Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie

Hosting ma wpływ na ping na serwerze?


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Legion.

    Zaawansowany

  • Użytkownik

Reputacja: 19
Początkujący

  • Postów:126
Offline

Napisano 04.06.2018 23:30

Czy hosting ma wpływ na serwerze? Pytam bo trafiłem na dość ciekawy serwer gdzie przy 32 graczach mój ping był w granicach 4-7. Jeżeli chodzi o mój internet to na polskich serwerach mam w granicach 20-30 czy to pukawka czy 1s1k a na tamtym serwie tak przyjemnie mie grało że szok. Dodam że to ruski serwer a gram w Polsce. Ktoś się zna bardziej na tym? Może oni mają jakąś własną super mega maszyne? hosting jakiś?


  • +
  • -
  • 0

#2 _McHappy

    Wszechwiedzący

  • Support Team

Reputacja: 243
Wszechwidzący

  • Postów:501
  • GG:
  • Imię:Radek
  • Lokalizacja:Tak
Offline

Napisano 04.06.2018 23:49

Na ping wpływa wiele czynników, poczynając od kwestii systemowych (oprogramowanie), przez sprzęt (modem/router) i możliwości jakie oferuje Ci Twój ISP, po parametry transmisji pakietów (odległość hosta-klienta od hosta-serwera) oraz parametry łącza z jakiego korzysta hosting.
Tak więc odpowiedź na pytanie zawarte w temacie brzmi: tak, między innymi ;)
  • +
  • -
  • 1

#3 METALOWIEC

    Zaawansowany

  • Użytkownik

Reputacja: 26
Życzliwy

  • Postów:138
  • GG:
  • Lokalizacja:Szczecin
Offline

Napisano 05.06.2018 16:22

Tak niski Ping jest możliwy jeśli byłbyś w tej samej lokalizacji co serwer gry i ew. w sieci wewnętrznej (bez skakania połączenia po hopach kolejnych operatorów).

Pytanie czy rzeczywiście miałeś odczucie tak małego lag'a. Są pluginy pozwalające na modyfikowanie wartości widocznej w PING: https://forums.allie...ad.php?p=767048 .

Najlepiej jeśli sprawdziłbyś też standardową drogę pakietów do serwera docelowego np. MTR'em albo samą komendą PING w wierszu poleceń (wynik może być różny - niektóre programy wmuszają inną drogę pakietów przez co ping jest mniejszy).


  • +
  • -
  • 0

#4 szolzyg

    Nowy

  • Zbanowany

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:0
Offline

Napisano 07.06.2018 22:01

Tak, ma wpływ ale jest to tylko jeden z czynników.



#5 Legion.

    Zaawansowany

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: 19
Początkujący

  • Postów:126
Offline

Napisano 07.06.2018 22:27

Tylko że gram na pewnym ruskim serwerze i tam mam ping 4-8, a jak na polskie  wchodze to 30-40 a gram w Polsce to jak to jest?


  • +
  • -
  • 0

#6 Pawlak093

    Wygrałeś talon na kurwę i balon

  • Power User

Reputacja: 954
Master

  • Postów:1 672
  • GG:
  • Lokalizacja:Mongolia
Offline

Napisano 14.06.2018 00:03

Przeczytaj ze zrozumieniem to co Ci napisali wyżej.... Odległość to jest tylko jeden z czynników który się do tego przyczynia. Weź pod uwagę też konfigurację serwera, łącze serwera itp. jak wyżej masz wymienione...


  • +
  • -
  • 0

#7 wojtech

    Nowy

  • Nowy

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:0
  • Imię:Wojtek
  • Lokalizacja:Tychy
Offline

Napisano 17.07.2018 18:19

Tak od hostingu zależy ping, znaczenie ma lokalizacja hostingu oraz szybkość łącza


  • +
  • -
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych