←  Problemy

AMXX.pl: Support AMX Mod X i SourceMod

»

Ban którego nie da się odbanować

Locked

  • +
  • -
stream's Photo stream 12.03.2010

Witam!
Jeden z adminów mojej sieci ma problem z wejściem na serwer. Na serwerze jest zainstalowane AmxBans. Przeszukałem całą baze MySQL wyszukiwarką banów AmxBans (i IP i ID i nick). Nawet ręcznie w phpMyAdmin grzebałem i też nie znalazłem żadnego bana na jego IP/NICK/ID. Znalazłem jego ID w pliku vault.ini który jest w folderze data w amxmodx. Wyłączyłem serwer, usunąłem to jego ID z tego pliku i wrzuciłem go znów i włączyłem serwer. Podobno to samo się dzieje gdy chce wejść z NS. Ban jest nadal. Proszę o pomoc! Nie chce mi się ściągać całego serwera na dysk i grzebać Notepad++.

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Edited by StreaM*, 12.03.2010 19:48.
Quote

  • +
  • -
Portek's Photo Portek 12.03.2010

Zapytaj usługodawce czy nie ma na maszynie iptables i czy nie zaplątał się gdzieś ban z IP Twojego admina ;) Zapytaj admina czy przypadkiem nie grzebał czegoś przy połączeniu internetowym, nie ma firewalla, routera i nie blokuje portu 27015 - choć biorąc pod uwagę że wcześniej grał to dość głupia teza. Z ciekawości: sprawdzałeś listip.cfg i banlist.cfg ? - Choć w tym przypadku komunikat był by inny, ale zapytać nie zaszkodzi.
Quote

  • +
  • -
stream's Photo stream 13.03.2010

Zapytaj usługodawce czy nie ma na maszynie iptables i czy nie zaplątał się gdzieś ban z IP Twojego admina ;) Zapytaj admina czy przypadkiem nie grzebał czegoś przy połączeniu internetowym, nie ma firewalla, routera i nie blokuje portu 27015 - choć biorąc pod uwagę że wcześniej grał to dość głupia teza. Z ciekawości: sprawdzałeś listip.cfg i banlist.cfg ? - Choć w tym przypadku komunikat był by inny, ale zapytać nie zaszkodzi.


Tak sprawdzałem. Ani jego IP ani ID. Kazałem mu zpingować IP serwera i tutaj mamy problem. Upłynął limit czasu żądania. Czyli to gdzieś usługodawca internetu do którego jest serwer gry podłączony mógł zbanować jego IP lub admin tego dedyka coś zbanował.
Quote

  • +
  • -
Szyfrant's Photo Szyfrant 13.03.2010

UU jak mu nie pinguje.. to lipa
Może niech reinstallnie CS
Ma on stałe czy zmienne IP?
Edited by Szyfrant, 13.03.2010 11:43.
Quote

  • +
  • -
stream's Photo stream 13.03.2010

Stałe IP. Reinstalował CS'a, robił formata.
Quote

  • +
  • -
Portek's Photo Portek 13.03.2010

UU jak mu nie pinguje.. to lipa
Może niech reinstallnie CS
Ma on stałe czy zmienne IP?

Pozwól że posłużę się obrazkiem, bo przy takich odpowiedziach ręce mi opadają...
Spoiler


@Topic
Napisz do admina hostingu, niech sprawdzi bany na maszynie i odbanuje IP admina.
Quote

  • +
  • -
stream's Photo stream 14.03.2010

Napisałem i czekam na dni robocze bo weekend jest :)
Quote

  • +
  • -
andrew8666's Photo andrew8666 14.03.2010

TO na 80% nie to.

Dostał bana automatycznego który wpada np. po 3x złym wpisaniu rcon_password.

wejdz w banned.cfg i listip.cfg -> tam szukaj jego IP.

PS. Jak możesz szukać ID jak on wchodzi przez NS-a...
Quote

  • +
  • -
stream's Photo stream 15.03.2010

Zrozum że gra na STEAM tylko sprawdzał czy z NS'a może da się wbić. Tamte pliki wyczyściłem i nadal kupa.
Quote

  • +
  • -
Luffy's Photo Luffy 15.03.2010

banned.cfg i listip.cfg
usuń całkowicie te pliki. lub tylko listip.cfg
Quote

  • +
  • -
bolek_stw's Photo bolek_stw 16.03.2010

wczoraj sam sie zbanowałem tak :)
odbanuje go rconem
zaloguj sie do rcona wpisz
removeip (ip)
mojego ip tez nie było na amxbans a ni w żadnym pliku ;]
musi pomóc B)
Quote
Locked