Skocz do zawartości

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X

Witamy w Nieoficjalnym polskim support'cie AMX Mod X, jak w większości społeczności internetowych musisz się zarejestrować aby móc odpowiadać lub zakładać nowe tematy, ale nie bój się to jest prosty proces w którym wymagamy minimalnych informacji.
  • Rozpoczynaj nowe tematy i odpowiedaj na inne
  • Zapisz się do tematów i for, aby otrzymywać automatyczne uaktualnienia
  • Dodawaj wydarzenia do kalendarza społecznościowego
  • Stwórz swój własny profil i zdobywaj nowych znajomych
  • Zdobywaj nowe doświadczenia

Dołączona grafika Dołączona grafika

Guest Message by DevFuse
 

Świńska grypa


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość__*

  • Gość

Reputacja: 0

Offline

Napisano 27.04.2009 22:22

Siema ;)

Od paru dni słyszymy straszenie od strony mediów 'świńską grypą' z naciskiem na sensacje. Media podają tylko statystyki, które bezpośrednio wpływają na samopuczucie naszego społeczeństwa. Może cofnę się parę lat wstecz aby Wam przypomnieć wielkie hallo w sprawie 'ptasiej grypie'. Dużo osób pamięta sytuacje, nagonkę przez media a tak naprawdę sprawa skończyła się wielkim niczym. W ten czas miało to duży wpływ na kryzys sektora mięsnego a dokładnie drobiu. Każdy kto pamięta wie jak było i jak się skończyło. Może przejdziemy do meritum tematy, 'świńskiej grypy'. Zainteresowałem się sprawą i zacząłem grzebać po internecie, dużo. Wszędzie widzimy 'Pandemia grozi światu!' itp. Trafiłem przed chwilą na stronę dotyczącej 'świńskiej grypy', dostępna pod tym adresem. Można tam dowiedzieć się paru ciekawych informacji dot. tego szczepu grypy. Zaciekawiła mnie wypowiedź a raczej 'wywiad' z prof. Czapińskim, który jest dostępny poniżej.
Epatowanie informacjami o świńskiej grypie, w których brak rzetelnego przekazu, a główny nacisk położony jest na emocjonalny tytuł i komentarz, świadczy o ogromnej nieodpowiedzialności mediów - ocenia psycholog społeczny, prof. Janusz Czapiński.

- Przywoływanie epidemii hiszpanki, w wyniku której zginęły miliony ludzi, jest niepoważne w sytuacji, w której mamy do czynienia z ok. setką ofiar i ze spadającym z dnia na dzień, czy niemal z godziny na godzinę wskaźnikiem umieralności z powodu tej choroby - wcześniej to było pięć procent zakażonych - teraz już doszło do jednego procenta - powiedział Czapiński.

- Moim zdaniem to świadczy o ogromnej nieodpowiedzialności mediów. Tzn. zamiast podawać ten odsetek, który właściwie jest zbliżony do odsetka powikłań i zgonów z powodu zwykłej grypy, tyle że w innych grupach wiekowych, robi się z tego jakąś wirusową wojnę światów - podkreślił.

- Ja bym apelował po pierwsze o to, żeby nie epatować tytułami i żeby podawać po prostu suchą informację: ile osób zostało zakażonych, jak, gdzie, jaki pośród zakażonych jest odsetek tych, którzy zmarli. Wyłącznie rzeczowa informacja bez tej otoczki, bez tego komentarza czysto emocjonalnego, który działa także na emocje odbiorców - powiedział psycholog.

Dodał, że chciałby by media wyznaczyły sobie granicę pogoni za zyskiem. - Niech gonią za zyskiem, tylko niech nie przekraczają jednej granicy - mianowicie granicy wywoływania paniki społecznej - podkreślił.

Czapiński ocenił, że świadome żerowanie przez media na krwi, przemocy, patologiach, to jest jakby ich elementarz.

- Media oczywiście z tego żyją, ponieważ wpisują się w taką niezaspokojoną wiecznie potrzebę człowieka, żeby doświadczać cudzego nieszczęścia. Tylko jeśli mowa jest o tym, że gdzieś na świecie jest wojna i pokazuje się trupy, albo z jakichkolwiek innych powodów - katastrofy naturalnej - pokazuje się, że gdzieś zginęło kilkadziesiąt czy kilkaset osób to Polak może czuć się bezpiecznie - powiedział Czapiński.

- Ale w momencie, w którym z bardzo odległego od Polski ogniska zakażenia grypą, dla której wskaźnik umieralności wynosi 1 proc. czyni się sprawę narodową, to już wykracza poza naturalną skłonność mediów do epatowania odbiorców złem, dlatego że pociąga za sobą realne zło paniki np. na rynku mięsnym - podkreślił psycholog. - Dlatego mówię o przekroczeniu pewnej granicy odpowiedzialności mediów - dodał.

Według Czapińskiego weszliśmy w sezon ogórkowy jeśli chodzi o politykę, zbyt mało dzieje się nowych, interesujących rzeczy, a media muszą z czegoś żyć, nie biorąc pod uwagę kosztów i konsekwencji społecznych tworzenia wrażenia, że świat został opanowany przez wirus, któremu nie jesteśmy w stanie zaradzić&.

Źródło: PAP/GW
Myślę, że mówi to wszystko za siebie. Czy będzie powtórka z rozrywki?

Ciekawi mnie zdanie Wasze na ten delikatny temat ;)

#2 Miczu

    Godlike

  • Przyjaciel

Reputacja: 657
Wszechmogący

  • Postów:2 862
Offline

Napisano 27.04.2009 22:51

Grypa glupoty tez sie panoszy a media ignoruja problem ;-)
  • +
  • -
  • 0

#3 Knopers

    Nie patrz tak na mnie !

  • Przyjaciel

Reputacja: 588
Wszechwiedzący

  • Postów:2 013
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Mateusz
  • Lokalizacja:Cz-wa
Offline

Napisano 28.04.2009 12:38

Jak była ptasia grypa to mój lekarz rodzinny powiedział :

Zawsze istniała choroba ptaków , nikt nie zwracał na to uwagi a teraz wybuchła afera bo uczeni nazwali to Ptasią grypą zwaną również H5N1


Ja sądzę że teraz jest tak samo (świnie se ubzdurali :F :] )
  • +
  • -
  • 0

#4 Gość__*

  • Autor tematu
  • Gość

Reputacja: 0

Offline

Napisano 28.04.2009 13:14

Śmiertelność na 'świńską grypę' jest taka sama jak na grypę sezonową.

#5 Zbyszek223

    Zaawansowany

  • Użytkownik

Reputacja: 14
Początkujący

  • Postów:112
  • GG:
Offline

Napisano 28.04.2009 14:13

Ale okazja na rozdmuchanie sensacji i zbicie na tym niemałej kasy jest ogromna, z czego skwapliwie korzystają światowe media. Już burzę wczoraj TVN24 zrobiło, bo kobieta wróciła z Meksyku 3 TYGODNIE TEMU (w okolicach 10 kwietnia) ze stanem podgorączkowym, no oczywiście podejrzenie zawsze jest, ale jak się później okazało, to było zwykłe przeziębienie. Większości z nas pewnie to zwisa, bo wie że i tak media kłamią, no co innego jakby w Radiu Maryja był taki nius, już jutro byłaby przeogromna moherowa zamieć pod Jasną Górą (na szczęście siedzą cicho)
  • +
  • -
  • 0

#6 MafiaDL

    Naj-Najstarszy Moderator

  • Przyjaciel

Reputacja: 561
Wszechwiedzący

  • Postów:3 492
  • GG:
  • Imię:Łukasz
  • Lokalizacja:Warsaw
Offline

Napisano 28.04.2009 15:59

Do szpitala wojewódzkiego na warszawskiej Woli trafiła osoba z podejrzeniem zakażenia wirusem świńskiej grypy - informuje TVN Warszawa w swoim serwisie internetowym.
Jak ustalił serwis TVN Warszawa, kobieta wróciła z podróży z Meksyku. Kobieta zgłosiła się do lekarza już kilka dni temu; wtedy ocenił on, że kobieta ma przeziębienie. Jednak po nagłośnieniu przez media zagrożeń związanych z wirusem świńskiej grypy, przebadano ją ponownie.

Obecnie lekarze zastanawiają się nad sposobem leczenia kobiety.

Więcej informacji z Warszawy na tvnwarszawa.pl
  • +
  • -
  • 0

#7 -PainKiller-

    Wszechobecny

  • Zbanowany

Reputacja: 66
Pomocny

  • Postów:498
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Kamil
  • Lokalizacja:Kraków
Offline

Napisano 28.04.2009 16:20

nie ogladam tvnu i powiem szczerze ze nigdzie o tym nie slyszalem :o, TVN szuka sensacji na byle czym!, widzieliscie gdzies w mediach tematy o tym "przecieku" na egzaminie gimnazjalnym? bo ja nie. Jak już coś to pisze "jak podaje telewizja TVN......"

dla mnie tvn to zenada, kopia z USA, ogladam tylko Wojewódzkiego...
a co do tej "swinskiej grypy" wydaje mi sie ze jest to odnowienie sensacji z "ptasiej grypy" o ktorej duzo przestrzegano, ze skutkami sie nie spotkałem.... nigdzie

#8 Zbyszek223

    Zaawansowany

  • Użytkownik

Reputacja: 14
Początkujący

  • Postów:112
  • GG:
Offline

Napisano 28.04.2009 20:41

Jak była ptasia grypa to srałem za przeproszeniem na to i jadłem drób ile mogłem znieść :D
A teraz na znak protestu pójdę do mięsnego i poproszę o świński ryj z Mexico City z nalepką od TVN24.
  • +
  • -
  • 0

#9 -PainKiller-

    Wszechobecny

  • Zbanowany

Reputacja: 66
Pomocny

  • Postów:498
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Kamil
  • Lokalizacja:Kraków
Offline

Napisano 29.04.2009 09:33

hahahahahhaha dobre :D
slyszalem dzisiaj o tym w RMF'ie, powiadaja ze w meksyku zmarlo okolo 120osob, jesli to prawda to sprawa wydaje sie powazna

#10 Gość__*

  • Autor tematu
  • Gość

Reputacja: 0

Offline

Napisano 29.04.2009 12:38

Zmarło nie wiadomo czy na tą odmianę grypy. Potwierdzonych zgonów na tą grypę jest 7 ! Do tego umierają tam ludzie z powody braku dostępu do opieki zdrowotnej.

#11 Zbyszek223

    Zaawansowany

  • Użytkownik

Reputacja: 14
Początkujący

  • Postów:112
  • GG:
Offline

Napisano 29.04.2009 14:56

Popatrzcie na USA. Mają świetne zaplecze medyczne, jak podają media ponad 40 osób jest zarażonych i co? Nikt nie umarł. Nie ma powodu do obaw, a WHO nas straszy pandemią (sami siedzą w Stanach i grzeją d*pę a ta grypa to lata im koło ch...)
  • +
  • -
  • 0

#12 Gość__*

  • Autor tematu
  • Gość

Reputacja: 0

Offline

Napisano 29.04.2009 16:40

Jest to taka sytuacja jak np. Umierają ludzie w afryce na np. lokalne epidemie malarii i mamy się jej bać? Ten szczep grypy nie jest groźny jak ma się dostęp do opieki medycznej.

W meksyku jest dość duża bieda np. w ich stolicy, która jest pod względem ludności na świecie druga ( po NY ). Znaczną część peryferii miasta zajmują slamsy, w których żyje bardzo ubogie społeczeństwo. Nie mają tam dostępu do opieki medycznej ... Nawet grypa sezonowa, nieleczona może doprowadzić do zgonu.

#13 Zbyszek223

    Zaawansowany

  • Użytkownik

Reputacja: 14
Początkujący

  • Postów:112
  • GG:
Offline

Napisano 29.04.2009 17:20

A że się zmutowała, to już inny problem. Rozdmuchali sprawę i mamy teraz ogólnoświatowy szum. Oczywiście Polacy dzielny naród ma alles in arsch (czy jakoś tak :D)
  • +
  • -
  • 0

#14 Gość__*

  • Autor tematu
  • Gość

Reputacja: 0

Offline

Napisano 29.04.2009 17:42

A że się zmutowała, to już inny problem. Rozdmuchali sprawę i mamy teraz ogólnoświatowy szum. Oczywiście Polacy dzielny naród ma alles in arsch (czy jakoś tak :D)

Mutacja wirusa to rzecz naturalna, mutowały się i będą dalej ... :-)

#15 mgr inż. Pavulon

    C35H60Br2N2O4

  • Przyjaciel

Reputacja: 1 742
Godlike

  • Postów:6 881
  • Steam:steam
  • Imię:Konrad
  • Lokalizacja:Koniecpol
Offline

Napisano 30.04.2009 08:24

Ale z tego co gdzieś w necie widziałem to i tak ptasia grypa jest groźniejsza.
Ale ludzie panikują...
Dołączona grafika
Kto to widział żeby wybić wszystkie(300k) świnie w kraju(Egipt) ?

Ale jakby nie patrzeć robi się gorąco(i nie chodzi tylko o temp [°C] http://wiadomosci.ga... ... demii.html

W samym Meksyku jak do tej pory rząd mówi o 176 zabitych przez wirusa i blisko 1800 odnotowanych zachorowaniach.


  • +
  • -
  • 0

#16 -PainKiller-

    Wszechobecny

  • Zbanowany

Reputacja: 66
Pomocny

  • Postów:498
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Kamil
  • Lokalizacja:Kraków
Offline

Napisano 30.04.2009 10:43

http://sport.interia... ... ch,1298847

#17 Zbyszek223

    Zaawansowany

  • Użytkownik

Reputacja: 14
Początkujący

  • Postów:112
  • GG:
Offline

Napisano 30.04.2009 11:47

No jakby przez "pandemiczną" chorobę mieli odwołać Grand Prix to...
Nie wiem czym się tu przejmować, jak będą uważać na siebie to na pewno nie zachorują, a tym bardziej umrą...
  • +
  • -
  • 0

#18 rS.

    Wszechmogący

  • Power User

Reputacja: 159
Profesjonalista

  • Postów:608
  • Lokalizacja:Przemyśl
Offline

Napisano 30.04.2009 15:02

To co sie dzieje to troche lipa , chyba nie troche tylko straszne , przecież ten Virus przenosi sie w takim tępię i łapie wszystkich , nie wiadomo czy nie będzie jakiegoś stanu zagrożenia tej choroby? ;>

Oby donas nie doszła ta choroba , przecież już jest w Szwecji
  • +
  • -
  • 0

- Pisanie pluginów: http://amxx.pl/topic...napisac-plugin/

- Backlinks, podstawy i pozycjonowanie SEO: http://amxx.pl/topic...cjonowanie-seo/


#19 -PainKiller-

    Wszechobecny

  • Zbanowany

Reputacja: 66
Pomocny

  • Postów:498
  • GG:
  • Steam:steam
  • Imię:Kamil
  • Lokalizacja:Kraków
Offline

Napisano 30.04.2009 15:51

ludzie giną a świniom do śmiechu :D
http://images4.fotos...9edafd6a483.jpg

#20 rS.

    Wszechmogący

  • Power User

Reputacja: 159
Profesjonalista

  • Postów:608
  • Lokalizacja:Przemyśl
Offline

Napisano 30.04.2009 17:23

Hehe , ale tak ogólnie to nie jest śmieszne :/
  • +
  • -
  • 0

- Pisanie pluginów: http://amxx.pl/topic...napisac-plugin/

- Backlinks, podstawy i pozycjonowanie SEO: http://amxx.pl/topic...cjonowanie-seo/





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych