Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie

[KOSZ] Pomóżcie w nauce


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rafiki

    Nowy

  • Nowy

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:3
  • Imię:rafał
Offline

Napisano 11.07.2015 06:32

Witam, jestem tu nowy, ale dołączyłem tutaj, aby mi ktoś pomógł. Tak więc chciałbym się nauczyć pisać/edytować pluginy czy też paczki serwerów. Wiem, że są poradniki, ale ja chciałbym, aby pomogła mi doświatczona osoba. Chodzi mi o to, że chce, aby mi ktoś wytłumaczył na czym to polega i jak się za to zabrać. Chciałbym, aby tłumaczył mi na prztkładach bo tak łatwiej zrozumiem. Jeżeli jest wśród was taka osoba i miałaby dla mnie trchę czasu, to niech mi pomoże. Proszę.
  • +
  • -
  • 0

#2 ^Szeregowy^

    Wszechwidzący

  • Zbanowany

Reputacja: 67
Pomocny

  • Postów:238
  • GG:
  • Imię:Damian
  • Lokalizacja:Płock
Offline

Napisano 11.07.2015 07:49

http://amxx.pl/topic...ozumieć-plugin/


ZNAJOMOŚĆ AMXX [%]

JAILBREAK[90%]2cp5bgj.jpg

COD MOD[70%]f5krm.jpg

PAINTBALL[40%]15f3vhc.jpg

ZOMBIE MOD[10%]1zp32m9.jpg

POZOSTAŁE[5%]34fldsg.jpg


#3 Rafiki

    Nowy

  • Autor tematu
  • Nowy

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:3
  • Imię:rafał
Offline

Napisano 11.07.2015 09:04

Tak, ale ja chce osoby, która by mnie prowadziła przez tajniki sztuki pisania pluginów, która by mi wytłumaczyła czy też dopowiedziała pewne rzeczy. Nawet prowadziła przez te poradniki pokolei.
  • +
  • -
  • 0

#4 Linux'

    Pan Pomocny

  • Power User

Reputacja: 549
Wszechwiedzący

  • Postów:1 501
  • Steam:steam
  • Imię:Sebastian
  • Lokalizacja:AmxMod i SourceMod
Offline

Napisano 11.07.2015 09:21

Ogolnie to wszystko jest na forum wiec nie bardzo ma sens rozdrabnianie sie w tym temacie. Dam ci kilka, cennych wskazowek.

1. Ustaw kodowanie w notatniku na c++, jak nie wiesz jak to pobierz jakis niestandardowy.
2. Czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj. Wszystkie informacje zawarte sa na forum, wystarczy je wydobyc i przeczytac.
3. Na poczatek zacznik od pisania jakis prostych pluginów w amxx, co jakis czas zwiekszaj poziom trudnosci az bedziesz w tym dobry.
4. Jak zaczniesz juz chwytac amxa nie spoczywaj na laurach, inne silniki czekaja by je opanowac (source, java, php itp itd).

To chyba bedzie na tyle.
  • +
  • -
  • 0

b35020692_qesnxqa.png


#5 xenos

    Wszechobecny

  • Użytkownik

Reputacja: 216
Profesjonalista

  • Postów:467
  • GG:
  • Imię:Konrad
  • Lokalizacja:Rzeszów
Offline

Napisano 11.07.2015 09:39

Wybacz, lecz nie chce Ci popsuć nastawienia. Ale programowanie to nie jest "coś" z czym można poprowadzić kogoś za rączkę.
Programowanie w dowolnym języku wymaga umiejętności przestawienia swojego trybu myślenia na myślenie programistyczne.
Wg starej zasady- "myśl, myśl więcej, myśl jak programista". I powiem Ci z doświadczenia jako osoba mająca kontakt z osobami które jak Ty potrzebowały poprowadzenia za rączkę.
Że samo prowadzenie nic nie daje, jeśli osoba sama nie będzie chciała indywidualnie załapać konceptu myślenia.
To nawet setki godzin nic nie pomogą.
Na początkowych etapach poleca się indywidualizm, ale nie całkowity.
Przykładowo robisz "coś" i napotykasz problem, pierw samodzielnie szukasz rozwiązania w sieci. Jeżeli to nie skutkuje pytasz nas użytkowników portalu , ale zaznaczając że nie oczekujesz gotowego rozwiązania tylko wskazówek / zagadnień które pomogą Ci rozwiązać problem.
Taką metodą najszybciej się usamodzielnisz.
Dodatkowo jest wiele poradników + bogata dokumentacja wspierająca amxx http://amxx.pl/dokumentacja .


A teraz powiem Ci dlaczego z perspektywy Twojej posiadanie takiego nazwijmy go "nauczyciela" jest złe.
-Na każdym etapie programowania człowiek uznaje inne rzeczy które są dla niego najważniejsze.
-Dodatkowo do problemu można podchodzić z wielu stron a mając takiego nauczyciela zostanie Ci wyryte koryto jego rzeki-jego myśli.

pozdrawiam
  • +
  • -
  • 3
"Jeśli potrafię to pomogę, jeśli nie potrafię to wskaże drogę którą trzeba dążyć by znaleźć odpowiedz" 

Pluginy:
Szukanie Aktywnych Banów w AmxBansie
Drop After Death
Kto postawił mine

#6 Rafiki

    Nowy

  • Autor tematu
  • Nowy

Reputacja: 0
Nowy

  • Postów:3
  • Imię:rafał
Offline

Napisano 11.07.2015 18:50

Ej czyli mam zacząć od pobrania programu, dajmy na to notepad++. I wtedy pisać plugin. Nie wiem może dajcie mi link do najlepszego poradnika.
  • +
  • -
  • 0

#7 DarkGL

    Nie oddam ciasteczka !

  • Administrator

Reputacja: 6 553
Godlike

  • Postów:11 976
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Rafał
  • Lokalizacja:Warszawa
Offline

Napisano 13.07.2015 08:15

Nazywaj tematy zgodnie z ich treścią.
Napisz ponownie temat nazywając go tak, aby każdy wiedział o co chodzi.

Jednoznacznie określ problematykę tematu, wyróżniając go spośród reszty.
Nie dodawaj zbędnych informacji, znaków, ani emotikon w nazwie tematu.

Ten temat w ciągu 24 godzin zostanie przeniesiony do kosza.
  • +
  • -
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych