Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie

AMXX BanSystemNowy projekt, nowy system banowania


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
162 odpowiedzi w tym temacie

#141 DarkGL

    Nie oddam ciasteczka !

  • Administrator

Reputacja: 6 555
Godlike

  • Postów:11 985
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Rafał
  • Lokalizacja:Warszawa
Offline

Napisano 26.11.2011 12:26

tak będzie musiał kliknąć "uruchom" zostanie o tym poinformowany wcześniej w motd
  • +
  • -
  • 0

#142 Niscree

    Profesjonalista

  • Użytkownik

Reputacja: 41
Pomocny

  • Postów:174
  • Steam:steam
Offline

Napisano 26.11.2011 13:58

szkoda tylko że w pierwszym poście nie ma żadnych informacji o dodatkowym programie
i skoro wiedza o sposobie banowania nic nie da graczowi to dla czego sma ma być utajniane ?
no i skoro program sam się włącza to dla czego nie może sam pobrać id tylko będzie wymagane kliknięcie guziora ? :]
Hiroshima (26.11.2011 14:33):
najlepsza odpowiedź na głupie pytanie: "bo tak"

  • +
  • -
  • 0

#143 G[o]Q

    I'm G[o]Q

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 344
Godlike

  • Postów:3 563
  • Steam:steam
  • Imię:Krzysiek
  • Lokalizacja:C: / program Files / Valve / Cstrike / G[o]Q.dem
Offline

Napisano 26.11.2011 14:34

sma bedzie utajnione bo zapewne nie bedzie to jedyna metoda banowania chociaz skoro jest skuteczna to nie powinni sie wstydzic xD
program nie tyle sam sie włączy co wyskoczy monit tak jak przy pobieraniu zapisz,uruchom itd klikasz i program sie włącza w sumie to tyle by wystarczylo chyba ze program bedzie trzeba recznie uruchomic(kliknac przycisk).Jestem tylko ciekaw jak to podziala na graczy bo jesli instalacja calego systemu nie bedzie przyjazna dla uzytkownika to bedzie malo serverow z tym systemem przez co gracze wybiorą inny ale z drugiej strony jesli kazda siec miala by ten system to moglo by to działać calkiem dobrze + mozna by tworzyc tez cos jak blacklisted hardware_id przez co cziterzy nie mogli by zagrac na wiekszej liczbie serverow
  • +
  • -
  • 0
Manual ponad wszystko, konsola ponad manual :D :&

Chcesz wysłać do mnie PW ? użyj nazwy GoQ zamiast G[o]Q
Chcesz Kupić moduł płatności via Pukawka,Tserwery, Gamesol, Zabijaka do mojego sklepu? napisz PW cena to tylko 10 zł/sztuka

GG:6022845 (nie pomagam za free osobom ponizej rangi MoD) :D

#144 Hiroshima

    Godlike

  • Autor tematu
  • Przyjaciel

Reputacja: 1 327
Godlike

  • Postów:4 984
  • Steam:steam
  • Imię:Michał
  • Lokalizacja:Málaga
Offline

Napisano 26.11.2011 14:36

.sma nie będzie udostępnione z wielu przyczyn. Wszelka edycja pluginu zarazem będzie niemożliwa. Sam fakt, że wypuścimy to za darmo powinien Ci wystarczyć i powinieneś to uszanować.

Taka jest nasza decyzja

Jeśli chodzi o blacklist to pomyślimy, aczkolwiek to dobry pomysł dla serwisu banid. Porozmawiamy z nimi o tym
  • +
  • -
  • 1

#145 DarkGL

    Nie oddam ciasteczka !

  • Administrator

Reputacja: 6 555
Godlike

  • Postów:11 985
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Rafał
  • Lokalizacja:Warszawa
Offline

Napisano 26.11.2011 14:37

no i skoro program sam się włącza to dla czego nie może sam pobrać id tylko będzie wymagane kliknięcie guziora ?

sugeruje ci najpierw rozeznać się w temacie dopiero potem się wypowiadać
  • +
  • -
  • 0

#146 G[o]Q

    I'm G[o]Q

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 344
Godlike

  • Postów:3 563
  • Steam:steam
  • Imię:Krzysiek
  • Lokalizacja:C: / program Files / Valve / Cstrike / G[o]Q.dem
Offline

Napisano 26.11.2011 14:40

Hiroszima fakt ze udostepniacie to za darmo nic wam nie da bo gdybyscie to sprzedawali to mozna bylo by to nazwac pakietem odstraszającym graczy bo jak juz pisalem gracze to zaakceptują tylko jesli nie beda miec wyboru (alternatywy) a na pewno znajdzie sie duzo osob ktore tego nie zainstalują bo nie bd mogli tego skonfigurowac pod siebie lub poprostu nie bedzie ufac temu co tam jest
  • +
  • -
  • 0
Manual ponad wszystko, konsola ponad manual :D :&

Chcesz wysłać do mnie PW ? użyj nazwy GoQ zamiast G[o]Q
Chcesz Kupić moduł płatności via Pukawka,Tserwery, Gamesol, Zabijaka do mojego sklepu? napisz PW cena to tylko 10 zł/sztuka

GG:6022845 (nie pomagam za free osobom ponizej rangi MoD) :D

#147 Żuk

    Wszechwidzący

  • Użytkownik

Reputacja: 11
Początkujący

  • Postów:291
  • Lokalizacja:Katowice
Offline

Napisano 26.11.2011 14:49

Mnie jako właściciela sieci serwerów już zaniepokoił fakt, że będzie trzeba coś tam ręcznie akceptować i będzie trzeba zminimalizować cs'a. Tak jak GoQ napisał - dużo osób będzie się bało to zrobić, bo nie będą wiedzielił skąd takie coś się wzięło i czy tam na pewno nie ma żadnych szkodliwych rzeczy.
Wyczekiwałem tego waszego systemu banowania, ale jak to przeczytałem - dałem sobie spokój, aczkolwiek życze wam powodzenia
  • +
  • -
  • 0

#148 Vertricus

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 426
Wszechobecny

  • Postów:1 549
  • Lokalizacja:.
Offline

Napisano 26.11.2011 15:00

W sumie to chciałem w subtelny sposób spytać gdzie przechowujecie informacje o banie.

A druga sprawa jest taka: dacie idealną metodę na instalację wszelkich "nie fajnych" programów. Jednak nie chcę gdybać z niecierpliwością czekam, na publikacje.

A co do hardware id, to chyba lepiej wymuścić na użytkownikach używania wyższych patch ns z revEmu i podobnych do tego narzędzi i korzystania z normalnego bansa.

Póki co wygląda to na okrojone SxE z pluginem, ale zobaczymy, jestem dobrej myśli.
  • +
  • -
  • 0

#149 G[o]Q

    I'm G[o]Q

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 344
Godlike

  • Postów:3 563
  • Steam:steam
  • Imię:Krzysiek
  • Lokalizacja:C: / program Files / Valve / Cstrike / G[o]Q.dem
Offline

Napisano 26.11.2011 15:10

Vert informacje o banie beda pewnie w bazie danych gracz wlacza program ten wysyla jakies tam HiD do bazy razem z np IP potem plugin sprawdza czy gosc z danym ip jest w bazie jesli tak to sprawdza czy jest zbanowany lub mozna to uproscic i poprostu jesli dane HiD jest w bazie jako zbanowane to program rozłącza cie z serverem bez ingerencji w to pluginu
  • +
  • -
  • 0
Manual ponad wszystko, konsola ponad manual :D :&

Chcesz wysłać do mnie PW ? użyj nazwy GoQ zamiast G[o]Q
Chcesz Kupić moduł płatności via Pukawka,Tserwery, Gamesol, Zabijaka do mojego sklepu? napisz PW cena to tylko 10 zł/sztuka

GG:6022845 (nie pomagam za free osobom ponizej rangi MoD) :D

#150 LucKy_skiLL

    Godlike

  • Power User

Reputacja: 163
Profesjonalista

  • Postów:1 301
  • GG:
  • Lokalizacja:Kraków
Offline

Napisano 26.11.2011 15:39

Hmm, z tego co zrozumiałem owy AMXBanSystem będzie ingerował w pliki gracza, tak ?
MarWit (26.11.2011 15:45):
Nie. Będzie jedynie uruchamiał plik *.exe ( oczywiście za jego pozwoleniem ) wysyłający dane do serwera.

  • +
  • -
  • 0

Oglądasz seriale typu: The Flash, Arrow, Daredevil, The Walking Dead? Jeśli tak, to zapraszam na mój kanał YouTube


#151 Hiroshima

    Godlike

  • Autor tematu
  • Przyjaciel

Reputacja: 1 327
Godlike

  • Postów:4 984
  • Steam:steam
  • Imię:Michał
  • Lokalizacja:Málaga
Offline

Napisano 26.11.2011 15:55

A druga sprawa jest taka: dacie idealną metodę na instalację wszelkich "nie fajnych" programów.

Możesz być tego pewien, że nie uruchomisz żadnego innego programu (będzie zabezpieczony sumą kontrolną i jeśli ktoś będzie mądrzejszy niż ustawa przewiduje, serwer dozna crashu i nic więcej). To jest kolejny powód dla którego .sma pluginów nie będzie udostępnione nigdy i nikomu.

Uwierz mi, że pomyśleliśmy o tym

Mnie jako właściciela sieci serwerów już zaniepokoił fakt, że będzie trzeba coś tam ręcznie akceptować i będzie trzeba zminimalizować cs'a.

Ależ nic nie będziesz musiał robić ręcznie :) program sam poprosi o akceptacje. Wybierz sam, albo chcesz popierać granie NSow z neostrada na cheatach, na których do tej pory nie działały żadne bany, albo nie będziesz na to pozwalał instalując ten system :)

Co do "złożoności instalacji" to zapewniam, że nie będzie trudniejsza od instalacji obecnych wersji amxbans/gmamxbans ;>
Ale specjalnie dla Was zrobimy oddzielny poradnik instalacji :)

Myślę, że wyjaśniłem wszystko
Hiroshima (26.11.2011 16:00):
Oczywiście powstanie dział na forum przeznaczony tylko dla tego systemu banowania, gdzie będą zawarte poradniki, download pluginu, oraz miejsce na helpdesk (zgłaszanie błędów oraz bugów) jak i dział "pytania".

  • +
  • -
  • 0

#152 rafaliex

    Pomocny

  • Użytkownik

Reputacja: 5
Nowy

  • Postów:41
  • Lokalizacja:Mielec
Offline

Napisano 26.11.2011 15:55

No chyba już to trochę rozwala. To tak jakby zmusić graczy do instalacji oprogramowania by można było grać :(.

A instalacja powinna przebiegać samoczynnie. Jak grasz czysto to nie boisz się żadnych programów, jak nie to tak jakbyś sam na siebie wydawał wyrok.

A właśnie jeszcze jeden motyw, za każdym razem będzie mnie prosiło o włączenie programu i akceptacji? czy tylko raz?

Użytkownik rafaliex edytował ten post 26.11.2011 15:58

  • +
  • -
  • 0

#153 G[o]Q

    I'm G[o]Q

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 344
Godlike

  • Postów:3 563
  • Steam:steam
  • Imię:Krzysiek
  • Lokalizacja:C: / program Files / Valve / Cstrike / G[o]Q.dem
Offline

Napisano 26.11.2011 16:02

zapewne po kazdym connect'cie ale i to da sie zmienic :D
  • +
  • -
  • 0
Manual ponad wszystko, konsola ponad manual :D :&

Chcesz wysłać do mnie PW ? użyj nazwy GoQ zamiast G[o]Q
Chcesz Kupić moduł płatności via Pukawka,Tserwery, Gamesol, Zabijaka do mojego sklepu? napisz PW cena to tylko 10 zł/sztuka

GG:6022845 (nie pomagam za free osobom ponizej rangi MoD) :D

#154 Hiroshima

    Godlike

  • Autor tematu
  • Przyjaciel

Reputacja: 1 327
Godlike

  • Postów:4 984
  • Steam:steam
  • Imię:Michał
  • Lokalizacja:Málaga
Offline

Napisano 26.11.2011 16:03

A właśnie jeszcze jeden motyw, za każdym razem będzie mnie prosiło o włączenie programu i akceptacji? czy tylko raz?


przy wejściu na serwer (podczas zmiany mapy, czy RC nie zapyta o to).

No chyba już to trochę rozwala. To tak jakby zmusić graczy do instalacji oprogramowania by można było grać .

Mając STEAM nie będziesz o nic pytany. Uwierz, że to jedyna skuteczna metoda. Po takim banie nie wejdziesz już nigdy więcej z tego komputera na serwer, gdzie dostałeś bana, a patrząc w przyszłość, gdy dojdziemy do porozumienia z np. BanID i powstanie blacklista - raz na zawsze "gracze" nonsteam ze zmiennym IP, którzy dostali bana za cheatowanie już więcej nigdzie nie potrollują.
  • +
  • -
  • 1

#155 QuahodronN

    Godlike

  • Power User

Reputacja: 230
Wszechwidzący

  • Postów:1 262
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Olo
  • Lokalizacja:Śląsk
Offline

Napisano 26.11.2011 16:09

lepiej zrobic tak ze gdy osoba wchodzi na serwer to zapisuje się te jakieś id no i gdy wchodzi drugi raz no to tam plugin sprawdza czy juz jest itd czy jakos inaczej i gosciu wchodzi normalnie :D

use the force obi wan

Duzo rozumiem :D

a tak w ogóle to
Gdy gościu dostanie bana na NS i liczmy ze trafia na ta blacklisted, gdy kupi steam to dalej nie bedzie mogł grac? bo w końcu zapisane id z kompa??
Hiroshima (26.11.2011 16:07):
use the force obi wan :facepalm:

  • +
  • -
  • 0

| CPU: I7-6700K @4.7GHz | Cooling: Corsair H110 | GPU: MSI GTX 1080 Gaming X | MOBO: Asus Maximus VIII Hero | RAM: Kingston Savage 16GB DDR4 @2800MHz |

| SSD: Samsung 840 Pro 128GB | SSD2: Samsung 840 Pro 256GB  |  PSU: Be Quiet L8 630W | Case: Gladius M40 | Mouse: Gigabyte M6980X | Keyboard: Sharkoon SHARK ZONE K20 Headphones: HyperX HX Cloud Black Display: Triple LG 24MP67VQ-P |

 

TS3: ts.kreedzmania.pl - 512 Slotów - Darmowe Kanały ;)


#156 G[o]Q

    I'm G[o]Q

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 344
Godlike

  • Postów:3 563
  • Steam:steam
  • Imię:Krzysiek
  • Lokalizacja:C: / program Files / Valve / Cstrike / G[o]Q.dem
Offline

Napisano 26.11.2011 16:16

doslownie 'uzyj sily ObiWan'

co do resocjalizacji to steamy bd identyfikowane zapewne tylko po Sidzie nie bedzie pobierania programu wiec nie bedzie bana na HiD
  • +
  • -
  • 0
Manual ponad wszystko, konsola ponad manual :D :&

Chcesz wysłać do mnie PW ? użyj nazwy GoQ zamiast G[o]Q
Chcesz Kupić moduł płatności via Pukawka,Tserwery, Gamesol, Zabijaka do mojego sklepu? napisz PW cena to tylko 10 zł/sztuka

GG:6022845 (nie pomagam za free osobom ponizej rangi MoD) :D

#157 Hiroshima

    Godlike

  • Autor tematu
  • Przyjaciel

Reputacja: 1 327
Godlike

  • Postów:4 984
  • Steam:steam
  • Imię:Michał
  • Lokalizacja:Málaga
Offline

Napisano 26.11.2011 16:21

doslownie 'uzyj sily ObiWan'

a w przenośni: "użyj mocy" i jest to idealne podsumowanie jego posta.

co do resocjalizacji to steamy bd identyfikowane zapewne tylko po Sidzie nie bedzie pobierania programu wiec nie bedzie bana na HiD

Niestety lub stety, ale tak. Dokładnie tak jak mówisz. Pomijając fakt, że cheatowanie na STEAM jest "super pomysłem" to po banie na SteamID również nie wejdziesz już na serwer (chyba, że masz więcej niż jedno konto STEAM), co też nie jest problemem zbanować kogoś 2 razy czy 3, niż banować jednego natręta w nieskończoność bez tego co właśnie tworzymy.

Zapewniam, że program wykonywalny *.exe nie będzie instalował żadnego złośliwego oprogramowania i dołożymy wszelkich starań by podmiana tego pliku przez "mądrzejszych adminów sieci serwerów" nie była możliwa.

Tym postem kończę odpowiadać na jakiekolwiek pytania, musicie uzbroić się w cierpliwość i poczekać na publikację. Odpowiedziałem już na wszystko na chwilę obecną.
  • +
  • -
  • 1

#158 sebul

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 2 035
Godlike

  • Postów:5 411
  • Steam:steam
  • Imię:Sebastian
  • Lokalizacja:Ostrołęka
Offline

Napisano 26.11.2011 18:33

Mnie jako właściciela sieci serwerów już zaniepokoił fakt, że będzie trzeba coś tam ręcznie akceptować i będzie trzeba zminimalizować cs'a. Tak jak GoQ napisał - dużo osób będzie się bało to zrobić, bo nie będą wiedzielił skąd takie coś się wzięło i czy tam na pewno nie ma żadnych szkodliwych rzeczy.

Przecież było pisane, że będzie info w motd, a potem cs sam się zminimalizuje i gracz będzie musiał kliknąć jedynie jeden raz "uruchom"...
Ja jakoś jestem też właścicielem sieci i jeśli to będzie działać tak jak trzeba, to taka cena za brak neo grających na czitach jest naprawdę mała, przecież to jest dużo mniej skomplikowane niż kiedyś było coś takiego w cs 1.5, że chcąc grać na takim jednym znanym serwerze, trzeba było samemu pobierać jakiś tam programik i wrzucać go do folderu z csem.
  • +
  • -
  • 0

Posiadam TBM (inaczej PTB), które działa dużo lepiej niż zwykłe PTB, nawet na modach z lvlami. Zainteresowany? Proszę bardzo


#159 G[o]Q

    I'm G[o]Q

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 344
Godlike

  • Postów:3 563
  • Steam:steam
  • Imię:Krzysiek
  • Lokalizacja:C: / program Files / Valve / Cstrike / G[o]Q.dem
Offline

Napisano 27.11.2011 14:12

sebul sXe bylo dobrym pomysłem i zobacz jak skonczylo.

Najlepsza gwarancja to servery only steam

proponowal bym zamknąc temat i ewentualnie otworzyc albo stworzyc nowy wtedy gdy juz wyjdzie jakas pierwsza wersja ewentualnie ten tutaj przeniesc do OFFtopu bo tylko tam sie nadaje :D
  • +
  • -
  • 0
Manual ponad wszystko, konsola ponad manual :D :&

Chcesz wysłać do mnie PW ? użyj nazwy GoQ zamiast G[o]Q
Chcesz Kupić moduł płatności via Pukawka,Tserwery, Gamesol, Zabijaka do mojego sklepu? napisz PW cena to tylko 10 zł/sztuka

GG:6022845 (nie pomagam za free osobom ponizej rangi MoD) :D

#160 freetu

    Wszechwiedzący

  • Power User

Reputacja: 71
Pomocny

  • Postów:505
  • Lokalizacja:Kwidzyn
Offline

Napisano 27.11.2011 19:25

Wiem, że miało już nie być pytań, ale takie ważne mi się nasunęło.
Hiroshima napisał że ns będą musieli potwierdzić uruchomienie aplikacji. Czy jest możliwość napisania jakieś nakładki na klienta non steam /patch/cokolwiek by także to przebiegało automatycznie?

Najlepsza gwarancja to servery only steam


To także nie jest zbyt pewne, na moim serwerze csdm banuje steamowców nawet ze sh... i aimem...

Użytkownik freetu edytował ten post 27.11.2011 19:26

  • +
  • -
  • -1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych