←  Tutoriale

AMXX.pl: Support AMX Mod X i SourceMod

»

Jak napisac plugin ?

  • +
  • -
Mximus312 - zdjęcie Mximus312 17.01.2012

skąd wziąć więcej komend dla funkcji???
Odpowiedz

  • +
  • -
Nakupenda. - zdjęcie Nakupenda. 17.01.2012

ZAŁÓŻ NOWY TEMAT.

@Topic: "Poradnik" cienki, dużo błędÓw i niedoskonałości
Odpowiedz

  • +
  • -
Adorek - zdjęcie Adorek 14.06.2012

Cześć, mam pewien problem przy komplikacji.
A mianowicie : public plugin_init () {

Wyskakuje mi error przy próbie komplikacji - Error: Invalid expression, assumed zero on line 30

Na początku myślałem, że po prostu coś źle napisałem lub cokolwiek, ale nawet po chamskim skopiowaniu, całego codu od Ciebie, błąd dalej wyskakuję. Cóż poradzisz?
Odpowiedz

  • +
  • -
dasiek - zdjęcie dasiek 14.06.2012

Sprawdz czy na pewno jest tam klamra kończąca funkcje hp
Odpowiedz

wheypro - zdjęcie wheypro 01.09.2012

a ja zrobiłem jak piszesz smaczna zupa i gdy odpaliłem plugin to mam "Server disabled that option" :^D
Odpowiedz

  • +
  • -
Kosa :D - zdjęcie Kosa :D 01.09.2012

Siema, za kilka dni ja napisze Tutorial jak napisać prosty plugin :)
Odpowiedz

DockU - zdjęcie DockU 02.09.2012

A ode mnie taka ciekawostka: Żeby dodać komuś nie śmiertelność potrzeba:
set_user_godmode(id,1)
Odpowiedz

  • +
  • -
Kosa :D - zdjęcie Kosa :D 02.09.2012

To jest w dokumentacji :)
Odpowiedz

wheypro - zdjęcie wheypro 02.01.2013

Panowie, a gdzie jest tutorial o tych pcvarkach?
Odpowiedz

  • +
  • -
Barto_12_SAS - zdjęcie Barto_12_SAS 02.01.2013

Panowie, a gdzie jest tutorial o tych pcvarkach?


Tutaj jest : http://amxx.pl/topic/39021-pcvary/
Odpowiedz

  • +
  • -
4M4ToR - zdjęcie 4M4ToR 25.04.2013

A jak wg To zapisac ??? ??? bo ja nowy w tym xD A cvary To wszystko co jest zapisane w amx studio? 


dasiek (25.04.2013 18:02):
Użyj wyszukiwarki.
Odpowiedz

GT Team - zdjęcie GT Team 26.04.2013

jeśli chodzi o cvar na ilość hp to rejestrujemy zmienną:


new ilosc_hp

w plugin_init()
rejestrujemy ten cvar:

register_cvar("hp_ilosc", "100") // 100 - ilość hp jaką ma dostać.

i dodajemy graczowi tyle ile chciał :

set_user_health(id, get_user_health(id) + get_cvar_num("hp_ilosc"))

=======================

można to zrobić wg mnie łatwiej używając pcvar'ów :

tworzymy zmienną ( tak naprawdę cvar )

new p_ilosc_hp

rejestrujemy tego cvara w plugin_init() :

p_ilosc_hp = register_cvar("hp_ilosc", "100")


i dodajemy hp pobierając wartość ustawioną w tym "pcvar", czyli :

set_user_health(id, get_user_health(id) + get_pcvar_num(p_ilosc_hp)) // tutaj już nie trzeba wpisywać nazwę cvara.


sorki jak coś, ale to odpowiedź na kilka postów temu :P
Odpowiedz

  • +
  • -
dasiek - zdjęcie dasiek 26.04.2013

@up - jak dla mnie to zmienne tworzy się żeby przy starcie pluginu odwołać się do nich raz przez get_cvar/pcvar_num/float/strung a potem tylko do zmiennej a nie za kazdym razem ja pobierać. Ma to swoje wady ale jest wygodniej ;)

Odpowiedz

GT Team - zdjęcie GT Team 26.04.2013

Na wydajnośćs praktycznie nie wypływa lecz jakieś 1/0000 zawsze się znajdą
Odpowiedz

  • +
  • -
GwynBleidD - zdjęcie GwynBleidD 26.04.2013

CheQ, czasem jest potrzeba zmiany jakiegoś cvara w trakcie gry, wtedy przy Twoim rozwiązaniu (pobranie wartości na początku mapy) będzie trzeba zmienić mapę, aby uzyskać efekt, bądź dorobić komendę amx_reloadcośtam, która wczyta te cvary na nowo...

Odpowiedz

  • +
  • -
DarkGL - zdjęcie DarkGL 26.04.2013

 

CheQ, czasem jest potrzeba zmiany jakiegoś cvara w trakcie gry, wtedy przy Twoim rozwiązaniu (pobranie wartości na początku mapy) będzie trzeba zmienić mapę, aby uzyskać efekt, bądź dorobić komendę amx_reloadcośtam, która wczyta te cvary na nowo...

 

 

Warto jednak rozważyć podejście że wartość cvara jest pobierana przy starcie mapy. Zależy to od kontekstu w jakim będzie używany cvar , jak często będzie pobierany , czy wiemy że będzie się zmieniał ( a może nie będzię ) itp. trzeba być elastycznym ;)

Odpowiedz

  • +
  • -
GwynBleidD - zdjęcie GwynBleidD 26.04.2013

Oczywiście, że tak :) dlatego nie mówię, że rozwiązanie jest złe, tak jak i pobieranie cvaru za każdym razem nie jest najlepsze. Po prostu trzeba WZIĄĆ!!! (shame on me...) wszystko pod uwagę. Jednak wiadomo, że bezsensem jest w 1 funkcji pobierać cvar 10 razy. Lepiej utworzyć zmienną lokalną i do niej zapisać jego wartość.
Użytkownik GwynBleidD edytował ten post 27.04.2013 01:30
Odpowiedz

GT Team - zdjęcie GT Team 26.04.2013

Dla mnie najlepiej co X sekund odświeżać cvar. Też pomocne.
Odpowiedz

  • +
  • -
DarkGL - zdjęcie DarkGL 26.04.2013

To już lepiej użyć https://forums.allie...ad.php?t=154642 i hookować zmianę cvara

Odpowiedz

GT Team - zdjęcie GT Team 26.04.2013

@GwynBleidD "wziąć" :D wybacz, piszę się "wziąć" . :D sorki .. :P
Odpowiedz