←  Pytania

AMXX.pl: Support AMX Mod X i SourceMod

»

[ROZWIĄZANE] "Nieznana komenda" mi...


Best Answer dasiek 02.01.2014 18:46

dodaj za funkcją return PLUGIN_CONTINUE; albo return PLUGIN_HANDLED; (czy jakoś tak) 

Go to the full post
Locked

  • +
  • -
Ossal's Photo Ossal 02.01.2014

Wiadomo o co chodzi chyba :)
W pluginie mam napisane np tak:

register_clcmd("komenda", "funkcja")

W grze po wpisaniu w konsole tej komendy wyrzuca, że jej serwer nie rozpoznał, ale funkcja została normalnie wywołana i wszystko działa jak należy. Jak sie pozbyć spamu z konsoli?
Nie wadzi to przy pluginie, ale jak często się będzie używać tej komendy to spam będzie widoczny od razu :) Proszę o pomoc

 

Quote

  • +
  • -
Best Answer dasiek's Photo dasiek 02.01.2014

dodaj za funkcją return PLUGIN_CONTINUE; albo return PLUGIN_HANDLED; (czy jakoś tak) 

Quote

  • +
  • -
Ossal's Photo Ossal 03.01.2014

Nie śmiga, tego używa się do innych rzeczy :D
Wcale nie kompiluje...


Edited by Ossal, 03.01.2014 19:50.
Quote

  • +
  • -
^Grzyboo's Photo ^Grzyboo 05.01.2014

funkcja musi zwracać PLUGIN_HANDLED, więc dobrze CheQ mówi.

Quote

  • +
  • -
Rivit's Photo Rivit 05.01.2014

@up
dlaczego handled?
A nie continue?
Quote

  • +
  • -
K!113r's Photo K!113r 05.01.2014

Moim zdaniem handled zatrzyma tą informacje w konsoli, wnioskuję po tym, że handled blokuje wyświetlanie wpisania komendy w say.

Quote

  • +
  • -
sebul's Photo sebul 05.01.2014

funkcja musi zwracać PLUGIN_HANDLED, więc dobrze CheQ mówi.

Tak jak tutaj. Jeśli nie chcesz, aby w konsoli wywalało info o tym, że komenda nie została rozpoznana, to trzeba w takiej funkcji zawsze zwracać PLUGIN_HANDLED (przy każdym wyjściu z funkcji), co zresztą nawet ma swój sens, z programistycznego punktu widzenia.
Quote

  • +
  • -
GwynBleidD's Photo GwynBleidD 05.01.2014

Grzeczniej jest właściwie zwracać PLUGIN_HANDLED_MAIN w takim przypadku. Zresztą zwrócenie czegokolwiek wyeliminuje ten komunikat.
Quote

  • +
  • -
sebul's Photo sebul 05.01.2014

Grzeczniej jest właściwie zwracać PLUGIN_HANDLED_MAIN w takim przypadku. Zresztą zwrócenie czegokolwiek wyeliminuje ten komunikat.

Według mnie, raczej nie bardzo. Jak dobrze pamiętam, "PLUGIN_HANDLED_MAIN" spowoduje to, że po znalezieniu jednej funkcji, będzie szukać kolejnej, a tak chyba nie powinno być, że jedna komenda, może wykonać kilka czynności. Tutaj po prostu nie widzę zastosowania "PLUGIN_HANDLED_MAIN", tak jak to może być przy ukrywaniu czatu, to jest akurat specyficzny przypadek. Ale to już oczywiście kwestia założeń, jak coś ma działać.
Quote

  • +
  • -
Ossal's Photo Ossal 10.01.2014

Pokombinowałem i śmiga :D dzięki Cziku, dałem handled :) Pozdro

Quote
Locked