Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

14lukas14 - zdjęcie

14lukas14

Rejestracja: 11.11.2016
Aktualnie: Nieaktywny
Poza forum Ostatnio: 30.01.2017 18:53
-----

Moje posty

W temacie: 14lukas14-admin-menu - plugin administracyjny do zarządzania graczami

30.01.2017 12:47

Testowałem pare minut temu, nadal uważam, że amxmodmenu jest poręczniejsze. Ogólnie tutaj chodzi o to, że i tak czy tak trzeba wchodzić w amxmodmenu - spowalnia prace adminowi.

Bindy mi nie wadzą, tutaj chodzi o to, że ciężej je zapamiętać nawet do zbindowania. Typowy Kowalski będzie kopiował każdy bind po kolei, a jak są krótkie, typu: amx_ctmenu/ttmenu czy tmenu, to nawet on sobie z tym poradzi i zapamięta.

No właśnie, to zależy od serwera. Ale weź to też trochę na inny rozum. Właściciel serwera chyba wie co ma robić i kogo banować, nawet jeżeli jest to admin jego serwera czy też współwłaściciel/opiekun serwa. Chodzi mi bardziej o to, żeby w pluginie było coś na wzór "Admin z ADMIN_IMMUNITY (flaga a) może banować adminów oraz innych z tą samą flagą)." Zwykli admini nie będą mogli, jedynie z daną flagą - a. "chciał nie chciał i tak wchodzisz w amxmodmenu" a no widzisz, bzdurne jest to twierdzenie. Twój plugin powinien to ułatwiać.

Próbowałem z botami normalnie - nie wyrzuca ich, może to tylko u mnie, jakiś cs inny  :&  Poprzez Twoje menu również próbowałem, i tak jak pisałeś - wyrzuciło każdego bota.  :wstyd:

 

Ok, super, wielkie dzięki. Trochę jaśniej. Zweryfikuję co napisałeś a i może postaram się to uwzględnić w kolejnej wersji (co do ograniczeń banowania/karania, nazw bindów oraz tego przechodzenia). Na takowe opinie liczyłem, dzięki raz jeszcze! ;)

 

P.S. jedyne co się nie zgadzam ni w ząb to z tym, że amxmodmenu jest poręczniejsze, oj to to nie.. Lista graczy bez alfabetycznego porządku (damit! przy 32 graczach to katorga odnajdywać konkretny nick), wybór kary, później gracza, więcej poziomów do przejścia nim się osiągnie cel, brak informacji co do tego co zostało wybrane w poprzednim menu/kroku, brak szybkiego przejścia do menu karania konkretnego gracza, niemożność karania wszystkich żyjących graczy naraz (mowa o slayu). Nie nazywaj przyzwyczajenia poręcznością!

W temacie: 14lukas14-admin-menu - plugin administracyjny do zarządzania graczami

30.01.2017 11:28

Plugin może i przydatny, ale moim zdaniem już o wiele lepsze jest klasyczne amxmodmenu, a dodatkowy plugin tylko zaśmieca serwer.

Do tego dochodzą bindy z tym "14lukas14-ctmenu" nie rozumiem po co jest Twój nick tam. Napisałeś plugin, fajnie, ale nie wiem po co tym się tak chwalić. Bindy jest ciężej zapamiętać i przez to nie każdy będzie z tego korzystał - pierwszy minus.

Brak możliwości zbanowania innych adminów i może jeszcze w to wlicza się admin z flagą A (właściciel)? To kolejny minus bo admin z taką flagą powinien mieć uprawnienia do nadania bana innemu administratorowi, a tak jest jeszcze więcej roboty bo musi wchodzić w amxmodmenu.

Przechodzenie, nietestowane ale wiesz, że wyrzuca boty podczas przechodzenia na spectate. A jak ktoś to wgra, będzie chciał przejść podczas gdy na serwerze będzie np. 28/31/2 i co, wywali cały serwer, a taki typowy Kowalski nie ogarnie co się stało.

To tylko moje uwagi.

 

Dzięki za opinię. Moim zdaniem:

1. plugin nie zaśmieca wcale mocno serwa a administrowanie ułatwia i przyśpiesza BAAARDZO. Testowałeś? Polecam, bo bez tego to można sobie dywagować w nieskończoność. Najpierw poznaj - później oceniaj :)
2. przedrostek jest po to, żeby uniknąć konfliktu z ew. innymi pluginami i ich komendami. Nie widzę, żeby to było problemem, bo raz to każdy kto chciałby tego używać to raz - zbinduje sobie te komendy pod konkretne klawisze (co potrafi chyba każdy grający w csa - kto wpisuje te komendy z palca, no bez jaj :P), dwa - załączony jest plik .sma - jak tak bardzo Ci to przeszkadza to zmienienie nazw tych komend to modyfikacja kilku linijek na początku pliku i skompilowanie pluginu na nowo (choć jak już wspominałem nikt normalny nie pominie zbindowania tego pod klawisze - w tym momencie używasz tych komend AŻ 1 raz :)).

3. brak możliwości banowania innych adminów podyktowany był bardzo regulaminem serwera, na którym ja adminuje - tutaj były notoryczne przypadki banowania admina przez admina, co raz - nie jest pożądane, dwa - trochę pozostawia niesmak. I wciąż uważam, że to dobry feature - łatwo z poziomu tego menu możesz sprawdzić kto jest adminem, nie jest też za częstą sytuacją, że potrzeba zbanować innego administratora, a nawet jeśli zajdzie taka potrzeba to i tak masz to amxmodmenu - chciał nie chciał - i bzdurne jest tu stwierdzenie, że "jest przez to więcej roboty". Wchodzi po staremu tam i robisz swoje - tylko dla adminów, i tak bez tego pluginu robisz to w ten sposób, i tak z tym pluginem masz dalej tamto menu jeśli potrzebujesz.

4. boty wyrzuca z tego co mi wiadomo, że nie można siedzieć na spec z botami - i to tylko to jest tego przyczyną. Spróbuj normalnie przejść na bortach do spec za pomocą menu - efekt ten sam - więc to o czym tu piszesz jest kompletnie niezrozumiałe dla mnie.

I jeszcze raz dzięki za wyrażenie zdania - odpowiedziałem na Twoje uwagi najlepiej jak umiałem :)

P.S. niedługo wypuszczę nowszą wersję umożliwiającą chociażby zdefiniowanie powodów i czasów banów za pomocą cvar'ów :)

W temacie: Pytanie do forum

10.01.2017 16:20

Witam niestety obecnie nawet jeśli wątek zostanie odrzucony użytkownik nie jest o tym informowany. Popracujemy nad tym.

 

Taka opcja mam nadzieję niedługo powstanie, bo to raczej coś standardowego :) Powodzenia w pracach! 

 

Z perspektywy piszącego temat jest to naprawdę frustrujące i słabe, chciałem zwrócić tylko na to uwagę :)

W temacie: Pytanie do forum

10.01.2017 15:18

Spokojnie, Dark zapewne już nad tym pracuje.
Również jestem w takiej samej sytuacji.

 

Dzięki za odpowiedź - mimo wszystko uważam jednak, że czymś naturalnym jest możliwość podejrzenia takiego postu oraz jego statusu.

W temacie: AMX Menu opcja pobierająca input użytkownika

06.01.2017 15:07

Z

client_cmd(id, "messagemode RejestracjaHasla");

Na

client_cmd(id, "messagemode Tutaj_wpisz_swoja_wiadomosc");

Na podobnej zasadzie zmieniamy linijkę w plugin_init()

Zadziałało, dzięki!