Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie
Inny

Kurs programowania dla kompletnie początkującegoPomóżcie proszę;p

Inny

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 Drewno.

    Banned

  • Zbanowany

Reputacja: 36
Życzliwy

  • Postów:263
  • GG:
  • Lokalizacja:Polska
Offline

Napisano 05.11.2011 19:30

Chcę wrócić do programowania,ale konkretnie, bo chce powiązać z tym swoją przyszłośc. Szukam jakiegoś kursu łatwego języka programowania dla kompletnie początkującego od kompletnych podstaw.Mam trochę obawy co do tego,raz jestem pewien, a raz gdy patrze na jakiś kurs: A co to jest?! . Więc doradźcie mi jakoś proszę was.Wiem że są rózne rodzaje ich języków,ale który tak polecacie jakby na początek? Bardzo będę wdzięczny za pomoc:)

#2 G[o]Q

    I'm G[o]Q

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 344
Godlike

  • Postów:3 563
  • Steam:steam
  • Imię:Krzysiek
  • Lokalizacja:C: / program Files / Valve / Cstrike / G[o]Q.dem
Offline

Napisano 05.11.2011 19:44

chcesz wrocic do programowania czy zacząć się go uczyć ??

bo jesli to pierwsze to sam powinienes wiedziec gdzie szukac i co cie interesuje

nie podales jezyka w jakim chcesz sie uczyc wiec nie ma ci jak pomoc
  • +
  • -
  • 0
Manual ponad wszystko, konsola ponad manual :D :&

Chcesz wysłać do mnie PW ? użyj nazwy GoQ zamiast G[o]Q
Chcesz Kupić moduł płatności via Pukawka,Tserwery, Gamesol, Zabijaka do mojego sklepu? napisz PW cena to tylko 10 zł/sztuka

GG:6022845 (nie pomagam za free osobom ponizej rangi MoD) :D

#3 Drewno.

    Banned

  • Autor tematu
  • Zbanowany

Reputacja: 36
Życzliwy

  • Postów:263
  • GG:
  • Lokalizacja:Polska
Offline

Napisano 05.11.2011 19:53

przeglądałem trochę i interesuję mnie java i c++,ale pytałem się jaki język polecacie,albo jaki jest najczęsciej używany

#4 Fili:P

    Godlike

  • Power User

Reputacja: 754
Guru

  • Postów:1 679
  • Imię:Darek
  • Lokalizacja:Warszawa
Offline

Napisano 05.11.2011 20:00

W sumie według mnie java i c++ są podobnie popularne i funkcjonalne, ale ja bym ci polecił C++ i dwa tomy książki "Symfonia C++".
  • +
  • -
  • 1

#5 Drewno.

    Banned

  • Autor tematu
  • Zbanowany

Reputacja: 36
Życzliwy

  • Postów:263
  • GG:
  • Lokalizacja:Polska
Offline

Napisano 05.11.2011 20:04

Filip,dzięki,a jest wersja do np. wydruku na internecie - czy będę musiał ją kupić?

Czy te książki dadzą jakąś pewną(nie 100-procentową) gwarancję że coś się nauczę? bo tylko to mnie blokuje przed nauką.GoQ do programowania chce wrócić,a zarazem zacząć się uczyć od nowa,bo mój poziom był taki byle jaki.Znacie jakiś prosty język do programowania dla początkującego? Czy moge zacząć już od C++ czy javy itp.?

#6 Fili:P

    Godlike

  • Power User

Reputacja: 754
Guru

  • Postów:1 679
  • Imię:Darek
  • Lokalizacja:Warszawa
Offline

Napisano 05.11.2011 20:10

C++ myślę że jest kwestią zrozumienia i umiejętności rozłożenia wszystkiego w głowie. Myślę że symfonia, która zapewne przeczytasz kilka razy nauczy cię wiele. Możesz też uczyć się PHP, aby pisać aplikację internetowe i nauczyć się programowania obiektowego. Mimo wszystko uważam że na początek lepsze będzie PHP niż C++
  • +
  • -
  • 0

#7 -PainKiller-

    Wszechobecny

  • Zbanowany

Reputacja: 66
Pomocny

  • Postów:498
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Kamil
  • Lokalizacja:Kraków
Offline

Napisano 05.11.2011 20:25

zadając takie pytania od razu widać że nie zostaniesz dobrym programistą, odpuść sobie zanim zaczniesz a wyjdziesz na tym lepiej... Cześć chciałem zostać kierowcą ale nie wiem jakim jeździć autem, co polecacie, jakie autko najbardziej popularne bo chciałem jeździć autem ale nie wiem jakim ??? Jakie auto będzie najlepsze żeby nauczyć się podstaw jazdy, kiedyś chciałbym jeździć w F1 proszę doradźcie mi

Użytkownik -PainKiller- edytował ten post 05.11.2011 20:25


#8 Fili:P

    Godlike

  • Power User

Reputacja: 754
Guru

  • Postów:1 679
  • Imię:Darek
  • Lokalizacja:Warszawa
Offline

Napisano 05.11.2011 20:29

zadając takie pytania od razu widać że nie zostaniesz dobrym programistą, odpuść sobie zanim zaczniesz a wyjdziesz na tym lepiej... Cześć chciałem zostać kierowcą ale nie wiem jakim jeździć autem, co polecacie, jakie autko najbardziej popularne bo chciałem jeździć autem ale nie wiem jakim ??? Jakie auto będzie najlepsze żeby nauczyć się podstaw jazdy, kiedyś chciałbym jeździć w F1 proszę doradźcie mi

Widać ty nigdy nie zaczynałeś.
  • +
  • -
  • 0

#9 KoZaK_Pl

    Pomocny

  • Użytkownik

Reputacja: 7
Nowy

  • Postów:42
  • Imię:Damian
  • Lokalizacja:Warszawa
Offline

Napisano 05.11.2011 20:49

Zaczynaj od biblioteki Qt. Łatwa i prosta do zrozumienia jak na standardy w windowsowym/unixowym API ;] A tak na poważnie, to nie kupuj żadnych nędznych książek, których i tak nie zrozumiesz. Przygodę z programowaniem najłatwiej startuje się w C++, więc to powinien być twój początek. Tutaj daję linki do przydatnych tutoriali:

1) http://www.cplusplus.com/doc/tutorial/
2) http://main.edu.pl/p...age=cpp&c=70000
  • +
  • -
  • 1

#10 -PainKiller-

    Wszechobecny

  • Zbanowany

Reputacja: 66
Pomocny

  • Postów:498
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Kamil
  • Lokalizacja:Kraków
Offline

Napisano 05.11.2011 22:26

Widać ty nigdy nie zaczynałeś.

Widać że masz pojęcie

Zaczynaj od biblioteki Qt

Nie ma to jak zaczynać programowanie od bibliotek gui... świetna rada....

zaczynaj od rozwiązywania algorytmów i ucz się algebry matematycznej.... założe się że tego nie zrobisz i taki z ciebie będzie programista jak większość, zrobi kurs i już sie oferuje robiąc stronki po 100zł...

A tak na poważnie, to nie kupuj żadnych nędznych książek, których i tak nie zrozumiesz.

Akurat lepiej kupić książkę autora, który przemyśli układ nauczania a nie uczyć się od pierwszego lepszego kolesia z forum... takie tematy są bez sensu właśnie z powodu że odpisują tacy ludzie jak Ty, z zerowym pojęciem.

Użytkownik -PainKiller- edytował ten post 05.11.2011 22:31


#11 ParadisO

    Wszechmogący

  • Power User

Reputacja: 128
Zaawansowany

  • Postów:689
  • Lokalizacja:Częstochowa
Offline

Napisano 06.11.2011 00:56

Ja uczyłem się C++ z tej strony
http://www.edu.godula.com/?zo=cpp_00
polecam
  • +
  • -
  • 1

#12 G[o]Q

    I'm G[o]Q

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 344
Godlike

  • Postów:3 563
  • Steam:steam
  • Imię:Krzysiek
  • Lokalizacja:C: / program Files / Valve / Cstrike / G[o]Q.dem
Offline

Napisano 06.11.2011 01:03

akurat painkiller ma racje jesli nie wiesz od czego zacząc to nie powinienes sie za to brać najpierw poczytaj o innych rzeczach ktore sa wymagane do programowania czyli jakies pojecie o narzedziach programistycznych,systemach liczbowych itd a reszta przyjdzie sama
  • +
  • -
  • 0
Manual ponad wszystko, konsola ponad manual :D :&

Chcesz wysłać do mnie PW ? użyj nazwy GoQ zamiast G[o]Q
Chcesz Kupić moduł płatności via Pukawka,Tserwery, Gamesol, Zabijaka do mojego sklepu? napisz PW cena to tylko 10 zł/sztuka

GG:6022845 (nie pomagam za free osobom ponizej rangi MoD) :D

#13 Portek

    Kończymy zabawę, permanentna emerytura!

  • Przyjaciel

Reputacja: 976
Master

  • Postów:3 007
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Michał
  • Lokalizacja:Częstochowa
Offline

Napisano 06.11.2011 11:06

Na głęboką wodę rzucasz się z tym c++ i javą. Proste języki (moim zdaniem) to to nie są. Chcesz zacząć? Wybierz prostszy język, albo taki który wprowadzi cię do świata programowania, a nie od razu wymusi na tobie znajomość masy bibliotek. Jeśli już konkretnie ma to być C++ to zdecydowanie polecam Symfonie C++ - ale! Koniecznie wydanie Trzecie B (2008) - http://www.ifj.edu.p..._c _std_p.html

A tak na poważnie, to nie kupuj żadnych nędznych książek, których i tak nie zrozumiesz.

A ty przestań pierdzielić głupoty.
  • +
  • -
  • 1

serwer-1.png
IP: ts3.cserwerek.pl


#14 -PainKiller-

    Wszechobecny

  • Zbanowany

Reputacja: 66
Pomocny

  • Postów:498
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Kamil
  • Lokalizacja:Kraków
Offline

Napisano 06.11.2011 14:23

C++ jest akurat chyba najlepsze jako pierwszy język, chodzi o nacisk na typowanie i jawna kontrola pamięci, ale na pewno nie C++ z qt, chociaż C++ jest coraz mniej stosowany to warto go znać, obiektowość też jest słaba w tym języku jeżeli chodzi o architekturę projektu (plikową), o wiele lepsze rozwiązanie ma Java, system paczek pozwala mniej zwracać uwagę na układ plików i linkowanie ich. Jeżeli już ktoś ma zaczynać programowanie od języka (a uważam że tak nie powinno być) to niech zaczyna od C++ pisać programy rozwiązujące jakieś matematyczne problemy, oczywiście na konsolę. A jeżeli ktoś chce być dobrym programistą to powinien się uczyć matematyki i fizyki bo trzeba mieć sprawny i szybki mózg a język jest tylko narzędziem by wytłumaczyć komputerowi jak ma rozwiązać dany problem. Fizyka bardziej pod programowanie gier. I są to baaaardzo długie lata nauki by zostać dobrym programistą, myślę że ~10lat, ciężkiej pracy.

#15 Kukol

    Zaawansowany

  • Zbanowany

Reputacja: 6
Nowy

  • Postów:113
  • Lokalizacja:Katowice
Offline

Napisano 06.11.2011 15:24

Ja polecam książkę Grębosza 2 tomy Symfonia C++. Książka znakomita, dużo się z niej nauczyłem. Naprawdę polecam.

#16 DarkGL

    Nie oddam ciasteczka !

  • Administrator

Reputacja: 6 553
Godlike

  • Postów:11 976
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Rafał
  • Lokalizacja:Warszawa
Offline

Napisano 07.11.2011 11:59

wszyscy c++ i java a o pythonie to zapomnieli
język łatwy do zrozumienia , z dużymi możliwościami i staje się on coraz popularniejszy
firmy korzystające z pythona to np. google które wykorzystuje go w większości swoich projektów
  • +
  • -
  • 1

#17 -PainKiller-

    Wszechobecny

  • Zbanowany

Reputacja: 66
Pomocny

  • Postów:498
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Kamil
  • Lokalizacja:Kraków
Offline

Napisano 07.11.2011 15:16

język łatwy do zrozumienia , z dużymi możliwościami i staje się on coraz popularniejszy
firmy korzystające z pythona to np. google które wykorzystuje go w większości swoich projektów

każdy jest łatwy i ma duże możliwości a google też wykorzystuje php, html,css, javascript, javaee, java w większości swoich projektów...

python to coś jak php o innej składni tyle że php w web jest bardziej rozwinięte i szerzej stosowane a python masz na desktop też a w php już nie bardzo gui systemowe. podobne ma zarządzanie pamięcią, mimo wszystko wg mnie lepsze php i bardziej przyszłościowe

o jezykach mozna pisac, kazdy poprze ten w ktorym pisze... takie gadanie bez sensu. Wg mnie każdy język ma swoje przeznaczenie pod backend webowy najlepsze wg mnie jest PHP a to dlatego że jest silnie rozwiniety, dużo frameworkow, bibliotek, wsparcie dla baz danych różnych, obiektowość, mozliwosc ingernecji w system operacyjny. W sumie nie widzę nic czego Php nie ma a inny język ma przy budowie aplikacji webowych, moze ktos coś zna?

Użytkownik -PainKiller- edytował ten post 07.11.2011 15:21


#18 MarWit

    The Chosen One

  • Przyjaciel

Reputacja: 843
Czempion

  • Postów:1 485
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Marcin
  • Lokalizacja:Bystrzyca
Offline

Napisano 07.11.2011 16:53

@Dark, o ile pamiętam oprócz pythona, Google współfinansuje jeszcze projekt "WebGL".

@Topic, jak nie masz ZIELONEGO pojęcia o programowaniu w jakimkolwiek języku, radze ci zacząć od C. Na początek "pograj" sobie w gre o nazwie "CeeBot" ( czy jakoś tak ). Można tam sie zapoznać ze składnią tych języków co jest moim zdaniem dobrym startem. Jeżeli Ci to nie odpowiada możesz jeszcze spróbować swoich sił w Pascal'u. Prosta składnia i łatwy do nauki lecz poźniej ci się on nie przyda gdyż ten język umarł. Co do javy to nie próbuj od razu na początek sie jej uczyć ( wd. głosu ludu [ patrz. programistów ] jeden z najtrudniejszych języków )

Najłatwiejsze to ( wd. mnie ):

- Bash (!)
- Pacsal
- Delphi ( "obiektowy pascal " )
- C
- Visual Basic

Użytkownik MarWit edytował ten post 07.11.2011 17:02

  • +
  • -
  • 1

marwit-0.png


#19 kur3k

    Założyciel forum ;)

  • Przyjaciel

Reputacja: 29
Życzliwy

  • Postów:134
  • Imię:Konrad
  • Lokalizacja:Szczecin
Offline

Napisano 08.11.2011 01:49

C++, Java mają ciężko składnia - nie są dobre dla początkujacego. Najlepsze języki na początek - skryptowe - Perl, Python, ruby, php. Nie słuchaj się ludzi na forum, połowa osób wie tyle co nic.
  • +
  • -
  • 1

#20 G[o]Q

    I'm G[o]Q

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 344
Godlike

  • Postów:3 563
  • Steam:steam
  • Imię:Krzysiek
  • Lokalizacja:C: / program Files / Valve / Cstrike / G[o]Q.dem
Offline

Napisano 08.11.2011 14:01

Kur3k php ma troche podobna skladnie do jezykow rodziny C wiec przyklad raczej marny i z dwojki perl python polecam pythona latwiejszy i wiecej mozliwosci daje szczegolnie ze dalej sa tworzone frameworki :D
  • +
  • -
  • 1
Manual ponad wszystko, konsola ponad manual :D :&

Chcesz wysłać do mnie PW ? użyj nazwy GoQ zamiast G[o]Q
Chcesz Kupić moduł płatności via Pukawka,Tserwery, Gamesol, Zabijaka do mojego sklepu? napisz PW cena to tylko 10 zł/sztuka

GG:6022845 (nie pomagam za free osobom ponizej rangi MoD) :D





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Inny

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych