puste nawiasy).

Użytkownik GwynBleidD edytował ten post 08.06.2012 21:08

  • +
  • -
  • 0

NIE pomagam na PW. Nie trudź się, na zlecenia nie odpiszę... Od pomagania jest forum.
NIE zaglądam w tematy wysłane na PW. Jeśli są na forum to prędzej czy później je przeczytam. Jeśli mam co w nich odpisać, to odpiszę.
 
1988650.png?theme=dark


#66 G[o]Q

    I'm G[o]Q

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 344
Godlike

  • Postów:3 563
  • Steam:steam
  • Imię:Krzysiek
  • Lokalizacja:C: / program Files / Valve / Cstrike / G[o]Q.dem
Offline

Napisano 08.06.2012 21:41

żeby sprawdzić czy jakieś funkcje zostaly wyedytowane / dodane i tak musisz pobrać wszystko zeby porównać z tym co masz więc zauważ ze jeśli będziesz pobierał kilka drobnych plików to czas który przeznaczysz na połączenie się ze stroną i na rozłączzenie się sprawi ze twoje rozwiązanie będzie wolniejsze niz pobranie całego pliku
  • +
  • -
  • 0
Manual ponad wszystko, konsola ponad manual :D :&

Chcesz wysłać do mnie PW ? użyj nazwy GoQ zamiast G[o]Q
Chcesz Kupić moduł płatności via Pukawka,Tserwery, Gamesol, Zabijaka do mojego sklepu? napisz PW cena to tylko 10 zł/sztuka

GG:6022845 (nie pomagam za free osobom ponizej rangi MoD) :D

#67 DarkGL

    Nie oddam ciasteczka !

  • Administrator

Reputacja: 6 555
Godlike

  • Postów:11 983
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Rafał
  • Lokalizacja:Warszawa
Offline

Napisano 08.06.2012 22:50

generować sumy md5 dla każdej funkcji i porównywać tylko je
  • +
  • -
  • 0

#68 G[o]Q

    I'm G[o]Q

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 344
Godlike

  • Postów:3 563
  • Steam:steam
  • Imię:Krzysiek
  • Lokalizacja:C: / program Files / Valve / Cstrike / G[o]Q.dem
Offline

Napisano 08.06.2012 23:20

ja mam na to inny sposób szczególnie ze aby wygenerować sume musisz pobrać wartości na podstawie których ją obliczysz więc praktycznie tracicie czas szybciej jest pobrać źródło i parsować w locie poprzez zwykłe porównanie treści
  • +
  • -
  • 0
Manual ponad wszystko, konsola ponad manual :D :&

Chcesz wysłać do mnie PW ? użyj nazwy GoQ zamiast G[o]Q
Chcesz Kupić moduł płatności via Pukawka,Tserwery, Gamesol, Zabijaka do mojego sklepu? napisz PW cena to tylko 10 zł/sztuka

GG:6022845 (nie pomagam za free osobom ponizej rangi MoD) :D

#69 DarkGL

    Nie oddam ciasteczka !

  • Administrator

Reputacja: 6 555
Godlike

  • Postów:11 983
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Rafał
  • Lokalizacja:Warszawa
Offline

Napisano 09.06.2012 11:42

goq chodzi mi o coś takiego że te sumy są gdzieś zapisane nie tracisz czasu na ich wygenerowanie ( generuje je serwer na którym działa skrypt zbierający dane )
  • +
  • -
  • 0

#70 GwynBleidD

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 869
Godlike

  • Postów:3 066
  • Steam:steam
  • Lokalizacja:Przemyśl
Offline

Napisano 09.06.2012 16:31

Goq, zauważ, że w moim pliku xml głównym jest coś takiego, jak last-update, czyli timestamp ostatniej aktualizacji funkcji. Jeśli jest większy, niż lokalnie zapisany, to pobierasz. Przy pierwszym pobieraniu owszem, mój sposób będzie mniej optymalny, jednak zawsze mogę dać do pobierania paczkę z w miarę najnowszą dokumentacją już razem z plikiem exe. Przy aktualizacji ten sposób będzie bardziej optymalny.
  • +
  • -
  • 0

NIE pomagam na PW. Nie trudź się, na zlecenia nie odpiszę... Od pomagania jest forum.
NIE zaglądam w tematy wysłane na PW. Jeśli są na forum to prędzej czy później je przeczytam. Jeśli mam co w nich odpisać, to odpiszę.
 
1988650.png?theme=dark


#71 G[o]Q

    I'm G[o]Q

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 344
Godlike

  • Postów:3 563
  • Steam:steam
  • Imię:Krzysiek
  • Lokalizacja:C: / program Files / Valve / Cstrike / G[o]Q.dem
Offline

Napisano 09.06.2012 17:05

ale zeby odczytać plik i tego timestampa musisz go pobrać nie wazne czy bedziesz z niego czytal dalej czy nie
  • +
  • -
  • 0
Manual ponad wszystko, konsola ponad manual :D :&

Chcesz wysłać do mnie PW ? użyj nazwy GoQ zamiast G[o]Q
Chcesz Kupić moduł płatności via Pukawka,Tserwery, Gamesol, Zabijaka do mojego sklepu? napisz PW cena to tylko 10 zł/sztuka

GG:6022845 (nie pomagam za free osobom ponizej rangi MoD) :D

#72 GwynBleidD

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 869
Godlike

  • Postów:3 066
  • Steam:steam
  • Lokalizacja:Przemyśl
Offline

Napisano 09.06.2012 21:03

Pisałeś, że muszę pobrać wszystko, a muszę tylko jeden plik ;) Ciekawe jak Ty aktualizujesz funkcje bez pobierania czegokolwiek ;)
  • +
  • -
  • 0

NIE pomagam na PW. Nie trudź się, na zlecenia nie odpiszę... Od pomagania jest forum.
NIE zaglądam w tematy wysłane na PW. Jeśli są na forum to prędzej czy później je przeczytam. Jeśli mam co w nich odpisać, to odpiszę.
 
1988650.png?theme=dark


#73 DarkGL

    Nie oddam ciasteczka !

  • Administrator

Reputacja: 6 555
Godlike

  • Postów:11 983
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Rafał
  • Lokalizacja:Warszawa
Offline

Napisano 09.06.2012 21:07

timestamp może być przesyłany odzielnnie
podzielenie aktualizacji na dwa procesy najpierw porównanie i ustalenie które funkcje się zmieniły potem przesłanie tych funkcji
  • +
  • -
  • 0

#74 Portek

    Kończymy zabawę, permanentna emerytura!

  • Przyjaciel

Reputacja: 976
Master

  • Postów:3 007
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Michał
  • Lokalizacja:Częstochowa
Offline

Napisano 09.06.2012 21:20

Wrrr, dlaczego stwarzacie problemy tam gdzie ich nie ma? Dorzucamy drugiego XML'a. Generalnie nie sprawdzałem jeszcze struktury bazy, ale zakładam że pozwoli na takie działanie nam:
http://portek.net.pl/example2.xml
G[o]Q (09.06.2012 22:58):
w linku z modułem nie powinno być już <module></module> tylko powinno sie zaczynać od <inc></inc>

  • +
  • -
  • 0

serwer-1.png
IP: ts3.cserwerek.pl


#75 R3X

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 2 987
Godlike

  • Postów:4 248
  • Lokalizacja:Nie
Offline

Napisano 10.06.2012 09:47

Generalnie nie sprawdzałem jeszcze struktury bazy

Portek, no to sprawdź i zrób tak jak podpowiada Ci programistyczny zmysł, bez sensu jest ta dyskusja o formacie XMLa, najłatwiej jest wypluć wszystko co jest w bazie (nie na raz :D) przez udostępnione metody WSu i to o tych metodach powinniśmy dyskutować [ja w sumie nie, dostałem wyraźne info że nie jestem tu potrzebny]
G[o]Q (10.06.2012 16:29):
Najlepszym wyjśćiem to by było udostępnienie struktury bazy danych i kilku danych testowych
a potem uzupelnienie przez ciebie albo Hiroszime danych do bazy i kompilacja :D

  • +
  • -
  • 2

#76 MarWit

    The Chosen One

  • Przyjaciel

Reputacja: 843
Czempion

  • Postów:1 485
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Marcin
  • Lokalizacja:Bystrzyca
Offline

Napisano 10.06.2012 15:20

Jeżeli nikomu się nie będzie chciało tego zrobić, to po 15 ( w końcu będę miał stały dostęp do maszyny ) mogę to napisać w C++QT/wxWidget :D Co do pobierania danych, to może vdf, rss lub wypis wszystkich funkcji ( scieżki typu core/amxmodx/client_connected ) oraz skrypt php połączony z MySQL'em ? Ew. jeszcze crontab + program generujący plik documentation.dat. ( ofc. Ja wcale nie mówię że pomysł z XML jest zły xD )
G[o]Q (10.06.2012 16:28):
jak dostane dane to napisze to tyle ze mozliwe ze w javie bo bedzie latwiej niz w delphi xD

  • +
  • -
  • 0

marwit-0.png


#77 GwynBleidD

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 869
Godlike

  • Postów:3 066
  • Steam:steam
  • Lokalizacja:Przemyśl
Offline

Napisano 10.06.2012 18:46

Dorzućmy jeszcze możliwość sprawdzenia timestampa ostatniej modyfikacji pliku struktury i w wypadku braku aktualizacji czegokolwiek pobieramy tylko tego timestampa, w przypadku aktualizacji pobieramy timestamp, xml struktury i te funkcje, które uległy zmianie.

Pomysł z danymi do bazy danych nie jest najlepszy...
  • ze skompilowanego programu da się te dane wyciągnąć
  • wymaga to nadania dostępu z wszystkich możliwych IP
  • wymagałoby wprowadzenia przez kogoś danych do bazy przy każdym update itp, dla każdego programu (już naliczyłem trochę zadeklarowanych osób, sam też robię program, właściwie tylko czekam na odpowiedź odnośnie łatwego udostępnienia danych itp.)

Co do xmlów, aby nie dawać wszystkim dostępu do wszystkiego, można ustalić dodatkowo coś takiego jak api key, czyli twórca każdej aplikacji musiałby uzyskać klucz i wpisać go do aplikacji. Aplikacja bez podania klucza nie dostawałaby plików xml, albo przynajmniej tych plików z treścią (strukturę może sobie pobrać, jakby chciał sprawdzić samo działanie updatera bez proszenia o api key etc.), więc mniejsze by było ryzyko kradzieży. Wiem, że api key jest tak samo bezpieczny jak wkodowanie danych do bazy w kod i tak samo łatwy do wydobycia, ale jak ktoś się sili na wydobywanie tego to po cholerę ma pobierać tą dokumentację, za ten czas napisałby skrypt ściągajacy całą aplikację z www i konwertujący go na xml :D

Skrypt generujący xmle wg mojej struktury mogę napisać, kwestia podania struktury bazy danych i wrzucenia później skryptu na serwer. Oczywiście będzie on w PHP i będzie uruchamiany tylko przy jakimś update, ewentualnie 1 raz dziennie ;)
G[o]Q (10.06.2012 19:03):
z tą bazą danych to żart był aczkolwiek da się dane ukryc :D

Użytkownik GwynBleidD edytował ten post 10.06.2012 18:47

  • +
  • -
  • 0

NIE pomagam na PW. Nie trudź się, na zlecenia nie odpiszę... Od pomagania jest forum.
NIE zaglądam w tematy wysłane na PW. Jeśli są na forum to prędzej czy później je przeczytam. Jeśli mam co w nich odpisać, to odpiszę.
 
1988650.png?theme=dark


#78 GwynBleidD

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 869
Godlike

  • Postów:3 066
  • Steam:steam
  • Lokalizacja:Przemyśl
Offline

Napisano 12.06.2012 10:17

GoQ, skoro do prawie każdej gry istnieją cracki (w Diablo 3 część fizyki potworów jest server-side, więc jeszcze cracka nie ma, ale będzie jak tylko powstanie piracki serwer), to wątpię, żeby dane SQL dało się ukryć w bezpieczny sposób. A baza danych takiego forum, jak amxx.pl (wątpię, żeby dokumentacja była na osobnej) to bardzo łakomy kąsek dla wielu osób. Więc żart, czy nie żart, realizacja niemożliwa :P

To będzie jakieś oficjalne API do pobierania tej dokumentacji? Czy musimy się sami "męczyć" z tym?
G[o]Q (12.06.2012 13:15):
ale nie kazdy jest razorem/skidrowem
pozatym raczej dokumentacja jest w osobnej bazie danych bo przecież limitów nie ma xD
co do api to dostaną nieliczni :D
G[o]Q (12.06.2012 13:15):
ale bez api sobie też mozna poradzić ja np mam zrobione pobieranie podmodułów z samego źródła ale to tylko wersja dla testów

Użytkownik GwynBleidD edytował ten post 12.06.2012 10:18

  • +
  • -
  • 0

NIE pomagam na PW. Nie trudź się, na zlecenia nie odpiszę... Od pomagania jest forum.
NIE zaglądam w tematy wysłane na PW. Jeśli są na forum to prędzej czy później je przeczytam. Jeśli mam co w nich odpisać, to odpiszę.
 
1988650.png?theme=dark


#79 sebul

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 2 035
Godlike

  • Postów:5 411
  • Steam:steam
  • Imię:Sebastian
  • Lokalizacja:Ostrołęka
Offline

Napisano 12.06.2012 10:42

Co do tego pobierania danych z bazy danych, to chyba da się przecież utworzyć nowego usera, co więcej można nadać mu ograniczony dostęp, ale oczywiście jeśli dokumentacja jest na oddzielnej bazie, bo chyba nie da się ograniczyć dostępu do konkretnych tabel.
MarWit (14.06.2012 22:11):
Da się . :P
sebul (14.06.2012 22:24):
To tym bardziej takie rozwiązanie także może być dobre.

  • +
  • -
  • 0

Posiadam TBM (inaczej PTB), które działa dużo lepiej niż zwykłe PTB, nawet na modach z lvlami. Zainteresowany? Proszę bardzo


#80 ogieR8

    Wszechmogący

  • Power User

Reputacja: 203
Profesjonalista

  • Postów:641
  • Imię:Mariusz
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
Offline

Napisano 30.06.2012 21:52

Co do tematu, nie moja brożka, gdyż nie te umiejętności, więc Wam nie pomogę, ale bardzo by mi na takowej sprawie zależało, gdyż często piszę coś itd. bez dostępu do internetu, tym bardziej teraz - wakacje, zabieram lapa na domek letniskowy, a tam WiFi nie ma ; x

Ogólnie rzecz biorąc : jakieś prace idą w tym kierunku, czy zapomnieliście o temacie trochę ?
  • +
  • -
  • 0

Irytuje mnie nieczytelny kod, jeśli oczekujesz ode mnie pomocy - zmień to !





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych