Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Zdjęcie

czy opłaca się kupić składaka za 2000zł (w temacie opis)


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Unikat01

    Początkujący

  • Użytkownik

Reputacja: -1
Nowy

  • Postów:12
  • Lokalizacja:ww
Offline

Napisano 07.06.2014 09:18

Siema mam dylemat na necie nawet przyzwoity opis znalazłem składanego komputera

za 2000zł 

Spoiler

 

karta graficzna jest dobra ? jak na swoją cenne czy może inną proponujecie bo jedynie co się waham co by zmienić w tym zestawie to karta graficzna

 

na takim zestawie dużo FPS'ów wyciągnę na grach BF3 BF4 , CS:GO ? itp 


  • +
  • -
  • 0

#2 Hajki

    Początkujący

  • Użytkownik

Reputacja: 1
Nowy

  • Postów:15
  • Imię:<ciach>
  • Lokalizacja:<ciach>
Offline

Napisano 08.06.2014 11:59

Zestaw zdecydowanie wystarczy do pogrania w nowsze produkcję. Zmieniłbym tylko zasilacz na jakiś mocniejszy np. 500W, ponieważ gdy będziesz grał w coś wymagającego może nie wystarczyć mocy.
  • +
  • -
  • 0

#3 ex0

    Wolny strzelec.

  • Power User

Reputacja: 383
Wszechpomocny

  • Postów:1 127
  • GG:
  • Imię:Kacper
  • Lokalizacja:Żywiec
Offline

Napisano 08.06.2014 12:07

Pomyślałbym nad dołożeniem ok. 300-500 zł i zainwestowaniem tego w lepszą płytę główną oraz dołożenie do Xeona z OC zamiast pakowanie się w I5.
Chyba, że nie masz możliwości dołożenia takiej kasy, ale po dokładce byś miał stabilny fajny sprzęt, dodatkowo w przyszłości mógłbyś dołożyć sobie GTX`a jakiegoś ładnego i by było cacy :)


  • +
  • -
  • 0

TWORZENIE FOR SPOŁECZNOŚCIOWYCH | ZARZĄDZANIE STRONAMI INTERNETOWYMI
WSPARCIE TECHNICZNE SERWERÓW HLDS | MODERNIZACJA, OPTYMALIZACJA, ZABEZPIECZENIA


Zapraszam do mojego profilu ;)


#4 Unikat01

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: -1
Nowy

  • Postów:12
  • Lokalizacja:ww
Offline

Napisano 08.06.2014 12:34

Zestaw zdecydowanie wystarczy do pogrania w nowsze produkcję. Zmieniłbym tylko zasilacz na jakiś mocniejszy np. 500W, ponieważ gdy będziesz grał w coś wymagającego może nie wystarczyć mocy.

pomyśle nad zasilaczem

 

Pomyślałbym nad dołożeniem ok. 300-500 zł i zainwestowaniem tego w lepszą płytę główną oraz dołożenie do Xeona z OC zamiast pakowanie się w I5.
Chyba, że nie masz możliwości dołożenia takiej kasy, ale po dokładce byś miał stabilny fajny sprzęt, dodatkowo w przyszłości mógłbyś dołożyć sobie GTX`a jakiegoś ładnego i by było cacy :)

GTX 660 zamiast radeona kupie (100 wiecej ale myślę ze to dobry wybór + watch dogs ) ,

jak czytałem to płyta głowna 200zł a 400zł różni się lepszym OC , i może wydajnością 1-2% więc wolę już tańszą płyte głowną kupić a coś innego dokupić ram 4GB kolejne żeby 8 stykło i był gites


  • +
  • -
  • 0

#5 ex0

    Wolny strzelec.

  • Power User

Reputacja: 383
Wszechpomocny

  • Postów:1 127
  • GG:
  • Imię:Kacper
  • Lokalizacja:Żywiec
Offline

Napisano 08.06.2014 16:20

To nie wiem gdzie to czytałeś, że wydajność 1-2% jak sam fakt, że podkręcisz sporo procka na dobrej płycie a szczególnie XEONa świadczy o tym, że będzie dużo bardziej wydajne, tak samo myślałbym o radeonach z możliwością OC, bo nie są wiele droższe a wydajnościowo któryś radeon za 850 zł po OC (i to nie maksymalnym) sobie lepiej radził niż Titan, więc jezeli ktoś twierdzi że OC nic nie daje a to tylko wywalone w błoto 200zł jak w Twoim przypadku to jest w błędzie :)


  • +
  • -
  • 0

TWORZENIE FOR SPOŁECZNOŚCIOWYCH | ZARZĄDZANIE STRONAMI INTERNETOWYMI
WSPARCIE TECHNICZNE SERWERÓW HLDS | MODERNIZACJA, OPTYMALIZACJA, ZABEZPIECZENIA


Zapraszam do mojego profilu ;)


#6 Unikat01

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: -1
Nowy

  • Postów:12
  • Lokalizacja:ww
Offline

Napisano 08.06.2014 21:53

To nie wiem gdzie to czytałeś, że wydajność 1-2% jak sam fakt, że podkręcisz sporo procka na dobrej płycie a szczególnie XEONa świadczy o tym, że będzie dużo bardziej wydajne, tak samo myślałbym o radeonach z możliwością OC, bo nie są wiele droższe a wydajnościowo któryś radeon za 850 zł po OC (i to nie maksymalnym) sobie lepiej radził niż Titan, więc jezeli ktoś twierdzi że OC nic nie daje a to tylko wywalone w błoto 200zł jak w Twoim przypadku to jest w błędzie :)

do podkręcania procka to już by się też jakieś lepsze chłodzenie przydało więc kolejny wydatek , wydajność mi chodziło ze 1-2% bez podkręcania ;)


  • +
  • -
  • 0

#7 DarkGL

    Nie oddam ciasteczka !

  • Administrator

Reputacja: 6 555
Godlike

  • Postów:11 983
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Rafał
  • Lokalizacja:Warszawa
Offline

Napisano 09.06.2014 10:25

4GB Ramu to obecnie trochę mało radził bym dorzucenie jeszcze jednej kości oraz dysku ssd na system ( nawet małego dysku ) czuć różnice działania ;)


  • +
  • -
  • 0

#8 GT Team

    Ten lepszy xD

  • Zbanowany

Reputacja: 321
Wszechpomocny

  • Postów:1 435
  • GG:
  • Imię:Tomasz i Grzegorz
  • Lokalizacja:Wojkowice
Offline

Napisano 09.06.2014 10:43

Myślę, że za 2000 zł można trochę lepszą maszynę złożyć ;) Patrzeć można przynajmniej na to zasilacz. :P   Btw.: Dodaj jeszcze ze 4 gb ram, win 64 bit i grasz w co chcesz :) pzdr


Nowa wersja Tower Defense 0.2 Alpha | Inne Mody -> Nowości

 


#9 ex0

    Wolny strzelec.

  • Power User

Reputacja: 383
Wszechpomocny

  • Postów:1 127
  • GG:
  • Imię:Kacper
  • Lokalizacja:Żywiec
Offline

Napisano 09.06.2014 13:43

 

To nie wiem gdzie to czytałeś, że wydajność 1-2% jak sam fakt, że podkręcisz sporo procka na dobrej płycie a szczególnie XEONa świadczy o tym, że będzie dużo bardziej wydajne, tak samo myślałbym o radeonach z możliwością OC, bo nie są wiele droższe a wydajnościowo któryś radeon za 850 zł po OC (i to nie maksymalnym) sobie lepiej radził niż Titan, więc jezeli ktoś twierdzi że OC nic nie daje a to tylko wywalone w błoto 200zł jak w Twoim przypadku to jest w błędzie :)

do podkręcania procka to już by się też jakieś lepsze chłodzenie przydało więc kolejny wydatek , wydajność mi chodziło ze 1-2% bez podkręcania ;)

 

 

 

Jaki byłby sens żeby rzecz o 200zł droższa mająca dużo lepszą specyfikację miała 1-2% wydajności więcej?
Przepraszam ale to nie AMD które w grach mają różnice po 2% miedzy 10 rdzeniami a 4.... (Oczywiście podziwiam AMD w komputerach dla Srutuperuf które renderują jak czołgi lasy ;d)

 

Myślę, że za 2000 zł można trochę lepszą maszynę złożyć ;) Patrzeć można przynajmniej na to zasilacz. :P   Btw.: Dodaj jeszcze ze 4 gb ram, win 64 bit i grasz w co chcesz :) pzdr

Też tak sądzę, albo nie jeść przez tydzień i dołożyć z 500zł >

Natomiast przy 8gb i tej specyfikacji co podaje "*****" a nie pogra w wszystko.

16gb ramu, i7 4770k oraz grafika z serii GTX`ów 680 średnio radzi sobie z Watch Dogs na full det. w 27"
Dlaczego średnio ?
Bo przy odpaleniu choćby frapsa który sobie troszkę wymaga ma się góra 30 fps i mocne spadki czasem.

BF4 pójdzie mu ale stabilnie na wysokich ustawieniach, natomiast przy Ultra bym mocno się zastanowił czy chociaż 15 stabilnych FPSów ogarnie choć wątpie w to...

Ghost podobnie.

Także to pojęcie względne, że pogra w wszystko :)


  • +
  • -
  • 0

TWORZENIE FOR SPOŁECZNOŚCIOWYCH | ZARZĄDZANIE STRONAMI INTERNETOWYMI
WSPARCIE TECHNICZNE SERWERÓW HLDS | MODERNIZACJA, OPTYMALIZACJA, ZABEZPIECZENIA


Zapraszam do mojego profilu ;)


#10 GT Team

    Ten lepszy xD

  • Zbanowany

Reputacja: 321
Wszechpomocny

  • Postów:1 435
  • GG:
  • Imię:Tomasz i Grzegorz
  • Lokalizacja:Wojkowice
Offline

Napisano 09.06.2014 14:40

Wiesz, mi na moim sprzęcie chodzi wszystko ,p nie patrzę czasami na fps ,p

Nowa wersja Tower Defense 0.2 Alpha | Inne Mody -> Nowości

 


#11 Unikat01

    Początkujący

  • Autor tematu
  • Użytkownik

Reputacja: -1
Nowy

  • Postów:12
  • Lokalizacja:ww
Offline

Napisano 09.06.2014 15:21

4GB Ramu to obecnie trochę mało radził bym dorzucenie jeszcze jednej kości oraz dysku ssd na system ( nawet małego dysku ) czuć różnice działania ;)

o SSD dysku na pewno pomyślę , ram też ale 4GB ram na razie niech będzie ale na pewno się dokupi do zestawu 

 

teraz jeszcze jedno pytanie 

Kartę graficzną kupię na pewno GTX 660 , komputer będzie głównie pod gry 

wybrać tego intel i5 czy może jakiegoś AMD (polecieć coś jakiegoś dobrego) , opinie o AMD są różne że niby słaby procesor nie pod gry ale są też dobre że za 500zł AMD dorównuje intelowi za 4000zł (różnica 5-8 fpsów  w grach ) w grach, i intel ponoć wydajniejszy jest (mniej ciągnie prądu) 


  • +
  • -
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych