Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie
Nowy Plugin

VoteBan - Wyeliminowanie cziterów gdy nie ma admin

Nowy Plugin

  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Klycior

    Wszechpomocny

  • Użytkownik

Reputacja: 43
Pomocny

  • Postów:370
  • GG:
  • Lokalizacja:Tarnowskie Góry
Offline

Napisano 02.11.2011 21:33

Cześć !

Tak ostatnio myślałem jakby rozwiązać problem z cziterami, którzy często wchodzą pod nieobecność adminów na serwer i psują nie tylko atmosferę lecz sam serwer.
Wpadłem na pomysł aby zrobić VoteBan, tak wiem istnieje coś takiego lecz ja mam dość udoskonaloną wersję w głowie.

Więc tak:

VoteBan i jego działanie:

Przypuśćmy że na serwerze gra 10 graczy z czego jeden to potencjalny cziter.
Wielu graczy ciągle spamuje "Niech ktoś go zbanuje", "Niech ktoś idzie po admina", "Gdzie admin ?".
Dlatego można by zrobić taką opcję jak VoteBan, załóżmy że tym podejrzanym jest Klycior.
Gracz o nicku Tomek już nie wytrzymał i postanowił zrobić głosowanie, w którym biorą udział cały serwer. Wpisuje na czacie bądź w konsoli odpowiednią komendę, która uruchamia głosowanie.
Okazuje się że aż 7 graczy uważa Klyciora za czitera, przez co zostaje zbanowany na okres dożywotni z powodem podejrzenia grania na czitach.

Co i jak:

Pewnie wielu z was już pomyślało o nadużyciach wobec innych graczy, dlatego też jeżeli Tomek utworzył głosowanie a wynik głosowania był negatywny to sam Tomek otrzymuje bana na okres 30 minut za próby oszustwa.

Plugin również musiałby posiadać opcję tworzenie screenów, wyglądało by to schematycznie tak:
Tomek korzysta z VoteBan > Graczowi Klycior "po cichu" robi się 5 screenów > 3 sekundy później rusza głosowanie > Wynik pozytywny > Gracz Klycior został zbanowany permanentnie, powód: Wrzuć Screeny na forum.

Sorki za nieład w temacie ale chyba moje zmęczenie nie pozwala mi nawet napisać jednego prostego tematu.

Chętnie usłyszę wasze opinie oraz propozycje.
  • +
  • -
  • 0

#2 sebul

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 2 035
Godlike

  • Postów:5 411
  • Steam:steam
  • Imię:Sebastian
  • Lokalizacja:Ostrołęka
Offline

Napisano 02.11.2011 21:48

A co jeśli gracz zostanie niesłusznie zbanowany? Takie pluginy uważam za zbędne i nie potrzebne, sam kiedyś (jeszcze jak nie miałem steama) grając na jakimś serwerze zostałem zbanowany (nie wiem czy to był perm, ale to akurat jest mało ważne tutaj), bo jakiś nieogarnięty admin zrobił głosowanie czy mnie zbanować, bo "czitowałem", oczywiście chyba wszyscy byli za, może prócz jednej osoby. Niby tutaj podałeś też sposób w jaki można by uniknąć nadużywania, ale to raczej nie zawsze pomoże i do tego tak jak w pierwszym przypadku, co będzie jeśli jednak osoba rozpoczynająca głosowanie miała rację i pomimo tego większość osób była by przeciwna banu?
  • +
  • -
  • 0

Posiadam TBM (inaczej PTB), które działa dużo lepiej niż zwykłe PTB, nawet na modach z lvlami. Zainteresowany? Proszę bardzo


#3 Klycior

    Wszechpomocny

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 43
Pomocny

  • Postów:370
  • GG:
  • Lokalizacja:Tarnowskie Góry
Offline

Napisano 02.11.2011 22:01

Ad1. Niesłusznie zbanowany to wrzuci screeny- po to je mu zrobiliśmy abyśmy mogli go odbanować w razie czego.
Ad2. Nie wiem jaki Ty posiadasz poziom na serwerze, lecz u mnie na którym chciałbym to zastosować nie byłby takiego problemu. Zawsze można zrobić ograniczenie dla korzystania z VoteBan, minimalnie 100 fragów - tutaj mamy pewność że żaden nowy gracz nie zrobi nam syfu na serwerze. Po drugie wystarczy odpowiednia adnotacja typu: "Pamiętaj zaleca się korzystać z tej funkcji, jeżeli podejrzany gracz korzysta z AIMa bądź też SpeedHacka - jeżeli uważasz że grasz korzysta z WH musisz liczyć się z tym że inni gracze mogli tego nie zauważyć a Ty sam dostaniesz niesłusznego bana !"

Głównie plugin miałby blokować tych cziterów przez których się nie da grać.
Gracz korzystający z WH nie jest aż tak szkodliwy jak ten co ciśnie na MultiHacku.

Chętnie odpowiem na kolejne pytania.

Użytkownik Klycior edytował ten post 02.11.2011 22:03

  • +
  • -
  • 0

#4 speedkill

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 592
Godlike

  • Postów:2 733
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Michał
  • Lokalizacja:Prudnik
Offline

Napisano 02.11.2011 22:12

Chętnie się tego podejmę :D
Tylko powiedz na kiedy byś to potrzebował i napisz jakieś wymagania do pluginu czy coś ;)
Jak możesz to napisz co dokładnie miałoby się w nim znajdować :]
  • +
  • -
  • 0

If you can dream it, you can do it.


#5 Klycior

    Wszechpomocny

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 43
Pomocny

  • Postów:370
  • GG:
  • Lokalizacja:Tarnowskie Góry
Offline

Napisano 02.11.2011 22:21

To wstępny pomysł, prześpię się z tym i napiszę co by mogło tam być i pełną funkcję działania.
Fajnie by było gdyby ktoś się jeszcze wypowiedział co umożliwi nam uzyskanie pewnych porad i pomysłów.
  • +
  • -
  • 0

#6 speedkill

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 592
Godlike

  • Postów:2 733
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Michał
  • Lokalizacja:Prudnik
Offline

Napisano 02.11.2011 22:31

Mój pomysł to zrobienie logów kto kiedy na jakiej mapie ;)
  • +
  • -
  • 0

If you can dream it, you can do it.






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Nowy Plugin

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych