←  Dyskusje

AMXX.pl: Support AMX Mod X i SourceMod

»

Jakiego linux'a wybrać

Zablokowany

  • +
  • -
glut - zdjęcie glut 17.12.2013

Witam. Otóż mam stary komputer (złożony z części z odzysku starych). Pomyślałem po co chłopak ma się kurzyć, skoro praca na 2 komputerach to większa przyjemność :) Otóż komputer ten ma być szczególnie pod internet :) Nie mam zamiaru wkładać w niego kasy. Ma on 512 ram, 4GB dysk twardy (Debian potrzebuje 4,4 xD) I mam pytanie. Jest może jakiś dobry OS Linuxa o małych wymaganiach ?? :) Komputer nie specjalnie mi potrzebny, ale zawsze można się pobawić :)
Odpowiedz

  • +
  • -
Cypis' - zdjęcie Cypis' 17.12.2013

ubuntu lts ?
Odpowiedz

  • +
  • -
glut - zdjęcie glut 17.12.2013

Ubuntu jak się nie mylę potrzebuje 5GB :( Nie ma to jak 4GB dysk twardy <haha>
Odpowiedz

  • +
  • -
mastah7991 - zdjęcie mastah7991 17.12.2013

ubuntu albo byl jeszcze jakis na C ale nie koge nazwy sibie przypomniec
Odpowiedz

  • +
  • -
xenos - zdjęcie xenos 18.12.2013

Jeżeli Ubuntu zajmuje niby min 4
To ElementaryOS(fork ubuntu z usuniętym O(n) oprogramowań)

Pełną funkcjonalność masz nawet na LiveCD/czy tam LiveUSB(a tam są te same programy)-1(jeden program do partycji);

za chwilę dam Ci screena ile czysty system zajmuje(sam na nim siedzę)

 

 

Jednak wymaga 4.3 w kreatorze installacji (ubuntowym)
więc tym bardziej wątpię by Ubuntu zajmowało mniej:)


Użytkownik xenos edytował ten post 18.12.2013 00:21
Odpowiedz

  • +
  • -
dasiek - zdjęcie dasiek 18.12.2013

ja na pendrajwie 4 gb miałem ubuntu 10.04 zainstalowane. Może jakieś starsze kbuntu?

Odpowiedz

  • +
  • -
glut - zdjęcie glut 18.12.2013

A jest możliwość trzymania systemu (zainstalowanego) na pendrive ? Mam nie potrzebny stary 8 GB
Odpowiedz

  • +
  • -
FORMOZA - zdjęcie FORMOZA 18.12.2013

Peppermint Os(lxde - lekki jest podobny do win) albo ArchBang (openbox jeszcze bardziej lekki ) ;)

 

A jak coś ze starszym KDE to LinuxEdu 0.5 :P

 

Możesz jeszcze Manjaro Awesome Wm ale to jest ciezkie do ogarnięcia :D

A najlepiej poszukaj w tej kategorii: http://distrowatch.c...l&status=Active

 

Odpowiedz

  • +
  • -
Hleb - zdjęcie Hleb 18.12.2013

Pamiętam, jak uczęszczając do szkoły średniej, odpalałem linuxa na płytce (nie że instalkę, tylko już zainstalowany system), tylko nie pamiętam, jaka to była dystrybucja. Możesz spróbować zainstalować system na pendrive'a i nawet jeśli się uda uruchomić system (mowa o pendrive), licz się z tym, że system będzie działał wolniej z racji mniejszej przepustowości USB.

 

Co do systemu, polecam ubuntu Lamparcika (10.4) oraz Malinową Mandarynkę (10.10)


Użytkownik Hleb edytował ten post 18.12.2013 11:12
Odpowiedz

  • +
  • -
DarkGL - zdjęcie DarkGL 18.12.2013

MenuetOS ;) System mieści się w całości na dyskietce
Odpowiedz

  • +
  • -
MarWit - zdjęcie MarWit 18.12.2013

Debian bez zbędnego syfu zajmuje +/-2gb :F Ten LTS o którym mówi Cypis' wymaga ~ 2 GB wolnego miejsca ( możesz zainstalować sobie XUbuntu, modyfikacja z bazowym środowiskiem graficznym xfce ). Jak bardzo potrzebujesz miejsca to możesz jeszcze pomyśleć nad DamnSmallLinux ( oparty na Knoppix'ie ) lub Slax oraz ( teoretycznie ) jeszcze Linux Mint.
Odpowiedz

  • +
  • -
sebul - zdjęcie sebul 19.12.2013

Wiem, że to komp ze starych części, ale chyba jednak lepiej będzie, jakbyś rozejrzał się za jakimś innym starym dyskiem, co ma chociaż te 10GB, takie dyski nie są drogie, a nawet może ktoś od Ciebie z rodziny ma taki stary dysk.
Odpowiedz

  • +
  • -
glut - zdjęcie glut 19.12.2013

Właśnie ogarnąłem sobie dysk 40GB :) Dzięki wszystkim :)
Odpowiedz

Adminek AMXX.PL - zdjęcie Adminek AMXX.PL 19.12.2013

<strong class='bbc'>Wiadomość wygenerowana automatycznie</strong><br /><br />Ten temat został zamknięty przez moderatora.<br /><br /><strong class='bbc'>Powód: </strong>Wszystkie informacje zostały udzielone.<br /><br />Jeśli się z tym nie zgadzasz, raportuj ten post, a moderator lub administrator rozpatrzy go ponownie.<br /><br />Z pozdrowieniami,<br />Zespół <acronym title='AMX Mod X' class='bbc ipSeoAcronym'>AMXX</acronym>.PL
Odpowiedz
Zablokowany