Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie

Niestałe fpsy


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 mar0

    Początkujący

  • Użytkownik

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:13
  • Imię:Marek
Offline

Napisano 06.03.2021 15:05

Witam, moim problemem jest niestała ilość fps... niezależnie od ilości fps_modem jaką wpiszę, skaczą one około 10-20 fpsów od wpisanej wartości, czy to 60, 100, czy 333, ale więcej już ciężko ma wycisnąć, a kiedyś na dr miałem stałe 500-600-700, skakało dopiero jak ustawiłem ponad te wartości, a teraz skacze przy 100 i nie idzie np. szybko odzyskać celności po biegu, ciut wolniej biegam itp... Czasem na parę minut po włączeniu coś zaskoczy i są stałe, ale bardzo rzadko i zwykle jak coś próbowałem majstrować typu zresetowanie cfg, albo zmiana zgodności na starszego windowsa... dodam że mam i5-9600k i rtx2070 i np. cyberpunk mi chodzi ładnie, więc to nie chyba nie wina samego sprzętu czy jego uszkodzenia. Może kwestia względnie nowego monitora? 


  • +
  • -
  • 0

#2 Robiin

    Godlike

  • Support Team

Reputacja: 1 103
Super Hero

  • Postów:2 043
  • Imię:Robert
  • Lokalizacja:Wrocław
Offline

Napisano 06.03.2021 17:37

Na jakich serwerach tego doświadczasz? Każdy mod, plugin, a nawet sam amxx może powodować minimalny spadek fpsów albo ich skoki.

 

@sidenote Nie myślałeś nad upgradem sprzętu? RTX2070 to trochę za słabo jak na 1.6 xD


  • +
  • -
  • 0

Nie dołączam do żadnej sieci, nie pomagam z tworzeniem paczek, nie napisze pluginów za zero.


#3 mar0

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:13
  • Imię:Marek
Offline

Napisano 06.03.2021 22:05

Na jakich serwerach tego doświadczasz? Każdy mod, plugin, a nawet sam amxx może powodować minimalny spadek fpsów albo ich skoki.

 

@sidenote Nie myślałeś nad upgradem sprzętu? RTX2070 to trochę za słabo jak na 1.6 xD

Na każdym rodzaju, tzn. ffa, dr, jailb, dm, pball i to raczej ni **** nie od pluginów bo fpsy skaczą nawet np. na fps_max 60. No myślałem nad upgradem, ale pewnie dalej bym grał głównie w 1.6 :D więc na razie jest mi to zbędne. :D


  • +
  • -
  • 0

#4 mar0

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:13
  • Imię:Marek
Offline

Napisano 19.03.2021 20:03

To co opisywałem dzieje się na opengl, teraz patrzę na d3d i jest blokada na 50 fps, ale to już mam takie jakie powinno być, stałe... tylko że 50 to trochę mało, ktoś wie jak zwiększyć tą ilość?


  • +
  • -
  • 0

#5 P3neR

    Zaawansowany

  • Użytkownik

Reputacja: 11
Początkujący

  • Postów:80
  • Imię:Dawid
  • Lokalizacja:Zalesie
Offline

Napisano 19.03.2021 20:59

Jest wiele poradników na yt jak zwiększyć fps kiedyś pamiętam również mialem blokade i po ustawiach w nvidi mi sie odblokowały i mialem stałych 100 czyli np mnie tyle wystarcza :) 


  • +
  • -
  • 0

#6 viper367

    Wszechobecny

  • Użytkownik

Reputacja: 76
Zaawansowany

  • Postów:441
  • Imię:łukasz
  • Lokalizacja:rzeszów
Offline

Napisano 19.03.2021 23:27

podstawa to info steam czy ns?

wymuszasz wyłączenie synchronizacji w panelu ust nvidia ?

 

nie masz problemów z zbijaniem taktów w cpu ? chociaż w sumie i przy 1ghx powinienes miec 100fps


  • +
  • -
  • 0

#7 mar0

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:13
  • Imię:Marek
Offline

Napisano 21.03.2021 00:39

Jest wiele poradników na yt jak zwiększyć fps kiedyś pamiętam również mialem blokade i po ustawiach w nvidi mi sie odblokowały i mialem stałych 100 czyli np mnie tyle wystarcza :)

 

Patrzyłem i nie znalazłem swojego problemu, Ty pewnie miałeś blokadę na 60 i po prostu włączoną synchronizacje pionową.

podstawa to info steam czy ns?

wymuszasz wyłączenie synchronizacji w panelu ust nvidia ?

 

nie masz problemów z zbijaniem taktów w cpu ? chociaż w sumie i przy 1ghx powinienes miec 100fps

ns, miałem 2 razy na steamie cs'a i raz mnie okradli, a raz po prostu zapomniałem pasów. Synchronizacja pionowa wyłączona wiadomo, a czy "nie mam problemu ze zbijaniem taktów w cpu" to nie wiem co to znaczy, ani jak to sprawdzić... podzielisz się tą wiedzą?


  • +
  • -
  • 0

#8 viper367

    Wszechobecny

  • Użytkownik

Reputacja: 76
Zaawansowany

  • Postów:441
  • Imię:łukasz
  • Lokalizacja:rzeszów
Offline

Napisano 21.03.2021 18:09

Sory

Trop z zbijaniem taktowania jest nie na miejscu.

Wpisz w konsoli podczas gry

developer 1

r_speeds 1

i podeślij screena gry z odblokowanymi fps

Możesz również uzyć oprogramowania typu "Msi Afterburner" lub "Fps monitor " do sprawdzenia obciążenia poszczególnych podzespołów, sprawdzenia temperatur, oraz blokady fps, co jest lepszym pomysłem niz fabryczne rozwiązanie od valve

A podsumowując trzeba wspomnieć ze ponad 100fps pojawiają sie dziwne błędy z min fizyką gry wiec nie wiem czy jest sens wychodzenia ponad ten limit.


  • +
  • -
  • 0

#9 Engi

    [EKSiD] playaz44

  • Power User

Reputacja: 315
Wszechpomocny

  • Postów:1 071
  • GG:
  • Imię:Seba
  • Lokalizacja:Praga
Offline

Napisano 22.03.2021 05:32

A ja bym sprawdził dysk ^^
Ewentualnie zainstalować drugiego NS czystego w innym folderze i sprawdzić czy ten problem dalej występuje.
  • +
  • -
  • 0
Użytkowniku! Zanim napiszesz wiadomość wiedz, że:

W odpowiedzi na ten status, przejrzałem kilka ostatnich Twoich postów i dodałem Ci kolejne 3 punkty ostrzeżeń. Mam nadzieję, że pomogłem.

1:0 dla Benia :D
Nie pomagam za darmo na pw.

#10 mar0

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:13
  • Imię:Marek
Offline

Napisano 23.03.2021 00:37

Sory

Trop z zbijaniem taktowania jest nie na miejscu.

Wpisz w konsoli podczas gry

developer 1

r_speeds 1

i podeślij screena gry z odblokowanymi fps

Możesz również uzyć oprogramowania typu "Msi Afterburner" lub "Fps monitor " do sprawdzenia obciążenia poszczególnych podzespołów, sprawdzenia temperatur, oraz blokady fps, co jest lepszym pomysłem niz fabryczne rozwiązanie od valve

A podsumowując trzeba wspomnieć ze ponad 100fps pojawiają sie dziwne błędy z min fizyką gry wiec nie wiem czy jest sens wychodzenia ponad ten limit.

https://www14.zippys...4juqH/file.htmlposłużyłem się telefonem bo robiąc printscreena pokazywało mi menu, inne fpsy itp. Swoją drogą, parę razy się to (cały problem) naprawiło na kilka minut, potem taki nagły spadek fpsów wręcz do 0 na pół sekundy i znów zaczęły skakać. A ponad 100 fpsów włączam tylko na death/speedrunach. 


  • +
  • -
  • 0

#11 viper367

    Wszechobecny

  • Użytkownik

Reputacja: 76
Zaawansowany

  • Postów:441
  • Imię:łukasz
  • Lokalizacja:rzeszów
Offline

Napisano 23.03.2021 02:20

hmm, vpoly mało, bronie fabryczne wiec i epoly również skromnie wiec nie obwiniał bym instalki cs, ew sam config co wydaje mi sie srednim pomysłem

spróbuj zablokować fps osobnym oprogramowaniem i sprawdz czy sie cos poprawi, 

podczas gry lokalnej tez masz takie problemy ?


  • +
  • -
  • 0

#12 wariat aka pro

    Wszechwidzący

  • Zbanowany

Reputacja: 3
Nowy

  • Postów:235
  • GG:
  • Imię:mat
Offline

Napisano 23.03.2021 08:55

fps to temat rzeka jest tyle zależności aby trafić dokładnie w problem. Tak jak napisał engi twoim problemem nie jest instalka jeśli na czystej instalce wszystko działa a twój komputer. 

 

Teraz mamy takie komputery że z modelami 4k będziesz miał 500 fps



#13 mar0

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:13
  • Imię:Marek
Offline

Napisano 23.03.2021 23:24

hmm, vpoly mało, bronie fabryczne wiec i epoly również skromnie wiec nie obwiniał bym instalki cs, ew sam config co wydaje mi sie srednim pomysłem

spróbuj zablokować fps osobnym oprogramowaniem i sprawdz czy sie cos poprawi, 

podczas gry lokalnej tez masz takie problemy ?

Jakim programem to ogarnę, to co podałeś wcześniej? Jeśli przez lokalną grę rozumiesz grę na botach, to tak... A jak odpalam gre i wyszukuje serwery to mam 1-30 fps, aż lista się skończy ładować.

 

fps to temat rzeka jest tyle zależności aby trafić dokładnie w problem. Tak jak napisał engi twoim problemem nie jest instalka jeśli na czystej instalce wszystko działa a twój komputer. 

 

Teraz mamy takie komputery że z modelami 4k będziesz miał 500 fps

Nie instalowałem drugi raz, ale usunąłem i zainstalowałem od nowa kilka razy przed radą Engiego, i dalej to samo... A jego nie cytowałem z tego samego powodu co teraz, nie kliknąłem na niego cytuj, a zdążyłem się już rozpisać, sorry. ;P

 

 

Myślicie że jest sens kupić na steam i sprawdzić? W sumie mogę zwrócić w razie w, ale czy jest opcja że to coś zmieni? ;>


Użytkownik mar0 edytował ten post 23.03.2021 23:26

  • +
  • -
  • 0

#14 Engi

    [EKSiD] playaz44

  • Power User

Reputacja: 315
Wszechpomocny

  • Postów:1 071
  • GG:
  • Imię:Seba
  • Lokalizacja:Praga
Offline

Napisano 24.03.2021 16:23

Pewnie masz tą zawirusowaną wersję z cssetti :P kup sobie na steam, ile teraz cs stoi? 15zl?
  • +
  • -
  • 0
Użytkowniku! Zanim napiszesz wiadomość wiedz, że:

W odpowiedzi na ten status, przejrzałem kilka ostatnich Twoich postów i dodałem Ci kolejne 3 punkty ostrzeżeń. Mam nadzieję, że pomogłem.

1:0 dla Benia :D
Nie pomagam za darmo na pw.

#15 mar0

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:13
  • Imię:Marek
Offline

Napisano 24.03.2021 23:55

Pewnie masz tą zawirusowaną wersję z cssetti :P kup sobie na steam, ile teraz cs stoi? 15zl?

Jeśli mowa o bezpośrednio ze steam to 50zł z czymś, to cholerstwo drożeje zamiast tanieć. ;P I tak, chyba tą z csseti.


  • +
  • -
  • 0

#16 Misiu.

    Kochanek DarkGL

  • Power User

Reputacja: 174
Profesjonalista

  • Postów:539
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Adrian
  • Lokalizacja:Zgorzelec
Offline

Napisano 25.03.2021 07:08

Jakbyś chciał to mam konto 0h na sell  ;)

Kupiona została na nim tylko 1.6 na promce.

Skoro są takie drogie na steam  :gwizd:


Użytkownik Misiu. edytował ten post 25.03.2021 07:18

  • +
  • -
  • 0

PoGrywamy.pl - Pograj Razem Z Nami

 

Tatusiek serwerów:

[ONLY DD2 #2] 1shot2kill.pl

[ONLY DD2] PoGrywamy.pl

Przyjmuje płatne zlecenia!


#17 sharkowy

    Lokalna anomalia sejsmiczna o nieustalonej genezie.

  • Przyjaciel

Reputacja: 113
Zaawansowany

  • Postów:1 981
Offline

Napisano 25.03.2021 14:46


Jeśli mowa o bezpośrednio ze steam to 50zł z czymś

 

36zł w sklepie steam.


  • +
  • -
  • 0

#18 mar0

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:13
  • Imię:Marek
Offline

Napisano 25.03.2021 23:21

Jakbyś chciał to mam konto 0h na sell  ;)

Kupiona została na nim tylko 1.6 na promce.

Skoro są takie drogie na steam  :gwizd:

Niee, jak już to chciałbym klucz, na allegro też znajdę konta z grą. ;)

 

 


Jeśli mowa o bezpośrednio ze steam to 50zł z czymś

 

36zł w sklepie steam.

Rzeczywiście, ale to musiało się względnie niedawno zmienić, ew. źle popatrzyłem jak ostatnio sprawdzałem.


  • +
  • -
  • 0

#19 mar0

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:13
  • Imię:Marek
Offline

Napisano 26.03.2021 02:10

Sorry za post pod postem, ale kupiłem wersje steam i jest git już z fpsami... tylko teraz mi powiedzcie proszę jak zrobić, żeby mi wyszukiwało polskie serwery?


  • +
  • -
  • 0

#20 Engi

    [EKSiD] playaz44

  • Power User

Reputacja: 315
Wszechpomocny

  • Postów:1 071
  • GG:
  • Imię:Seba
  • Lokalizacja:Praga
Offline

Napisano 26.03.2021 05:23

Ustaw region w wyszukiwarce serwerów
  • +
  • -
  • 0
Użytkowniku! Zanim napiszesz wiadomość wiedz, że:

W odpowiedzi na ten status, przejrzałem kilka ostatnich Twoich postów i dodałem Ci kolejne 3 punkty ostrzeżeń. Mam nadzieję, że pomogłem.

1:0 dla Benia :D
Nie pomagam za darmo na pw.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych