Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie

AmxModX 1.8.2 + Metamod-p - Linux & Windowsdev-hg60 Update(14.02.2013)


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

#61 Makale

    Wszechwidzący

  • Użytkownik

Reputacja: 12
Początkujący

  • Postów:234
  • Lokalizacja:Płock
Offline

Napisano 04.04.2013 21:39

Ok dzięki. Zostawiam tak jak jest i czekam na nowe dproto. Nie zrobię only Steam, ponieważ starcę za dużo graczy.
Jakie to są np niedogodności prócz mikrofonu ? Nic większego nie zauważyłem do tej pory :)
P.S już jest hg83 dla cstrike więc można zrobić update :)
http://www.amxmodx.org/snapshots.php

Użytkownik Makale edytował ten post 04.04.2013 21:40

  • +
  • -
  • 0

Poszukuję: serwerów do sieci, grafika do sieci oraz kilku stron WWW (prywatnych), adminów na serwery, itp.

Szukasz zajęcia na wolne chwile ? Pisz !

b_350_20_5A6C3E_383F2D_D2E1B5_2E3226.png

Zapraszam !


#62 Cofnij sie

    Profesjonalista

  • Użytkownik

Reputacja: 40
Pomocny

  • Postów:161
  • GG:
  • Lokalizacja:Polska
Offline

Napisano 04.04.2013 22:16

Według mnie działanie autora dproto jest nieprzemyślane. Serwery mają teraz przejść na Only Steam, bo wymaga tego aktualizacja, a on wyda odpowiednią wersję dproto gdzie Valve zaprzestanie aktualizacji, które bóg wie jak długo może sobie ta firma robić. Gracze NS wiedząc, że serwer nie jest już dla nich dostępny zrezygnują z gry na nim i na pewno nie będą sprawdzać co tydzień czy mogą na niego wejść, tylko zaczną grać na serwerze ze starą wersją HLDS. Idąc dalej, stara wersja hlds = no master server, na czym się traci dość sporo, więc serwery będą przechodzić na Only Steam ograniczając dostęp do gry graczon NS, a gracze NS znajdą sobie inne darmowe gierki, co doprowadzi do bezużyteczności dproto na samym końcu i utracie popularności samej gry. Ot tyle - to moje zdanie :)
  • +
  • -
  • 1

Moja

sygnatura

ma

sześć

linii.


#63 GwynBleidD

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 869
Godlike

  • Postów:3 066
  • Steam:steam
  • Lokalizacja:Przemyśl
Offline

Napisano 07.04.2013 00:26

Przemyślane jest, ale na korzyść dla niego. Chce on zostać znów bohaterem, jakim został gdy wydawał pierwszą wersję dproto (konflikt protokołów 47 i 48 po aktualizacji valve), tutaj chce znów zrobić to samo i wydać dproto, gdy Valve wyda aktualizację po której Steam i NS na jednym serwerze nie będą mogli grać. Znów będzie bohaterem i mniej się napracuje, bo teraz nie musi nic robić. Dla nas korzyści nie ma żadnych to rozwiązanie niestety...
  • +
  • -
  • 1

NIE pomagam na PW. Nie trudź się, na zlecenia nie odpiszę... Od pomagania jest forum.
NIE zaglądam w tematy wysłane na PW. Jeśli są na forum to prędzej czy później je przeczytam. Jeśli mam co w nich odpisać, to odpiszę.
 
1988650.png?theme=dark


#64 Paka

    Pomocny

  • Zbanowany

Reputacja: 9
Nowy

  • Postów:52
  • Imię:Michał
  • Lokalizacja:Zaborów
Offline

Napisano 15.07.2014 19:44

Mam pytanko na czym się różni Linux od Windows  


Robię serwery CodMod od 101lvl do 100001lvl.

Robię też serwery BF2 32odznaki.


#65 Split

    Programista

  • Power User

Reputacja: 106
Zaawansowany

  • Postów:490
  • Imię:Szymon
  • Lokalizacja:Opole
Offline

Napisano 15.07.2014 19:53

1)Windows jest systemem płatnym, a Linux jest na licencji Open Source.

2)Linux jest system łatwym do zmodyfikowania(pliki systemowe można edytować przy użyciu zwykłego edytora tekstu)

3)Linux jest stabilniejszy od Windowsa

4)Linux jest bezpieczniejszy od Windowsa(na Linuxa istnieje o wiele mniej wirusów i innych szkodników)


  • +
  • -
  • 0

LoL, 500 postów ;D


#66 GwynBleidD

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 869
Godlike

  • Postów:3 066
  • Steam:steam
  • Lokalizacja:Przemyśl
Offline

Napisano 15.07.2014 23:26

1)Windows jest systemem płatnym, a Linux jest na licencji Open Source.

Generalnie tak, ale są płatne systemy oparte o jądro Linuksa.

2)Linux jest system łatwym do zmodyfikowania(pliki systemowe można edytować przy użyciu zwykłego edytora tekstu)

Sam Linux nie jest taki łatwy do modyfikacji, bo Linux to właściwie tylko jądro, dopiero aplikacje (które są dołączane razem z systemem, tworząc dystrybucję Linuksa) są łatwe w modyfikacji i praktycznie każdą z nich można z powodzeniem wymienić na inną, dzięki czemu kluczowe funkcje systemu mogą być realizowane w różny sposób i być naprawdę konfigurowalne.

Ale to nie oznacza, że Windows nie może być łatwo konfigurowalny. Ależ jest! Tylko praktycznie wszystko jest wbudowane w system i konfiguracja czasem jest ograniczona tam, gdzie byłaby bardzo potrzebna.

3)Linux jest stabilniejszy od Windowsa

Bzdura :) Mogę Ci pokazać sporo niestabilnych systemów Linuksowych i tyle samo stabilnych Windowsowych. Kwestia odpowiedniego zarządzania. Jednak fakt jest taki, że w Linuksie często jest łatwiej zdiagnozować problem bo do wszystkiego mamy praktycznie całkowicie otwarty dostęp. No i logi ;)

4)Linux jest bezpieczniejszy od Windowsa(na Linuxa istnieje o wiele mniej wirusów i innych szkodników)

Również bzdura! O ile Linux dla desktopów faktycznie jest dużo bezpieczniejszy od odpowiadającego mu Windowsa, o tyle w zastosowaniach serwerowych już nie jest tak kolorowo. Istnieje mnóstwo exploitów, bugów, dziur i innych tałatajstw na Linuksa, a ściślej na programy, których on używa. Kluczową kwestią jest tu popularność, gdy coś jest popularniejsze, więcej ludzi próbuje to hackować :)

Ale inną kwestią jest system uprawnień, na Linuksie gdy ktoś się faktycznie włamie, zainstaluje wirusa lub w jakikolwiek sposób uzyska nieautoryzowany dostęp, może się okazać, że ten dostęp jest bardzo mocno ograniczony. Na Windowsie praktycznie w każdym przypadku włamanie = pełny dostęp (no ewentualnie drobnym wysiłkiem można sobie ten dostęp przyznać).

Ale zadającemu wyżej pytanie chyba nie o to chodziło. Chyba miał na myśli czym się różnią wersje plików z 1 postu.

Otóż różnią się one systemem operacyjnym, na który są przeznaczone. Jeśli chcesz ich używać lokalnie, na swoim komputerze, w ciemno wybieraj wersję na Windowsa. Jeśli na serwerze zdalnym (tj wykupiony hosting), prawie zawsze będzie to Linux.
  • +
  • -
  • 1

NIE pomagam na PW. Nie trudź się, na zlecenia nie odpiszę... Od pomagania jest forum.
NIE zaglądam w tematy wysłane na PW. Jeśli są na forum to prędzej czy później je przeczytam. Jeśli mam co w nich odpisać, to odpiszę.
 
1988650.png?theme=dark


#67 Gość_21977_*

  • Gość

Reputacja: 0

Offline

Napisano 16.07.2014 02:27

*
Popularny


stabilnych Windowsowych
^D^

#68 R3mixXx

    Pomocny

  • Zbanowany

Reputacja: 2
Nowy

  • Postów:69
  • Imię:Hubert
  • Lokalizacja:Warszawa
Offline

Napisano 10.12.2015 21:38

Wgrałem ale nie czyta mi adminów z pukawki 



#69 elektrix

    Nowy

  • Nowy

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:1
  • Imię:Elektrix
  • Lokalizacja:Warszawa
Offline

Napisano 14.01.2016 02:10

Dzięki :D


  • +
  • -
  • 0

#70 maniek34

    Nowy

  • Nowy

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:1
Offline

Napisano 28.11.2016 08:55

Przyda się, + ode mnie!


  • +
  • -
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych