Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie

Serwer na VPS


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 csMaster

    Wszechwiedzący

  • Power User

Reputacja: 14
Początkujący

  • Postów:542
  • Lokalizacja:localhost
Offline

Napisano 04.11.2017 18:28

Moje pytanie dotyczy serwera do cs 1.6.

Czy da się zrobić za darmo serwer na vps, a dokładniej czy moge zrobić swój vps za darmo ?

Ile potrzebowałbym RAM i pamięci, jak to w ogóle zrobić od początku ?
Jeśli nie da się tego zrobić (albo chociaż u mnie) to gdzie mógłbym postawić kilkuslotowy serwer za darmo, tak żeby nie miał czasu wygaśnięcia i był 24/7 ?


  • +
  • -
  • 0

#2 ChrisN

    Wszechpomocny

  • Użytkownik

Reputacja: 31
Życzliwy

  • Postów:303
  • Imię:Christopher
Offline

Napisano 04.11.2017 18:42

Wątpię byś gdziekolwiek postawił za darmo serwer, który nie miał by okresu ważności.
Może postawić go u siebie na kompie jeśli masz publiczne IP.
  • +
  • -
  • 0

#3 Amnezja

    Pomocny

  • Użytkownik

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:56
Offline

Napisano 04.11.2017 18:58

Odnoszę  sie do pytania mogłby ktoś wytlumaczyć jak postawić taki serwer tylko ze na platnym vpsie i jakiś najtanszy vps i najlepiej do takich 20 slotowych :D??


  • +
  • -
  • 0

#4 csMaster

    Wszechwiedzący

  • Autor tematu
  • Power User

Reputacja: 14
Początkujący

  • Postów:542
  • Lokalizacja:localhost
Offline

Napisano 04.11.2017 20:01

@up do tego napisz inny temat :P

@chrins, mam zmienne ip, co prawda mogę ustawić sobie Static IP i będę miał stałe, ale mimo to nie wiem jak go postawić żeby inni mogli wbijać (dlatego już na starcie wykluczam hlds.exe bo mam zablokowane porty i nikt i tak mi na locala nie wbije)

Mi wystarczyłyby 4 sloty, żebym ja mógł wbić i jeszcze 2-3 kolegów, muszę jakoś testować z nimi paczke zombie.

Nawet jeśli miałbym stałe IP, jak mógłbym zrobić serwer na kompie ?


  • +
  • -
  • 0

#5 Ogen Dogen

    Czempion

  • Power User

Reputacja: 261
Wszechwidzący

  • Postów:837
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Marcin
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza
Offline

Napisano 05.11.2017 00:24

@up do tego napisz inny temat :P

@chrins, mam zmienne ip, co prawda mogę ustawić sobie Static IP i będę miał stałe, ale mimo to nie wiem jak go postawić żeby inni mogli wbijać (dlatego już na starcie wykluczam hlds.exe bo mam zablokowane porty i nikt i tak mi na locala nie wbije)

Mi wystarczyłyby 4 sloty, żebym ja mógł wbić i jeszcze 2-3 kolegów, muszę jakoś testować z nimi paczke zombie.

Nawet jeśli miałbym stałe IP, jak mógłbym zrobić serwer na kompie ?

 

Musisz otworzyć porty na ruterze (NAT) i to wszystko. Jesteś widoczny dla zewnętrznego świata. Tylko, że jednocześnie wystawiasz się na ataki, dlatego to nie jest najlepszy pomysł dla publicznego serwera.

Dla 1.6 wystarczy przekierować protokół UDP na port serwer.


  • +
  • -
  • 0

b_350_20_360204_C20008_FFFFFF_000000.png 193.33.176.115:27015

 

94e23d811c.png

 


#6 csMaster

    Wszechwiedzący

  • Autor tematu
  • Power User

Reputacja: 14
Początkujący

  • Postów:542
  • Lokalizacja:localhost
Offline

Napisano 05.11.2017 00:56

 

@up do tego napisz inny temat :P

@chrins, mam zmienne ip, co prawda mogę ustawić sobie Static IP i będę miał stałe, ale mimo to nie wiem jak go postawić żeby inni mogli wbijać (dlatego już na starcie wykluczam hlds.exe bo mam zablokowane porty i nikt i tak mi na locala nie wbije)

Mi wystarczyłyby 4 sloty, żebym ja mógł wbić i jeszcze 2-3 kolegów, muszę jakoś testować z nimi paczke zombie.

Nawet jeśli miałbym stałe IP, jak mógłbym zrobić serwer na kompie ?

 

Musisz otworzyć porty na ruterze (NAT) i to wszystko. Jesteś widoczny dla zewnętrznego świata. Tylko, że jednocześnie wystawiasz się na ataki, dlatego to nie jest najlepszy pomysł dla publicznego serwera.

Dla 1.6 wystarczy przekierować protokół UDP na port serwer.

 

 

Tak, ale w tym przypadku nawet jeśli odpale serwer na localu, nikt nie wbije na niego bez programu który przypisuje takie same ip.

Portów odblokować nie mogę, zablokował mi dostawca i nie ma sensu dzwonić tylko po to żeby odblokować jeden port NAT.

A jeśli chodzi o te ataki to i tak na mnie nie zadziałają, przekierowałbym pakiety na inne ip. Poza tym i tak nikt nie znałby ip poza mną i kilkoma osobami, jaka jest szansa że ktoś miałby mnie atakować, jakieś 0.1‰ ?


  • +
  • -
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych