Witamy,
16 lipca Allegro umożliwi legalne korzystanie z serwisu osobom między 13. a 18. rokiem życia. Konto takiego Użytkownika będzie specjalnie oznakowane, żebyś od razu wiedział, z kim zawierasz transakcje. Aby chronić zarówno Sprzedających, jak i ich młodych klientów, wprowadzimy ograniczenia dla kont ze znaczkiem Junior.
Do tej pory konta nastolatków, którzy korzystali z Allegro, były blokowane. Dostrzegliśmy jednak, że mimo młodego wieku są to odpowiedzialni kontrahenci. Postanowiliśmy więc umożliwić młodzieży zakupy za pomocą specjalnie oznakowanego konta w Allegro. Podczas rejestracji Użytkownik będzie podawał datę urodzenia. Jeśli okaże się, że ma mniej niż 18 lat, konto zostanie automatycznie oznakowane znaczkiem Junior, a zakres jego uprawnień będzie ograniczony. Również właściciele kont już działających w serwisie będą mogli uzupełnić datę urodzenia w ustawieniach.
Czego nie będzie mógł Junior w Allegro?
* Nie kupi ani nie sprzeda przedmiotów w kategoriach Nieruchomości, Samochody, Motocykle, Inne pojazdy i łodzie, Trafika, Broń, Erotyka.
* Nie zrobi jednorazowych zakupów o wartości wyższej niż 500 zł, chyba że Sprzedający mu na to pozwoli.
* Nie założy konta fakturowego ani Sklepu Allegro.
* Nie zostanie Super Sprzedawcą ani Pomocnikiem Handlowym.
* Nie weźmie udziału w Programie Partnerskim.
* Jego opłaty za wystawienie przedmiotów nie przekroczą 50 zł. Po osiągnięciu tej kwoty będzie musiał uregulować należność, żeby wystawić kolejne oferty.
* Za korzystanie z Płatności Allegro nie dostanie punktów PayBACK.
Rewolucja czy kolejne problemy z plagą "dzieci neo" siedzących na allegro? Sam mam mieszane uczucia, bo nie wiem czy chciał bym sprzedać lub kupić coś od 13 letniego, bądź co bądź dziecka...


Dodatki SourceMod



Temat jest zamknięty










