Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie

Custom appka na telefon


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Robiin

    Godlike

  • Support Team

Reputacja: 1 103
Super Hero

  • Postów:2 043
  • Imię:Robert
  • Lokalizacja:Wrocław
Offline

Napisano 08.11.2020 13:51

Od jakiegoś czasu myślę o napisaniu appki na telefon (android), która by mi skracała codzienne rzeczy; np. odpalanie kompa zanim do niego usiądę.

Myślę o czymś bez zaawansowanego gui, raczej zwykłą listę tego rodzaju:

 

8RsZlIA.png

 

 

Chciałbym, żeby to działało na tej zasadzie:

A5RhhYK.png

 

 

 

I teraz meritum: jakich narzędzi do tego użyć? Co będzie mi potrzebne?

 

 

I tak, wiem, że piękne robie diagramy w paint'cie :>


  • +
  • -
  • 0

Nie dołączam do żadnej sieci, nie pomagam z tworzeniem paczek, nie napisze pluginów za zero.


#2 dasiek

    Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem.

  • Junior Admin

Reputacja: 2 077
Godlike

  • Postów:5 706
  • Imię:Adaś
  • Lokalizacja:No teraz trochę dalej od WWy
Offline

Napisano 09.11.2020 11:49

Siemanko.

Do samej apki to wiadomix, najlepiej java/kotlin, Android Studio i kupa ramu (nie zalecam jakiś rozwiązań hybrydowych albo pseudo natywnych - nie są do takich rzeczy odpowiednie)

 

Druga sprawa, to jakaś apka na kompa, która działała by w tle i "czekała" na to, aż w jej kolejce znajdą się jakieś zadania. na łatwości jakiś Electron z ruchomonym zadaniem w tle? 

 

Trzecia - komunikacja pomiędzy apką na pc - COKOLWIEK. Możesz ugryźć to trzymaniem listy zadań w mysql, no sql, redisie, z gotowcem firebase, a na apce desktopowej dodać sprawdzenie, czy w bazie jest rekord i jaki do wykonania. Po wykonaniu, aktualizacja zadania z bazy i wio - w aplikacji widzisz odpowiedź.  

 

:gwizd:


  • +
  • -
  • 0

#3 Rivit

    Godlike

  • Support Team

Reputacja: 1 319
Godlike

  • Postów:4 380
Offline

Napisano 09.11.2020 14:22

ale jak on chce włączać komputer, to przypuszczam jakieś Wake On Lan, jakąś libkę pewnie znajdziesz do tego.


Rivit (09.11.2020 14:49):
a, chociaż pewnie wystarczy wysłać odpowiedni pakiet do interfejsu, który ma wake on lan

  • +
  • -
  • 0

#4 Robiin

    Godlike

  • Autor tematu
  • Support Team

Reputacja: 1 103
Super Hero

  • Postów:2 043
  • Imię:Robert
  • Lokalizacja:Wrocław
Offline

Napisano 09.11.2020 14:51


ale jak on chce włączać komputer, to przypuszczam jakieś Wake On Lan, jakąś libkę pewnie znajdziesz do tego.

Dokładnie tak ma to działać. Tylko jeszcze nie wiem jak rozwiązać problem z wykonywaniem zadań. Musiałbym mieć jakiś komputer nieustannie włączony, a najlepiej jakiś mały szajs z linuxem, bo wtedy może sobie stać 24/7.

 


Do samej apki to wiadomix, najlepiej java/kotlin, Android Studio i kupa ramu (nie zalecam jakiś rozwiązań hybrydowych albo pseudo natywnych - nie są do takich rzeczy odpowiednie)

Android studio zainstalowałem, ale odmawia mi jeszcze chwilowo współpracy. (Tak, ram już przy stacie zaciągnał cały xD)

 


Druga sprawa, to jakaś apka na kompa, która działała by w tle i "czekała" na to, aż w jej kolejce znajdą się jakieś zadania. na łatwości jakiś Electron z ruchomonym zadaniem w tle? 

Myślałem raczej o zwykłych skryptach uruchamianych przy klinięciu. Klikasz przycisk -> wysłanie do komputera danych o kliknięciu np. listy podłączonych urządzeń -> wywołanie skryptu pythona

 


Trzecia - komunikacja pomiędzy apką na pc - COKOLWIEK. Możesz ugryźć to trzymaniem listy zadań w mysql, no sql, redisie, z gotowcem firebase, a na apce desktopowej dodać sprawdzenie, czy w bazie jest rekord i jaki do wykonania. Po wykonaniu, aktualizacja zadania z bazy i wio - w aplikacji widzisz odpowiedź.

Tak jak wyżej, wystarczyłoby mi zwykłe callowanie skryptów na komputerze docelowym, bez większego wydziwiania.


  • +
  • -
  • 0

Nie dołączam do żadnej sieci, nie pomagam z tworzeniem paczek, nie napisze pluginów za zero.


#5 Rivit

    Godlike

  • Support Team

Reputacja: 1 319
Godlike

  • Postów:4 380
Offline

Napisano 09.11.2020 15:00

to chyba prosty serwerek w pythonie da rade, bedzie nasluchiwac na jakims porcie i w zaleznosci od tego co przyjdzie to wykona jakas akcje. Jakas prosta weryfikacja czy ty to ty  i jedziesz :D

 

Troche nie kumam tego pomyslu z małym szajsem z linuxem -  te taski to jakieś programy na twoim kompie, który chcesz uruchamiać za pomocą wake on lan?


Rivit (09.11.2020 15:29):
Chodziło mi raczej o to, czy te taski będą wykonywane na kompie, który będziesz budził przez Wake on Lan, bo nie rozumiem po co miałby być dodatkowy sprzęt.

  • +
  • -
  • 0

#6 Robiin

    Godlike

  • Autor tematu
  • Support Team

Reputacja: 1 103
Super Hero

  • Postów:2 043
  • Imię:Robert
  • Lokalizacja:Wrocław
Offline

Napisano 09.11.2020 15:22

Mały szajs z linuxem = jakiś stary laptop, który mógłby sobie stać gdzieś w kącie. Mam takich sporo.

 

Weryfikacja mi nie jest potrzebna, bo to i tak w sieci lokalnej, więc nikt nie będzie tego tykać.

 

Te taski to będą zwykłe skrypty pythona. Nie muszą niczego zwracać ani wyświetlać, mają tylko się wykonać. Więc właściwie całość będzie się ograniczać do uruchamiania skryptów pythona - tylko, że z appki na telefonie.


  • +
  • -
  • 0

Nie dołączam do żadnej sieci, nie pomagam z tworzeniem paczek, nie napisze pluginów za zero.


#7 dasiek

    Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem.

  • Junior Admin

Reputacja: 2 077
Godlike

  • Postów:5 706
  • Imię:Adaś
  • Lokalizacja:No teraz trochę dalej od WWy
Offline

Napisano 09.11.2020 15:28


Tak jak wyżej, wystarczyłoby mi zwykłe callowanie skryptów na komputerze docelowym, bez większego wydziwiania.

 

Łeeeeee a ja myślałem, że coś ambitniejszego :D

Jeśli to były kompy na linuchu - to po prostu przy kliknięciu wykonywać uruchomieni kodu po ssh - najprościej wydaje mi się, ale  nie wiem, łindowsowe (PFU!) oprogramowanie ma coś podobnego. 


  • +
  • -
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych