←  Artykuły i Instrukcje

AMXX.pl: Support AMX Mod X i SourceMod

»

[Dyskusja] SsClient

Zablokowany

  • +
  • -
MafiaDL - zdjęcie MafiaDL 29.09.2008

Witam z góry mowie ze kiedys pytalem ze moge podac ten link i dostalem pozwolenie ;]



Opis

ssServer oraz ssClient to działające ze sobą dwa programy anticheaterskie, których głównym zadaniem jest wykonywanie zrzutów ekranów na komputerach graczy podczas gry.

Jest to dość stary, ale działający i ciekawy projekt, został potem zmodyfikowany i jest dostępny między innymi w lidze ESEA.


Jak to działa


ssServer i ssClient służą do wykonywania zrzutów ekranu u graczy i umieszczania ich na serwerze do wglądu.

Najczęściej ssServer jest uruchamiany na tej samej maszynie, na której jest serwer gry. Co pewien czas ssServer sprawdza status graczy na serwerze gry oraz wykonuje komendy na ssClient'ach.

Gracz u siebie włącza ssClient'a, w nim wybiera serwer ssServer i się z nim łączy. Następnie podłącza się do serwera gry - który jest kontrolowany przez ssServer do którego się podłączył chwilę wcześniej. ssServer wysyła rozkaz zrzutu ekranu do ssClient'a. Zrzut po wykonaniu jest konwertowany na JPG i transportowany do ssServer'a i tam przetwarzany.

Zrzut ekranu jest wykonywany w taki sposób ze jest on właściwie niezależny od rodzaju gry - ssClient pobiera dane obrazu z bufora karty graficznej a nie z samej gry. Dlatego mozna dostosować ssServer i ssClienta do wielu gier. Teoretycznie nie potrzebuje on nawet uruchomionej gry do wykonania zrzutu. W rzeczywistości to ssServer decyduje czy wykonać zrzut czy nie - ponieważ sprawdza on czy gracz jest podłączony do odpowiedniego serwera ( z jednej strony do serwera gry, z drugiej strony odpowiedniej gry obsługiwanej przez ssServer)

Rysunek poniżej wyjaśni najczęściej spotykana relacje ssServer - ssClient.

Dołączona grafika


Zalety

* prosty w działaniu
* możliwość bezpośredniego zamieszczania zrzutów ekranu na serwerze www/ftp i integracja z bazą danych
* bardzo rozbudowane możliwości dostosowania konfiguracji programu w działaniu do potrzeb graczy i serwera oraz dodoatków
* działa na wielu rodzajach serwerów gier.

Wady

* trudny w konfiguracji od strony serwera ale bardzo elastyczny
* trudniejszy w konfiguracji po stronie klienta w porównaniu z innymi klientami
* generuje dodatkowy ruch na łączu klient - serwer

Wiecej
http://hlds.pl/SsClient
Odpowiedz

  • +
  • -
wizu - zdjęcie wizu 29.09.2008

W ligach na pewno przydatny, ale na zwykłych serwerach całkowicie nieużyteczny.
A co do nazwy tematu, to trochę dziwnie to wymyśliłeś. Jest chyba oczywiste, że używając zewnętrznych programów można wysłać coś na serwer, ale najwidoczniej nie dla wszystkich... Wymyśl coś, co wyśle screeny bez potrzeby instalowania czegokolwiek po stronie użytkownika, wtedy to możemy podyskutować ;)
Odpowiedz

  • +
  • -
MafiaDL - zdjęcie MafiaDL 29.09.2008

@up

czemu tak uwazasz? moim zdaniem przydatne na sieci serwerow ns jak admini robia ssy. I nie tylko to jest spoko. Nazwe zmienilem juz;p

Ostatnio zmieniony przez Abes_Ziomal Dzisiaj 14:43, w całości zmieniany 4 razy


cos nie tak?
Odpowiedz

  • +
  • -
wizu - zdjęcie wizu 29.09.2008

Ale jeżeli zastosujesz ten program, to ilość graczy na serwerze drastycznie spadnie. Jeszcze gorzej, niż przy sxe.
A ultimate ss używam u siebie i po zrobieniu ss od razu daje perma ;) Jak nie wrzuci ss na forum to nie odbanowuje i po problemie ;)

@EDIT
hehe czyżby zły link pod ctrl+c?
Odpowiedz

  • +
  • -
zer0. - zdjęcie zer0. 29.09.2008

cos nie tak?

czytajac art. ok.9:00 screen byl +18 ..
Odpowiedz

  • +
  • -
mgr inż. Pavulon - zdjęcie mgr inż. Pavulon 29.09.2008

Screen był o hotlinkowaniu +18
A plugin ma wadę bo tylko dodatkowe obciążenia łączy są a w trakcie gry jest to nie miłe.
Dodatkowo te screen'y muszą być gdzieś przechowywane i przeglądane :/
Poza tym nie idzie go pobrać bo albo:

You tried to visit www.ufonurkka.mine.nu, which is not loading.

albo przy wersji PL:

[404] File Not Found : Plik nie istnieje

Odpowiedz

  • +
  • -
MafiaDL - zdjęcie MafiaDL 29.09.2008

na google by sie znalazlo cos :) moj kolega uzywal tego kiedys i nie tak strasznie laguje etc. Widzicie w nim same wady ;-)
Odpowiedz
Zablokowany