Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie

Zakup wydajnego laptopa


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 sebul

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 2 035
Godlike

  • Postów:5 411
  • Steam:steam
  • Imię:Sebastian
  • Lokalizacja:Ostrołęka
Offline

Napisano 08.01.2015 18:50

Trochę już przeszukałem ofert w jednym sklepie, ale może ktoś ostatnio szukał podobnego lapka i chciałby pomóc ;]
Laptop musi mieć:
- procesor najlepiej intel core minimum i5 z 4 generacji, oczywiście z tych lepszych serii, a jeszcze najlepiej jakby były 4 rdzenie
- minimum 8gb ramu, najlepiej z jednym wolnym slotem, no chyba że będzie 16gb, wtedy może być bez wolnego slota
- dysk minimum 750gb + albo możliwość władowania dysku ssd, albo od razu taki dysk minimum 100gb
- nagrywarka dvd (czasami się przydaję)
- ekran o przekątnej 15,6 lub 17,3 (choć chyba lepiej będzie 15,6), a typ (matowy, itd.) obojętnie jaki, po za domem raczej bardzo rzadko będę korzystał
- rozdzielczość ekranu raczej teraz zawsze jest w fullhd, więc mało istotne
- karta graficzna najlepiej gf gtx 880m (marzenia), ale może też być 860m, czy też z serii 7 o zbliżonej wydajności
- brak systemu
- cena jakoś tak max do 5k, ale sam szukam zaczynając od 4k
reszta jest raczej mało istotna.

Jakby ktoś gdzieś widział jakieś takie cudeńko, które by spełniało te kilka wymienionych punktów, to proszę dać znać.


I nie pisać mi "kup stacjonarny", bo ja dobrze wiem, że stacjonarne są jednak wydajniejsze, ale ze stacjonarnym nie da się swobodnie podróżować.
sebul (08.01.2015 18:54):
I jeszcze jedno, najlepiej msi, asus lub lenovo, ale na inne marki (oprócz acera) jestem otwarty.
sebul (08.01.2015 19:04):
I fajnie by było, jakby wypowiedział się ktoś na temat 17,3 cala w laptopach, czy taki ekran nie jest jednak trochę za duży? Generalnie chciałbym, żeby laptop mieścił mi się w plecaku, który już mam i w którym 15,6 cala mieści się spokojnie (jeszcze miejsca trochę zostaje), bo wagowo to dla mnie rybka.

  • +
  • -
  • 0

Posiadam TBM (inaczej PTB), które działa dużo lepiej niż zwykłe PTB, nawet na modach z lvlami. Zainteresowany? Proszę bardzo


#2 Toldi

    Czempion

  • Power User

Reputacja: 259
Wszechwidzący

  • Postów:841
  • Imię:Mateusz
  • Lokalizacja:wies
Offline

Napisano 08.01.2015 19:32

Tu jest całkiem spoko i nawet kosztuje nie całe 4 tys. zl ;)) ;)

 

http://www.x-kom.pl/...tx850m-fhd.html

 

Hmm co do 17 cali to już zależy od wielkości twojego plecaka wiem że do mojego plecaka wszedł laptop z 15.6 cala i zostało tylko jakieś 3 cm luzu. Na takie podróżne korzystanie z laptopa to chyba lepiej będzie 15.6 cala. ale to już zależy od twoich upodobań. 

Mam nadzieje że jakoś pomogłem ;))


Użytkownik Toldi edytował ten post 08.01.2015 19:36

  • +
  • -
  • 1

#3 QuahodronN

    Godlike

  • Power User

Reputacja: 230
Wszechwidzący

  • Postów:1 262
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Olo
  • Lokalizacja:Śląsk
Offline

Napisano 08.01.2015 22:56

17' - http://www.morele.ne...-499xpl-691658/

15' - http://www.morele.ne...-654xpl-691655/

 

HDD: 1TB

SSD: 128GB

RAM: 8GB - z rozbudową do 16 (oczywiście DDR3 - 1600)

Procek: Intel Core i7-4710HQ oczywiście 4th Haswell 4/8 c/t

Grafika: 860M

Rozdzielczość: FullHD

Matryca: TFT Matowa

Napęd: DVD-Super Multi DL

 

Sieć 10/100/100   WiFi ac (obecnie najwydajniejsze dostępne) Bluetooth 4.0

 

Resztę możesz sobie doczytać w sklepie (linki oczywiście powyżej)

 

Co do rozmiaru to na 17 na pewno w domu wygodniej będzie, osobiście preferuje większy ekran (korzystam z 2 monitorów)

Ale jeśli masz z nim często podróżować to wygodniejsza będzie 15 ;)

 


  • +
  • -
  • 1

| CPU: I7-6700K @4.7GHz | Cooling: Corsair H110 | GPU: MSI GTX 1080 Gaming X | MOBO: Asus Maximus VIII Hero | RAM: Kingston Savage 16GB DDR4 @2800MHz |

| SSD: Samsung 840 Pro 128GB | SSD2: Samsung 840 Pro 256GB  |  PSU: Be Quiet L8 630W | Case: Gladius M40 | Mouse: Gigabyte M6980X | Keyboard: Sharkoon SHARK ZONE K20 Headphones: HyperX HX Cloud Black Display: Triple LG 24MP67VQ-P |

 

TS3: ts.kreedzmania.pl - 512 Slotów - Darmowe Kanały ;)


#4 sebul

    Godlike

  • Autor tematu
  • Przyjaciel

Reputacja: 2 035
Godlike

  • Postów:5 411
  • Steam:steam
  • Imię:Sebastian
  • Lokalizacja:Ostrołęka
Offline

Napisano 09.01.2015 00:09

Nie to, że jakoś często podróżuję czy mam zamiar to robić, ale jednak raz na te 3-4 tygodnie (jak dla mnie nie jest to często, bo znam wielu co częściej to robią) jestem w drodze i właśnie się zastanawiam, czy 17,3 cala będzie mi odpowiadać i nie chodzi tutaj o jakieś używanie laptopa w autobusie, bo rzadko to robię, dodatkowo i tak z 15,6 cala jest już nie wygodnie. Ogólnie dzisiaj przejrzałem chyba większość laptopów na x-kom.pl i parę ciekawych ofert mam (podobnych do tych wyżej), ale jutro jeszcze pomyślę, teraz trzeba spać.
 

Tu jest całkiem spoko i nawet kosztuje nie całe 4 tys. zl ;)) ;)

http://www.x-kom.pl/...tx850m-fhd.html

Acer i karta graficzna poniżej moich oczekiwań, więc odpada.


Dodam jeszcze, że chyba praktycznie tylko msi wchodzi w grę, bo inne modele zawsze czegoś nie miały, jak nie ssd, to karta graficzna, czy jeszcze coś tam.
  • +
  • -
  • 0

Posiadam TBM (inaczej PTB), które działa dużo lepiej niż zwykłe PTB, nawet na modach z lvlami. Zainteresowany? Proszę bardzo


#5 QuahodronN

    Godlike

  • Power User

Reputacja: 230
Wszechwidzący

  • Postów:1 262
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Olo
  • Lokalizacja:Śląsk
Offline

Napisano 09.01.2015 12:25

MSI to taka chyba najwyższa półka, Asus średnia a Lenovo niższa (nie że zła ale w miarę dobre laptopy w niskich cenach tzn ~1500zł) takie moje zdanie ;)


  • +
  • -
  • 0

| CPU: I7-6700K @4.7GHz | Cooling: Corsair H110 | GPU: MSI GTX 1080 Gaming X | MOBO: Asus Maximus VIII Hero | RAM: Kingston Savage 16GB DDR4 @2800MHz |

| SSD: Samsung 840 Pro 128GB | SSD2: Samsung 840 Pro 256GB  |  PSU: Be Quiet L8 630W | Case: Gladius M40 | Mouse: Gigabyte M6980X | Keyboard: Sharkoon SHARK ZONE K20 Headphones: HyperX HX Cloud Black Display: Triple LG 24MP67VQ-P |

 

TS3: ts.kreedzmania.pl - 512 Slotów - Darmowe Kanały ;)


#6 sebul

    Godlike

  • Autor tematu
  • Przyjaciel

Reputacja: 2 035
Godlike

  • Postów:5 411
  • Steam:steam
  • Imię:Sebastian
  • Lokalizacja:Ostrołęka
Offline

Napisano 09.01.2015 15:00

Jak dla mnie lenovo jest ok, może niby niższa półka, ale gdybym znalazł lenovo, które by mnie zadowoliło i jeszcze by było tańsze od jakiegoś msi, to brałbym lenovo. Ale niestety jeszcze nie znalazłem żadnego lenovo, który by mi odpowiadał, przeważnie jest to msi, a czasami asus, ale w asusie zawsze były tylko 3 wejścia usb, a ja wolałbym, żeby jednak były 4 lub więcej.

W x-kom mam takie fajne oferty
15,6 http://www.x-kom.pl/...br-gtx860m.html droższy niż w morele, ale chyba trochę lepszy
15,6 (16gb ramu) http://www.x-kom.pl/...br-gtx860m.html
17,3 http://www.x-kom.pl/...br-gtx860m.html
17,3 (16gb ramu) http://www.x-kom.pl/...br-gtx860m.html
A tu jeszcze taka tam żyleta http://www.x-kom.pl/...tx870m-fhd.html tylko jednak 17,3 i ponad 5k.
I jeszcze coś z serii core i5
15,6 http://www.x-kom.pl/...gb-gtx860m.html
15,6 (16gb ramu) http://www.x-kom.pl/...gb-gtx860m.html
17,3 http://www.x-kom.pl/...gb-gtx860m.html
17,3 (16gb ramu) http://www.x-kom.pl/...gb-gtx860m.html
Korci mnie te 17,3 cala ale nie wiem... Tak samo zastanawiam się, czy aby na pewno brać core i7, może jednak i5 wystarczy? I czy ktoś miał styczność z blu-ray combo? Bo jedyne co wiem, to że jest to odtwarzacz cd/dvd/blu-ray i nagrywarka cd/dvd, ale po cenach patrząc, to chyba jest to jakaś tańsza opcja od nagrywarki DVD+/-RW DualLayer.

Ogólnie teraz tak czytam o tym ssd + hdd w laptopach i chyba lepiej jak od razu kupię coś z elementami do montażu.
  • +
  • -
  • 0

Posiadam TBM (inaczej PTB), które działa dużo lepiej niż zwykłe PTB, nawet na modach z lvlami. Zainteresowany? Proszę bardzo


#7 RasiaQ

    Wracam.

  • Power User

Reputacja: 307
Wszechpomocny

  • Postów:639
  • Steam:steam
  • Imię:Piotr
  • Lokalizacja:Browar Namysłów
Offline

Napisano 09.01.2015 17:32

http://www.komputron...2OE_044XPL.html

 

Posiadam ten model i jestem mega zadowolony. Dobra wydajność, bezawaryjny, dobry do pracy, solidny. Posiadają kieszenie na SSD a do montażu dysku wystarczy 1 śrubka która jest w obudowie.

Serie ApachePro możesz spokojnie brać.

 

PS Bierz 17.3. Po przesiadce z 15,6 różnica jest kolosalna i obraz jest po prostu piękny :)

 

 


  • +
  • -
  • 1

#8 ex0

    Wolny strzelec.

  • Power User

Reputacja: 383
Wszechpomocny

  • Postów:1 127
  • GG:
  • Imię:Kacper
  • Lokalizacja:Żywiec
Offline

Napisano 09.01.2015 19:05

Może takie cuś?

 

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16834232202

Sam myślę nad nim.
Miałem brać wyżej wymienione MSI, ale jednak się rozmyśliłem. 

Cena w Polsce w złodziejskim Saturnie ostatnio w krakowie ~4999. (ostatnio tj. 4 dni temu w Galerii Krakowskiej)


Jest jeszcze wersja z mocniejszą I7, GTX980 + 32gb ramu wbudowane, ale stosunkowo sporo droższa i nie widzę jej w Polsce.


// nie widziałem wyżej :|

Realnie patrząc blu-ray jak masz sporo dopłacać nie warto, lepiej kupić taką zewnętrzną stację którą do torby zawsze włożysz, bo nie sądzę abyś inwestował w gry czy filmy blu-ray, a jak tak to bardzo rzadko. 

Dodatkowo 17.3' jeśli podróżujesz może Ci sprawić kłopot, natomiast do warunków domowych, jest po prostu idealny, naprawdę kolosalnie większa różnica.

Nie odrzuca Cię wygląd MSI?
Mają gabarytowo fajne sprzęty ale ten "dizajn" szczególnie w dominatorach na którego miałem "chrapkę" jest fatalny ;x


  • +
  • -
  • 1

TWORZENIE FOR SPOŁECZNOŚCIOWYCH | ZARZĄDZANIE STRONAMI INTERNETOWYMI
WSPARCIE TECHNICZNE SERWERÓW HLDS | MODERNIZACJA, OPTYMALIZACJA, ZABEZPIECZENIA


Zapraszam do mojego profilu ;)


#9 sebul

    Godlike

  • Autor tematu
  • Przyjaciel

Reputacja: 2 035
Godlike

  • Postów:5 411
  • Steam:steam
  • Imię:Sebastian
  • Lokalizacja:Ostrołęka
Offline

Napisano 10.01.2015 12:21

Ten asus to chyba dla leworęcznych, bo większość wejść ma właśnie po prawej stronie, a to może trochę przeszkadzać z podpiętą myszką. Po za tym parametry ok, tylko nie ma ssd, więc musiałbym dokupić.

Wygląd jest najmniej ważny, ale jak dla mnie msi jest ok, choć muszę przyznać, że ten asus co dałeś, fajnie wygląda, tylko te wejścia po prawej stronie...
  • +
  • -
  • 0

Posiadam TBM (inaczej PTB), które działa dużo lepiej niż zwykłe PTB, nawet na modach z lvlami. Zainteresowany? Proszę bardzo


#10 ex0

    Wolny strzelec.

  • Power User

Reputacja: 383
Wszechpomocny

  • Postów:1 127
  • GG:
  • Imię:Kacper
  • Lokalizacja:Żywiec
Offline

Napisano 10.01.2015 14:06

Ten asus to chyba dla leworęcznych, bo większość wejść ma właśnie po prawej stronie, a to może trochę przeszkadzać z podpiętą myszką. Po za tym parametry ok, tylko nie ma ssd, więc musiałbym dokupić.

Wygląd jest najmniej ważny, ale jak dla mnie msi jest ok, choć muszę przyznać, że ten asus co dałeś, fajnie wygląda, tylko te wejścia po prawej stronie...

Tutaj problem może rozwiązać choćby tańsza myszka od Microsoftu bezprzewodowa. 
Malutki "czip" czy tam nadajnik, jak zwał tak zwał, wpinasz do wejścia usb i lux.

A na akumulatorkach 1440mAh mi działa cały czas włączona ok. miesiąca lub dłużej.
Później dzień ładowania i znowu. 

A naprawdę parametry ma ładne + cenowo przyzwoicie.
Jedyny minus to tak jak piszesz, brak SSD.
Ale to daje Ci możliwość kupna czegoś co się Tobie z dysków SSD podoba, a z montażem problemu nie będzie :)

Tylko waga jego jest troszkę spora jak dla mnie.
Ale parametry + chłodzenie jako takie zobowiązuje. 


  • +
  • -
  • 0

TWORZENIE FOR SPOŁECZNOŚCIOWYCH | ZARZĄDZANIE STRONAMI INTERNETOWYMI
WSPARCIE TECHNICZNE SERWERÓW HLDS | MODERNIZACJA, OPTYMALIZACJA, ZABEZPIECZENIA


Zapraszam do mojego profilu ;)


#11 sebul

    Godlike

  • Autor tematu
  • Przyjaciel

Reputacja: 2 035
Godlike

  • Postów:5 411
  • Steam:steam
  • Imię:Sebastian
  • Lokalizacja:Ostrołęka
Offline

Napisano 10.01.2015 14:11

Nie chcę bezprzewodowej myszki, zresztą nie po to kupiłem niedawno nową myszkę, żeby teraz jeszcze jakąś inną kupować, dodatkowo myszkę i tak mam przecież po prawej stronie i jak po tej stronie będę coś podpinał, to będzie przeszkadzać, bez względu na to jaką myszkę będę miał.
  • +
  • -
  • 0

Posiadam TBM (inaczej PTB), które działa dużo lepiej niż zwykłe PTB, nawet na modach z lvlami. Zainteresowany? Proszę bardzo


#12 sebul

    Godlike

  • Autor tematu
  • Przyjaciel

Reputacja: 2 035
Godlike

  • Postów:5 411
  • Steam:steam
  • Imię:Sebastian
  • Lokalizacja:Ostrołęka
Offline

Napisano 11.01.2015 21:45

Już bym brał (za kilkanaście dni) http://www.x-kom.pl/...bo-gtx860m.html plus jakiś dysk ssd, ale przeczytałem dwie recenzje/testy tego lapka i wszędzie są zastrzeżenia do jego temperatur, do tego podobno przy 100% obciążeniu nie dość, że te temperatury są na poziomie nawet 98 stopni to jeszcze wtedy laptop pobiera chwilami więcej mocy niż daje zasilacz, więc już sam nie wiem...
  • +
  • -
  • 0

Posiadam TBM (inaczej PTB), które działa dużo lepiej niż zwykłe PTB, nawet na modach z lvlami. Zainteresowany? Proszę bardzo


#13 QuahodronN

    Godlike

  • Power User

Reputacja: 230
Wszechwidzący

  • Postów:1 262
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Olo
  • Lokalizacja:Śląsk
Offline

Napisano 13.01.2015 09:09

Chyba normalne w takich laptopach. Taka i7 potrzebuje chłodzenia a w takim płaściutkim laptopie poszaleć nie można.

+ dochodzi jeszcze karta graficzna a to też się grzeje :)

 

 

PS: Jeśli był obciążany np prime, linx czy czymś podobnym to w normalnym użytkowaniu nigdy nie dojdziesz do takiego obciążenia procesora nawet przy renderowaniu/graniu. (No renderowaniu dużo nie brakuje ale to dalej nie to)


  • +
  • -
  • 0

| CPU: I7-6700K @4.7GHz | Cooling: Corsair H110 | GPU: MSI GTX 1080 Gaming X | MOBO: Asus Maximus VIII Hero | RAM: Kingston Savage 16GB DDR4 @2800MHz |

| SSD: Samsung 840 Pro 128GB | SSD2: Samsung 840 Pro 256GB  |  PSU: Be Quiet L8 630W | Case: Gladius M40 | Mouse: Gigabyte M6980X | Keyboard: Sharkoon SHARK ZONE K20 Headphones: HyperX HX Cloud Black Display: Triple LG 24MP67VQ-P |

 

TS3: ts.kreedzmania.pl - 512 Slotów - Darmowe Kanały ;)


#14 sebul

    Godlike

  • Autor tematu
  • Przyjaciel

Reputacja: 2 035
Godlike

  • Postów:5 411
  • Steam:steam
  • Imię:Sebastian
  • Lokalizacja:Ostrołęka
Offline

Napisano 14.01.2015 17:35

PS: Jeśli był obciążany np prime, linx czy czymś podobnym to w normalnym użytkowaniu nigdy nie dojdziesz do takiego obciążenia procesora nawet przy renderowaniu/graniu. (No renderowaniu dużo nie brakuje ale to dalej nie to)

No obciążenie było robione programami do tego stworzonymi i właśnie jak tak o tym myślałem, to w sumie nie wiem co trzeba by było robić, żeby przeciążyć lapka w taki sposób jak to robią te programy, dlatego też na 99% biorę ten http://www.x-kom.pl/...bo-gtx860m.html (17 jest tylko z blu-ray) + http://www.x-kom.pl/...ta-ssd-m6m.html niby mniej niż 5k, ale na początku myślałem mniej wydać, chociażby kupując tego samego lapka w wersji 8gb ramu, a później ewentualnie dokupić drugie 8gb, ale chyba jednak lepiej teraz trochę zacisnąć pasa i od razu kupić więcej tego ramu.
  • +
  • -
  • 0

Posiadam TBM (inaczej PTB), które działa dużo lepiej niż zwykłe PTB, nawet na modach z lvlami. Zainteresowany? Proszę bardzo


#15 QuahodronN

    Godlike

  • Power User

Reputacja: 230
Wszechwidzący

  • Postów:1 262
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Olo
  • Lokalizacja:Śląsk
Offline

Napisano 14.01.2015 18:00

Wybory dobre ale co do tego ramu to myślę że 8GB spokojnie wystarczy do "średniego" zastosowania.

16GB to naprawdę dużo, posiadam 8GB i spokojnie do wszystkiego wystarcza.


  • +
  • -
  • 1

| CPU: I7-6700K @4.7GHz | Cooling: Corsair H110 | GPU: MSI GTX 1080 Gaming X | MOBO: Asus Maximus VIII Hero | RAM: Kingston Savage 16GB DDR4 @2800MHz |

| SSD: Samsung 840 Pro 128GB | SSD2: Samsung 840 Pro 256GB  |  PSU: Be Quiet L8 630W | Case: Gladius M40 | Mouse: Gigabyte M6980X | Keyboard: Sharkoon SHARK ZONE K20 Headphones: HyperX HX Cloud Black Display: Triple LG 24MP67VQ-P |

 

TS3: ts.kreedzmania.pl - 512 Slotów - Darmowe Kanały ;)


#16 sebul

    Godlike

  • Autor tematu
  • Przyjaciel

Reputacja: 2 035
Godlike

  • Postów:5 411
  • Steam:steam
  • Imię:Sebastian
  • Lokalizacja:Ostrołęka
Offline

Napisano 14.01.2015 18:46

Właśnie nie jestem do końca pewien, czy 8 by mi wystarczyło. Aktualnie w swoim lapku mam 4gb ramu + 5gb pamięci wirtualnej (plik stronicowania) ustawione na sztywno, ale kiedyś miałem 4gb ramu + 4gb pamięci wirtualnej i wtedy przynajmniej raz zabrakło tej pamięci, więc chyba jednak wezmę 16gb, tak dla świętego spokoju, tym bardziej, że jak kupię od razu, to zapłacę mniej, niż jakbym miał później dokupić.
  • +
  • -
  • 0

Posiadam TBM (inaczej PTB), które działa dużo lepiej niż zwykłe PTB, nawet na modach z lvlami. Zainteresowany? Proszę bardzo


#17 QuahodronN

    Godlike

  • Power User

Reputacja: 230
Wszechwidzący

  • Postów:1 262
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Olo
  • Lokalizacja:Śląsk
Offline

Napisano 15.01.2015 16:07

Możesz wziąć 16 a co do ceny to DDR3 niebawem pójdą w dół, bo 4 powoli wchodzą.

Jak na razie jedynie podstawka 2011-3 może się nimi pochwalić ale jeszcze trochę i inne też będą mogły :D (Taki trochę offtop)


  • +
  • -
  • 0

| CPU: I7-6700K @4.7GHz | Cooling: Corsair H110 | GPU: MSI GTX 1080 Gaming X | MOBO: Asus Maximus VIII Hero | RAM: Kingston Savage 16GB DDR4 @2800MHz |

| SSD: Samsung 840 Pro 128GB | SSD2: Samsung 840 Pro 256GB  |  PSU: Be Quiet L8 630W | Case: Gladius M40 | Mouse: Gigabyte M6980X | Keyboard: Sharkoon SHARK ZONE K20 Headphones: HyperX HX Cloud Black Display: Triple LG 24MP67VQ-P |

 

TS3: ts.kreedzmania.pl - 512 Slotów - Darmowe Kanały ;)


#18 sebul

    Godlike

  • Autor tematu
  • Przyjaciel

Reputacja: 2 035
Godlike

  • Postów:5 411
  • Steam:steam
  • Imię:Sebastian
  • Lokalizacja:Ostrołęka
Offline

Napisano 15.01.2015 18:30

Gdybym teraz ram oddzielnie kupił, to zapłaciłbym o jakieś 20 zł więcej od ceny za laptopa, który ma od razu w sobie 16gb, niby to trochę większy wydatek teraz, ale tak jak napisałem, najwyżej trochę mniej będę wydawał pieniędzy przez najbliższe parę tygodni. Zamykam, bo raczej temat wyczerpany i zapewne nic się nie zmieni w moim wyborze.
  • +
  • -
  • 1

Posiadam TBM (inaczej PTB), które działa dużo lepiej niż zwykłe PTB, nawet na modach z lvlami. Zainteresowany? Proszę bardzo





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych