Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie

Obciążenie generowane przez AMXBans i PsychoStats


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 bartek124

    Profesjonalista

  • Użytkownik

Reputacja: 30
Życzliwy

  • Postów:188
  • Lokalizacja:Kołaczyce
Offline

Napisano 28.07.2008 08:05

Witam.

Chciałbym zainstalować na servie amxbans i psychostats i moje pytanie brzmi: jak duże obciążenie generują te mody po stronie serwera www i gry? Czy może to jakoś zawieszać serwer gry lub wyciskać ostatnie krople potu z serwa www?

Aha i czy przy psychostats baza może się nieźle zapchać? Przy amxbans raczej nie, ale psychostats przechowuje dość dużo informacji.

Z góry dzięki za odp.
  • +
  • -
  • 0

#2 Gość__*

  • Gość

Reputacja: 0

Offline

Napisano 28.07.2008 08:12

Chciałbym zainstalować na servie amxbans i psychostats i moje pytanie brzmi: jak duże obciążenie generują te mody po stronie serwera www i gry? Czy może to jakoś zawieszać serwer gry lub wyciskać ostatnie krople potu z serwa www?

Zawsze w pewnym stopniu obciąża, ale nie powiem Ci dokładnie ile CPU bedzię żarło ( zainstaluj w pisz w konsole stats - wyskoczy wtedy ile obciąża :] ). Co do serwer www to nie ma problemu, można to postawić na małych pakietach.

Aha i czy przy psychostats baza może się nieźle zapchać? Przy amxbans raczej nie, ale psychostats przechowuje dość dużo informacji.

Wszytsko może nieżle się napchać ;)

#3 xKanGur

    Zaawansowany

  • Użytkownik

Reputacja: 7
Nowy

  • Postów:84
  • Lokalizacja:Pomorze
Offline

Napisano 28.07.2008 08:19

bartek124, AMXBans powiem Ci, że nie tyle co generuje obciążenie a czasami załapie jakiegoś laga (w ostateczności pad), ogółem ping może się minimalnie podnieść. Spowodowane to jest łączeniem do bazy mysql na innym hoscie. Jak wiesz bany i admini są sterowani za pomocą AMXBans (czytaj mysql na innym pc) i o ile sie nie myle to serwer musi ciągle utrzymywać połączenie z tamtą bazą. Nie są to wysyłane ani odbierane duże pakiety ale z tego powodu ping może czasami podskoczyć o te 5ms a obciążenie procesora jest praktycznie znikome. Dla porównania; AMXBans zżera procka jak 3-4 zwykłe pluginy więc nie jest to dużo
  • +
  • -
  • 0

#4 bartek124

    Profesjonalista

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 30
Życzliwy

  • Postów:188
  • Lokalizacja:Kołaczyce
Offline

Napisano 28.07.2008 13:07

ogółem ping może się minimalnie podnieść. Spowodowane to jest łączeniem do bazy mysql na innym hoscie

Dzięki za info ;). Na dzień dzisiejszy nie mam możliwości serwer gry+serwer mysql na jednym serwerze, ale nie powiem bo by się przydała :D.

Co do serwer www to nie ma problemu, można to postawić na małych pakietach.

Wcześniej myślałem, że amxbans www łączy się stale z serwerem, później oglądnąłem i tam tylko z bazy mysql korzysta więc jest spoko :)
Przejąłem się, bo korzystam z klasy gsquery do monitorowania serwerów, wydawania polecen rcon ze stronki a ona przy próbie łączenia z 3+ serwerami timeoutuje, tzn nie sprawdza pozostałych tylko pierwsze 3.
Jednak tam nie ma takich bajerów więc spoko :]

Mam jeden serverek na pipni i powiem Wam że nawet na niej działa to nie najgorzej :lol:

Wszytsko może nieżle się napchać ;)

Oczywiście, ale w AMXBans jest o tyle dobrze, ze można wyczyścić bazę z nieaktualnych banów, a tego może być sporo ;). I to nawet z automata (sie postarali) :D

PS. A jak z transferem? Czy to połączenie server gry<->serwer mysql może coś jechać po transferze czy tego typu połączeń nie wlicza się do puli?
  • +
  • -
  • 0

#5 xKanGur

    Zaawansowany

  • Użytkownik

Reputacja: 7
Nowy

  • Postów:84
  • Lokalizacja:Pomorze
Offline

Napisano 28.07.2008 14:20

Transfer urośnie Ci znikomie. Wysyłane są pakiety o śladowej zawartości. 0,5 - 4 kb ;)

serwer gry+serwer mysql na jednym serwerze

to jest bajka;)
  • +
  • -
  • 0

#6 bartek124

    Profesjonalista

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 30
Życzliwy

  • Postów:188
  • Lokalizacja:Kołaczyce
Offline

Napisano 28.07.2008 14:24

transfer urośnie Ci znikomie. Wysyłane są pakiety o śladowej zawartości. 0,5 - 4 kb

E no to spoko, myślałem że więcej tego będzie :P



to jest bajka;)

:D
  • +
  • -
  • 0

#7 xKanGur

    Zaawansowany

  • Użytkownik

Reputacja: 7
Nowy

  • Postów:84
  • Lokalizacja:Pomorze
Offline

Napisano 28.07.2008 19:24

0,5 - 4 kb

myślę, że to jest w granicach własnie tylu (poprawcie mnie jak coś;)), ale nie jestem pewien. pakiety z mysql to sam teskt.
  • +
  • -
  • 0

#8 bartek124

    Profesjonalista

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 30
Życzliwy

  • Postów:188
  • Lokalizacja:Kołaczyce
Offline

Napisano 28.07.2008 19:38

1 bajt = 8 znaków czy cos takiego, więc trochę tego musi być :D

Chociaż... zależy od typu pola. Masz smallinta 5 powiedzmy to jak jest jedna cyfra w polu i tak idzie 5 znaków :P, wiec moze sie uzbierac.

No nic, dzięki za pomoc ;).
Jeszcze o psychostats się musze dowiedzieć i będzie gites :]


EDIT.
A jak jest z połączeniami? Czy łączenie powiedzmy 10 serwerów do jednej bazy nie zatka jakoś łącza www czy coś?
  • +
  • -
  • 0

#9 Saper

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 221
Profesjonalista

  • Postów:1 315
  • GG:
  • Imię:Juzio ;d
  • Lokalizacja:Bialystok
Offline

Napisano 29.07.2008 20:52

Jak wiesz bany i admini są sterowani za pomocą AMXBans (czytaj mysql na innym pc) i o ile sie nie myle to serwer musi ciągle utrzymywać połączenie z tamtą bazą.

Sie ustawia zeby admini byli ladowani przez admin.amxx a nie admin_amxbans.amxx ! Server sie laczy z baza co jakies 5 sec ale powiem szczerze ze nie widac roznicy w szybkosci pracy servera.

Jeszcze o psychostats się musze dowiedzieć i będzie gites


Psychostats sie w ogóle nie laczy z serverem , laczy sie tylko z FTP i z tamtad pobiera statystyki wiec nie obciaza w zadnym stopniu servera!

A jak jest z połączeniami? Czy łączenie powiedzmy 10 serwerów do jednej bazy nie zatka jakoś łącza www czy coś?


Jak podlaczysz kilka serverow to interfejs na www bedzie ci sie dluzej otwierac z powodu wiekszej ilosci zapytan do bazy mysql. Dodatkowo server bedzie dluzej odbieral wiadomosci z bazy poniewaz bedzie ona wieksza i bedzie pomieszane troche. Najlepiej jest miec amxbans i staty na jednej bazie danych.

Pozdro
  • +
  • -
  • 0

#10 bartek124

    Profesjonalista

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 30
Życzliwy

  • Postów:188
  • Lokalizacja:Kołaczyce
Offline

Napisano 30.07.2008 07:56

Jak podlaczysz kilka serverow to interfejs na www bedzie ci sie dluzej otwierac z powodu wiekszej ilosci zapytan do bazy mysql. Dodatkowo server bedzie dluzej odbieral wiadomosci z bazy poniewaz bedzie ona wieksza i bedzie pomieszane troche. Najlepiej jest miec amxbans i staty na jednej bazie danych.


AMXBans mam na jednej bazie, tylko chodziło mi o to, jeśli powiedzmy 10 serwerów gry łączy się do jednej bazy, to czy serwer www nie obciąża się?

Nie chodzi o zapytania.
  • +
  • -
  • 0

#11 Gość__*

  • Gość

Reputacja: 0

Offline

Napisano 30.07.2008 12:13

AMXBans mam na jednej bazie, tylko chodziło mi o to, jeśli powiedzmy 10 serwerów gry łączy się do jednej bazy, to czy serwer www nie obciąża się?

na pewno obciąża ;)

#12 bartek124

    Profesjonalista

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 30
Życzliwy

  • Postów:188
  • Lokalizacja:Kołaczyce
Offline

Napisano 30.07.2008 15:37

Heh, ale w jakiem stopniu :].
Mam konto www sponsorowane i nie chce za bardzo obciążać serwerka ;).

btw webd.pl blokuje konta z amxbans i psychostats ^^? Już parę razy widziałem stronki serwerów zablokowane.
  • +
  • -
  • 0

#13 Gość__*

  • Gość

Reputacja: 0

Offline

Napisano 30.07.2008 15:42

Heh, ale w jakiem stopniu .

Zalezy jak wszytsko zapchasz ;-)

AMXBans mam na jednej bazie, tylko chodziło mi o to, jeśli powiedzmy 10 serwerów gry łączy się do jednej bazy, to czy serwer www nie obciąża się?

No powiedzmy, że ma 10 serwerów x32 sloty. To Ci bedzię ociążać na 100%, a pod 1 serwer myślę, że nie za bardzo ( trudno napisać ile bo niektóe serwery są bardziej grywalne a drugie mniej ). Najlepiej jak sam przetestujesz, bo nie sądzę, że ktoś Ci strzeli na ślepo ile ;)

#14 bartek124

    Profesjonalista

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 30
Życzliwy

  • Postów:188
  • Lokalizacja:Kołaczyce
Offline

Napisano 30.07.2008 15:56

Zalezy jak wszytsko zapchasz ;-)


Kwerendy swoją drogą, a połączenie swoją ;-).

No powiedzmy, że ma 10 serwerów x32 sloty. To Ci bedzię obciążać na 100%, a pod 1 serwer myślę, że nie za bardzo ( trudno napisać ile bo niektóe serwery są bardziej grywalne a drugie mniej ). Najlepiej jak sam przetestujesz, bo nie sądzę, że ktoś Ci strzeli na ślepo ile ;)


Poczytam manual, może coś będzie o tym.

Mam zamiar podłączyć kilka serwerów do jednej bazy bo tworzenie dla każdego serwa bazy było by bez sensu i trzeba by było modyfikować pliki www amxbans lub instalować dla każdego serwa osobne.

Ciekawe jak na puchatku to jest zrobione....
  • +
  • -
  • 0

#15 Gość__*

  • Gość

Reputacja: 0

Offline

Napisano 30.07.2008 15:58

Mam zamiar podłączyć kilka serwerów do jednej bazy bo tworzenie dla każdego serwa bazy było by bez sensu i trzeba by było modyfikować pliki www amxbans lub instalować dla każdego serwa osobne.

Dobrze myślisz.

Ciekawe jak na puchatku to jest zrobione....

Mają raczej, ale oni mają własne maszyny ...

#16 bartek124

    Profesjonalista

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 30
Życzliwy

  • Postów:188
  • Lokalizacja:Kołaczyce
Offline

Napisano 30.07.2008 16:03

Ok dzięki wielkie Panowie za pomoc.

Jak dowiem się czegoś więcej to dam znać :).

Pozdro!
  • +
  • -
  • 0

#17 Gość__*

  • Gość

Reputacja: 0

Offline

Napisano 30.07.2008 16:20

Ok dzięki wielkie Panowie za pomoc.

Jak dowiem się czegoś więcej to dam znać .

Pozdro!

Łokej, zamykam.

Jak coś pisz na PW odblokuje.

#18 Saper

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 221
Profesjonalista

  • Postów:1 315
  • GG:
  • Imię:Juzio ;d
  • Lokalizacja:Bialystok
Offline

Napisano 31.07.2008 19:31

btw webd.pl blokuje konta z amxbans i psychostats ^^? Już parę razy widziałem stronki serwerów zablokowane.

nie blokuje, mozesz smialo u nich wykupic hosting. Mialem u nich konto mini pozniej medium i powiem ze wszystko ladnie hasalo i nie mialem zadnych problemow z nimi.

Pozdro
  • +
  • -
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych