Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie
Ważne

Generowanie SteamID dla gracza NonSteam!Unikalne SteamID dla gracza NS!

ważne revemu steamid

  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 Portek

    Kończymy zabawę, permanentna emerytura!

  • Przyjaciel

Reputacja: 976
Master

  • Postów:3 007
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Michał
  • Lokalizacja:Częstochowa
Offline

Napisano 07.08.2012 22:17

*
Popularny

Przechodząc do rzeczy, revEmu to dzieło naszych przyjaciół zza granicy, dzieło, dość stare, ale nadal rozwijane i przede wszystkim skuteczne. Program o który mówimy ma na celu emulowanie graczom NonSteam działanie programu Steam, a tym samym generowanie SteamID na podstawie HardwareID. Bezpośrednim następstwem jest fakt że każdy NonSteam z zainstalowanym revEmu posiada własny INDYWIDUALNY i NIEZMIENNY identyfikator, nie zależnie od tego czy posiada zmienne IP, czy też nie. Gracz nie ma możliwości zmiany wygenerowanego SteamID i na każdym serwerze z którym się on łączy jest ono takie samo.

Co zrobić by dla gracza NonSteam SteamID zostało wygenerowane? Taki gracz musi pobrać revEmu, oraz odpowiednio spreparować skrót odnoszący się do Counter-Strike. W tym celu powstał plugin, który należy zainstalować na serwerze, przy każdym wejściu gracza będzie on sprawdzał czy gracz NonSteam posiada już revEmu, w wypadku gdyby go nie posiadał, by móc dalej grać na serwerze zostanie zmuszony do downloadu i instalacji programu.

Pobieramy więc plugin: Załączony plik  revEmu_plugin.rar   62,05 KB  1400 Ilość pobrań
- instalacja standardowa, przerobiona wersja multilang, więc plik txt ląduje w folderze addons/amxmodx/data/lang.
Interesują Was dwa cvary:
  • amx_revtime "2" - odpowiedzialny za czas (w minutach), w ciągu którego gracz NonSteam bez revEmu będzie dostawał komunikat że musi zainstalować modyfikacje, by nadal grać
  • amx_revpage "http://portek.net.pl...mu/revemu.html" - odpowiedzialny za wyświetlenie graczowi odpowiedniego komunikatu w MOTD, obecnie pliki są na moim serwerze, dobrze było by jednak gdyby każdy wrzucił sobie pliki zawarte w archiwum powyżej w folderze www na swój serwer i podał dokładny link doń w tym cvarze
Po upływie ustalonego czasu gracz zobaczy okno MOTD z zawartością, oraz zobaczy link do bezpośredniego pobrania przygotowanego przeze mnie instalatora revEmu.

Instalator został sprawdzony przez serwis VirusTotal i możecie być w 101% pewni że jest on wolny od jakichkolwiek zagrożeń, expliotów, backdorów i innych tego typu przygód - dwa komunikaty o "wirusie" to efekt kompresji plików z wykorzystaniem metody LZMA.

Sam instalator dostępny jest do pobrania z poziomu mojego konta dropbox, jak również udostępniam go do pobrania bezpośrednio z tego tematu:
Załączony plik  revEmu.rar   4,87 MB  1753 Ilość pobrań
Suma kontrolna: Załączony plik  md5sum.txt   376 bajtów  481 Ilość pobrań


Wersja instalacyjna ma tę przewagę nad wersją do instalacji ręcznej iż wskazuje na domyślny folder w którym Counter-Strike 1.6 w wersji NS chce się zainstalować (C:\Program Files\Valve) - oczywiście jest to mój domysł, w przeciwnym wypadku gracz musi sam wskazać folder do którego instalował CS'a (folder w który jest plik hl.exe, folder cstrike itd.), kompresja plików którą zapewnia LZMA pozwoliła na prawie 50% utratę na wadze, więc gracz musi pobrać zaledwie 5Mb, a nie blisko 11.

revEmu można bez przeszkód instalować w połączeniu z każdym dostępnym w sieci patchem, więc gracze z patchem v23 i większymi nie będą mieli żadnego problemu z kompatybilnością. Po instalacji należy zmodyfikować skrót prowadzący do CS'a:
  • Klikamy prawym przyciskiem myszy na ikonie Counter-Strike na pulpicie
  • Z listy wybieramy opcje "Właściwości"
  • W polu "Element docelowy" parametr "-nomaster" zastępujemy parametrem "-steam" - bez ""!
    Przykładowy efekt zmian: C:\Program Files\Valve\hl.exe" -steam -game cstrike
  • Dołączona grafika
Po instalacji i wykonaniu modyfikacji skrótu gracz NonSteam będzie widziany na serwerze jako pełnoprawny gracz Steam, posiadał będzie wygenerowany na podstawie HardwareID niezmienny SteamID. Jako że graczy Steam i tych z emulowanym Steamem ciężko na serwerze będzie rozpoznać proponuję wykonać małą modyfikację dodatkową ustawień dproto. W pliku dproto.cfg zmieniamy parametr RevEmu_Prefix1 np. na 4 (RevEmu_Prefix1 = 4;), po restarcie serwera, dzięki tej operacji gracz NonSteam będzie posiadał SteamID w postaci: STEAM_4_{WYGENEROWANY SID}.


Bzdety:
Spoiler

  • +
  • -
  • 35

serwer-1.png
IP: ts3.cserwerek.pl


#2 Kołodziej

    Wszechwiedzący

  • Power User

Reputacja: 85
Zaawansowany

  • Postów:522
  • Imię:Kamil
  • Lokalizacja:Poland
Offline

Napisano 07.08.2012 22:57

no,no dobra robota Portek :D +
  • +
  • -
  • 0
CoD Fast Exp 31.186.83.235:27056 Dołączona grafika

CoD 300 Lvl+West 89.231.6.12:27035 Dołączona grafika

#3 QuahodronN

    Godlike

  • Power User

Reputacja: 230
Wszechwidzący

  • Postów:1 262
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Olo
  • Lokalizacja:Śląsk
Offline

Napisano 07.08.2012 23:09

+ taki wielki że jeszcze takiego nie widziałeś
Obecnie posiadam serwer Only steam ale gdy postawie jakiegoś s/ns to wgrywam to i przynajmniej będzie (chyba) więcej graczy i spokój z ns'ami :D
Pisali o tym że ma to być w projekcie AMXX BanSystem ale jak podajesz to w takiej wersji to jestem zadowolony bo nie wiem kiedy wyjdzie ten projekt.

Dobrze że to wrzuciłeś :)
  • +
  • -
  • 0

| CPU: I7-6700K @4.7GHz | Cooling: Corsair H110 | GPU: MSI GTX 1080 Gaming X | MOBO: Asus Maximus VIII Hero | RAM: Kingston Savage 16GB DDR4 @2800MHz |

| SSD: Samsung 840 Pro 128GB | SSD2: Samsung 840 Pro 256GB  |  PSU: Be Quiet L8 630W | Case: Gladius M40 | Mouse: Gigabyte M6980X | Keyboard: Sharkoon SHARK ZONE K20 Headphones: HyperX HX Cloud Black Display: Triple LG 24MP67VQ-P |

 

TS3: ts.kreedzmania.pl - 512 Slotów - Darmowe Kanały ;)


#4 Klakier

    Volenti non fit iniuria

  • Power User

Reputacja: 391
Wszechpomocny

  • Postów:878
  • GG:
  • Imię:Sebastian
  • Lokalizacja:Mogilno
Offline

Napisano 07.08.2012 23:11

Szkoda, że musi pobrać się plik każdemu graczowi. Na pewno zniechęci to graczy, ale przynajmniej będzie spokój od dzieci ns
  • +
  • -
  • 0

Sell - System Klanów (wojny, top15 etc)

 

Kontakt GG: 7285018


#5 Kołodziej

    Wszechwiedzący

  • Power User

Reputacja: 85
Zaawansowany

  • Postów:522
  • Imię:Kamil
  • Lokalizacja:Poland
Offline

Napisano 07.08.2012 23:18

z tego co widzę nie ma tu zbyt wielkiego uploadu więc te parę plików nie powinno zniechęcić graczy
  • +
  • -
  • 0
CoD Fast Exp 31.186.83.235:27056 Dołączona grafika

CoD 300 Lvl+West 89.231.6.12:27035 Dołączona grafika

#6 QuahodronN

    Godlike

  • Power User

Reputacja: 230
Wszechwidzący

  • Postów:1 262
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Olo
  • Lokalizacja:Śląsk
Offline

Napisano 07.08.2012 23:21

kilka kliknięć myszką chyba ich nie zbawi :P
  • +
  • -
  • 0

| CPU: I7-6700K @4.7GHz | Cooling: Corsair H110 | GPU: MSI GTX 1080 Gaming X | MOBO: Asus Maximus VIII Hero | RAM: Kingston Savage 16GB DDR4 @2800MHz |

| SSD: Samsung 840 Pro 128GB | SSD2: Samsung 840 Pro 256GB  |  PSU: Be Quiet L8 630W | Case: Gladius M40 | Mouse: Gigabyte M6980X | Keyboard: Sharkoon SHARK ZONE K20 Headphones: HyperX HX Cloud Black Display: Triple LG 24MP67VQ-P |

 

TS3: ts.kreedzmania.pl - 512 Slotów - Darmowe Kanały ;)


#7 ToRRent

    Czempion

  • Power User

Reputacja: 229
Wszechwidzący

  • Postów:861
  • Imię:Łukasz
  • Lokalizacja:Wrocław
Offline

Napisano 08.08.2012 09:46

Taką samą metode stosuje się by wymusić u gracza inject na serwerze steam
  • +
  • -
  • 0

#8 Gość_21977_*

  • Gość

Reputacja: 0

Offline

Napisano 08.08.2012 10:13

Publikujesz remEvu na licencji CC, niekompatybilnej z GPL (licencji AMXX) i do tego w wersji NC, która praktycznie uniemożliwia używanie remEvu przez niemal każdego.
Jaki jest w związku z tym sens publikowania remEvu na takiej, a nie innej licencji? A może to zwykła pomyłka, lub ja czegoś nie dostrzegłem?

#9 DarkGL

    Nie oddam ciasteczka !

  • Administrator

Reputacja: 6 552
Godlike

  • Postów:11 974
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Rafał
  • Lokalizacja:Warszawa
Offline

Napisano 08.08.2012 10:29

Czy HardwareID nie zmieni się jeśli pobawię się lista sprzętów na liście urządzeń systemowych ?
  • +
  • -
  • 0

#10 Portek

    Kończymy zabawę, permanentna emerytura!

  • Autor tematu
  • Przyjaciel

Reputacja: 976
Master

  • Postów:3 007
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Michał
  • Lokalizacja:Częstochowa
Offline

Napisano 08.08.2012 10:59

Jaki jest w związku z tym sens publikowania remEvu na takiej, a nie innej licencji? A może to zwykła pomyłka, lub ja czegoś nie dostrzegłem?

Chodziło Ci raczej o SA i faktycznie jest to drobna pomyłka.

Czy HardwareID nie zmieni się jeśli pobawię się lista sprzętów na liście urządzeń systemowych ?

Spoofing istniał od dawna, zadaj sobie pytanie ile dzieci wie co to w ogóle oznacza. Twórcy nie udostępnili źródeł revEmu, nie piszą też o tym na jakiej podstawie generują SteamID.
  • +
  • -
  • 0

serwer-1.png
IP: ts3.cserwerek.pl


#11 Bazyliszek

    Banned

  • Zbanowany

Reputacja: -3
Nowy

  • Postów:8
  • Imię:Łukasz
  • Lokalizacja:Stalowa Wola
Offline

Napisano 13.12.2012 15:45

Szkoda, że musi pobrać się plik każdemu graczowi. Na pewno zniechęci to graczy, ale przynajmniej będzie spokój od dzieci ns



Ja mam 28 lat. Gram na non steamie. Uważasz, że dzieci używają ns? Uważasz, że jak ktoś ma steam to jest lepszym graczem? Nie rozśmieszaj mnie poziomem swojego rozumowania. Żal mi się robi takich ludzi jak ty.
MarWit (14.12.2012 12:47):
A więc jeżeli masz ( przynajmniej, tak jak mówisz ) te 28 lat, powinieneś docenić pracę innych i zakupić oryginalny egzemplarz gry, a nie pobierać z internetu, patrz: zwyczajnie KRAŚĆ. Po drugie, Klakierowi mówiąc "dzieci ns" pewnie nie chodziło o wszystkich użytkowników NonSteam'a a jedynie o większą część jej posiadaczy grających na tzw. wspomagaczach.


#12 Engi

    [EKSiD] playaz44

  • Power User

Reputacja: 315
Wszechpomocny

  • Postów:1 071
  • GG:
  • Imię:Seba
  • Lokalizacja:Praga
Offline

Napisano 15.12.2012 21:57

Jeżeli dobrze rozumiem, dając bana na SID, gracz już nie wejdzie na serwer?
  • +
  • -
  • 0
Użytkowniku! Zanim napiszesz wiadomość wiedz, że:

W odpowiedzi na ten status, przejrzałem kilka ostatnich Twoich postów i dodałem Ci kolejne 3 punkty ostrzeżeń. Mam nadzieję, że pomogłem.

1:0 dla Benia :D
Nie pomagam za darmo na pw.

#13 Droso

    Dawniej HubertTM

  • Support Team

Reputacja: 1 290
Godlike

  • Postów:2 371
  • Steam:steam
  • Imię:Hubert
  • Lokalizacja:Wrocław
Offline

Napisano 15.12.2012 21:58

Tak jeżeli ma wygenerowane SID i dajesz bana na SID to tak, chyba, że zmieni komputer ;)
  • +
  • -
  • 1

Piszę pluginy pod: AMX MOD X oraz SOURCE MOD!

Na zlecenie i bez zlecenia zresztą też!


#14 faken

    Profesjonalista

  • Użytkownik

Reputacja: 35
Życzliwy

  • Postów:192
  • Lokalizacja:Warszawa
Offline

Napisano 28.12.2012 10:42

a czy np sid mu sie generuje na zawsze ten sam po połączeniu? I czy zapis na sid expmoda bedzie działał?
  • +
  • -
  • 0

#15 Portek

    Kończymy zabawę, permanentna emerytura!

  • Autor tematu
  • Przyjaciel

Reputacja: 976
Master

  • Postów:3 007
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Michał
  • Lokalizacja:Częstochowa
Offline

Napisano 28.12.2012 10:56

sid mu sie generuje na zawsze ten sam po połączeniu

każdy NonSteam z zainstalowanym revEmu posiada własny INDYWIDUALNY i NIEZMIENNY identyfikator, nie zależnie od tego czy posiada zmienne IP, czy też nie. Gracz nie ma możliwości zmiany wygenerowanego SteamID i na każdym serwerze z którym się on łączy jest ono takie samo.


? I czy zapis na sid expmoda bedzie działał?

Tak.
  • +
  • -
  • 0

serwer-1.png
IP: ts3.cserwerek.pl


#16 DeDe257

    Początkujący

  • Zbanowany

Reputacja: -1
Nowy

  • Postów:16
  • Imię:Dawid
  • Lokalizacja:Polska
Offline

Napisano 04.02.2013 23:02

Ktoś to testował ?? Tu chodzi o to że np. na każdym serwerze jak wpisze w konsoli status będę miał id steam taki sam ?

#17 Portek

    Kończymy zabawę, permanentna emerytura!

  • Autor tematu
  • Przyjaciel

Reputacja: 976
Master

  • Postów:3 007
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Michał
  • Lokalizacja:Częstochowa
Offline

Napisano 05.02.2013 13:55

Ktoś to testował ?? Tu chodzi o to że np. na każdym serwerze jak wpisze w konsoli status będę miał id steam taki sam ?

Tak, będziesz miał taki sam - pod warunkiem identycznej konfiguracji DPROTO.
  • +
  • -
  • 0

serwer-1.png
IP: ts3.cserwerek.pl


#18 Engi

    [EKSiD] playaz44

  • Power User

Reputacja: 315
Wszechpomocny

  • Postów:1 071
  • GG:
  • Imię:Seba
  • Lokalizacja:Praga
Offline

Napisano 05.02.2013 22:11

Ktoś to testował ?? Tu chodzi o to że np. na każdym serwerze jak wpisze w konsoli status będę miał id steam taki sam ?


Testowane, działa. Jeżeli ktoś kiedyś by chciał wiedzieć czy działa na lanie - nie, cały czas wywala o pobranie revEmu.
  • +
  • -
  • 0
Użytkowniku! Zanim napiszesz wiadomość wiedz, że:

W odpowiedzi na ten status, przejrzałem kilka ostatnich Twoich postów i dodałem Ci kolejne 3 punkty ostrzeżeń. Mam nadzieję, że pomogłem.

1:0 dla Benia :D
Nie pomagam za darmo na pw.

#19 jkwart

    Życzliwy

  • Zbanowany

Reputacja: -4
Nowy

  • Postów:22
  • Imię:jakub
  • Lokalizacja:Gdańsk
Offline

Napisano 15.02.2013 07:51

Dzięki można zaoszczędzić może wreście na serwach będzie mniej dzieci grających na cheetach.

Użytkownik jkwart edytował ten post 15.02.2013 07:51


#20 Jamajczykk

    Początkujący

  • Użytkownik

Reputacja: -1
Nowy

  • Postów:11
  • Imię:Damian
  • Lokalizacja:Gdańsk
Offline

Napisano 17.02.2013 10:20

Jeżeli generuje steam_id więc osoby non steam będą mogły wbić na serwer?
  • +
  • -
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ważne, revemu, steamid

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych