Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie

Pytanie o wersje Zombie Mod'ajaką wersje moda wybrać?


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 TekLak

    Zaawansowany

  • Użytkownik

Reputacja: 16
Początkujący

  • Postów:118
  • Steam:steam
  • Imię:Wojtek
  • Lokalizacja:Kanzas
Offline

Napisano 22.09.2020 21:31

Witam,

dzisiaj przychodzę z pytaniem, którą byście polecali aktualnie wersje ZM'a bo co wiem jest 4.3 i 5.0. Zastanawiałem się czy by nie przenieść się i zrobić coś na 5.0 ale o wiele mniej znam tą wersje niż taką 4.3 lecz w 5.0 co kojarzę są inne możliwości albo jest ich więcej niż w takim 4.3. Więc tutaj pytanie co uważacie o tym i co mi byście polecali?  :D


  • +
  • -
  • 0

#2 viper367

    Wszechobecny

  • Użytkownik

Reputacja: 77
Zaawansowany

  • Postów:445
  • Imię:łukasz
  • Lokalizacja:rzeszów
Offline

Napisano 22.09.2020 21:39

Jesli znasz lepiej 4.3 oraz sam nie wiesz jaka jest między nimi różnica to moim zdaniem to pytanie jest bez sensu, ino 4.3 chyba że masz większy powód  do zmiany silnika, tak to tylko dodajesz sobie pracy


  • +
  • -
  • 2

#3 TekLak

    Zaawansowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 16
Początkujący

  • Postów:118
  • Steam:steam
  • Imię:Wojtek
  • Lokalizacja:Kanzas
Offline

Napisano 22.09.2020 22:29

Jesli znasz lepiej 4.3 oraz sam nie wiesz jaka jest między nimi różnica to moim zdaniem to pytanie jest bez sensu, ino 4.3 chyba że masz większy powód  do zmiany silnika, tak to tylko dodajesz sobie pracy

No masz rację, ja bardziej myślałem ,że jednak będą jakieś argumenty na temat obu wersji ale jeżeli jest taka sytuacja z tym to po prostu zostanę przy 4.3 i tyle.


  • +
  • -
  • 0

#4 Mixtaz

    Zaawansowany

  • Użytkownik

Reputacja: 21
Życzliwy

  • Postów:76
  • Steam:steam
  • Imię:Jędrzej
  • Lokalizacja:%s
Offline

Napisano 22.09.2020 22:44

A ja od siebie polecam biohazard :), dużo lepszy silnik niż te 2 powyżej wymienione


  • +
  • -
  • 0

:nuke:  Mój serwer Zombie Biohazard/Deathmatch  :nuke:
:cwaniak:


#5 Robiin

    Godlike

  • Support Team

Reputacja: 1 106
Super Hero

  • Postów:2 049
  • Imię:Robert
  • Lokalizacja:Wrocław
Offline

Napisano 23.09.2020 10:58

4.3 - silnik, precache resource, rejestracja itemów i klas, wszystko w jednym pliku, z dalszym podziałem na osobne pliki klas, itemów i addonów.

5.0 - wszystkie pliki odosobnione, większe rozdrobnienie, sporo bugfixów, łatwiejsze dodawanie nowych modów, wbudowany assasin & sniper, kompatybilność z 4.3

 

Jeśli nie masz dobrego powodu, żeby zostać na 4.3 (np. zależności w pluginach), a do tego masz czas na upgrade, to moim zdaniem warto go zrobić.

Jednak z doświadczenia wiem, że często portowanie 4.3 -> 5.0 kończy się reworkiem części z pluginów. Może okazać się łatwiejsze stworzenie serwera od nowa na 5.0, z manualnym dogrywaniem kolejno pluginów, które masz na wersji aktualnej - czyli de facto stworzenie serwera od zera, z tym wyjątkiem, że niemalże wszystkie pluginy już masz zlistowane na aktualnym serwerze.

 

Pamiętaj, że istnieje również takia wersja jak 9.0 i oczywiście wersje pośredniczące, ale są to fan-made paczki.  


  • +
  • -
  • 1

Nie dołączam do żadnej sieci, nie pomagam z tworzeniem paczek, nie napisze pluginów za zero.


#6 TekLak

    Zaawansowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 16
Początkujący

  • Postów:118
  • Steam:steam
  • Imię:Wojtek
  • Lokalizacja:Kanzas
Offline

Napisano 23.09.2020 13:48

4.3 - silnik, precache resource, rejestracja itemów i klas, wszystko w jednym pliku, z dalszym podziałem na osobne pliki klas, itemów i addonów.

5.0 - wszystkie pliki odosobnione, większe rozdrobnienie, sporo bugfixów, łatwiejsze dodawanie nowych modów, wbudowany assasin & sniper, kompatybilność z 4.3

 

Jeśli nie masz dobrego powodu, żeby zostać na 4.3 (np. zależności w pluginach), a do tego masz czas na upgrade, to moim zdaniem warto go zrobić.

Jednak z doświadczenia wiem, że często portowanie 4.3 -> 5.0 kończy się reworkiem części z pluginów. Może okazać się łatwiejsze stworzenie serwera od nowa na 5.0, z manualnym dogrywaniem kolejno pluginów, które masz na wersji aktualnej - czyli de facto stworzenie serwera od zera, z tym wyjątkiem, że niemalże wszystkie pluginy już masz zlistowane na aktualnym serwerze.

 

Pamiętaj, że istnieje również takia wersja jak 9.0 i oczywiście wersje pośredniczące, ale są to fan-made paczki.  

Oooo i o taką odpowiedź liczyłem  :D, co widzę jednak lepiej zaczynać robić coś na 5.0 bo co właśnie kojarzyłem same pliki były od dzielnie napisane i to prawdopodobnie może się okazać lepsze niż wszystko wpakowane w jeden plik. Bo niby mam paczke zombie mod'a na 4.3 i gdybym wpakował w to więcej od siebie to nawet fajnie by to wyszło ale chyba jednak paczkę zostawię a wrócę jak może sentyment mnie weźmie  :lol:, teraz spróbuje pobawić się w 5.0 i zobaczę co z tego wyjdzie.


  • +
  • -
  • 0

#7 TekLak

    Zaawansowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 16
Początkujący

  • Postów:118
  • Steam:steam
  • Imię:Wojtek
  • Lokalizacja:Kanzas
Offline

Napisano 23.09.2020 13:51

A ja od siebie polecam biohazard :), dużo lepszy silnik niż te 2 powyżej wymienione

Jakoś nigdy mi się biohazard nie podobał, fajny koncept ale jakoś tak mi nie podszedł. (może serwery na których próbowałem grać były do bani, ale co widziałem dużo osób grało więc ¯\_(ツ)_/¯)


  • +
  • -
  • 0

#8 Robiin

    Godlike

  • Support Team

Reputacja: 1 106
Super Hero

  • Postów:2 049
  • Imię:Robert
  • Lokalizacja:Wrocław
Offline

Napisano 23.09.2020 13:54

Wszystkie biohazard są do bani pepelaugh-emote.png


  • +
  • -
  • 2

Nie dołączam do żadnej sieci, nie pomagam z tworzeniem paczek, nie napisze pluginów za zero.


#9 Mixtaz

    Zaawansowany

  • Użytkownik

Reputacja: 21
Życzliwy

  • Postów:76
  • Steam:steam
  • Imię:Jędrzej
  • Lokalizacja:%s
Offline

Napisano 23.09.2020 15:33

Wszystkie biohazard są do bani pepelaugh-emote.png

 

stfu

 

 giphy.gif?cid=ecf05e470k2nt1wmx458essgyp


  • +
  • -
  • 0

:nuke:  Mój serwer Zombie Biohazard/Deathmatch  :nuke:
:cwaniak:


#10 Player xd

    Pomocny

  • Użytkownik

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:46
  • GG:
  • Imię:Piotrek
  • Lokalizacja:Kalinka
Offline

Napisano 17.11.2020 13:47

Posiadam paczkę działającą wersji ZM 4.3 :D i u siebie ją podrasowałem bo i mam Zombie Plague 4.3 +GunXPMod z sklepem do zombi broni za ammmo packi  i broni GunXPMod'a za exp


  • +
  • -
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych