←  Problemy

AMXX.pl: Support AMX Mod X i SourceMod

»

Łączenie z bazą na local

  • +
  • -
dog_1 - zdjęcie dog_1 13.11.2012

Witam.
Mam mały problem, gdyż nie udaje mi się ustawić połączenie z bazą MySQL która znajduje się na lapku, jak i odpalany serwer.
Instalaka pobrana z http://dev.mysql.com/downloads/mysql/ pod Windows. Wszystko skonfigurowane, mogę przeglądać bazy przez cmd. Tak wygląda kod sql.cfg
amx_sql_host "127.0.0.1"
amx_sql_user "root"
amx_sql_pass "haslo"
amx_sql_db  "test"
amx_sql_table "diablo"
amx_sql_type "mysql"
Błąd wyskakujący na konsoli serwera
Could not connect to SQL database.
Nie wiem co jeszcze, wyczytałem gdzieś że muszę wprowadzić uprawnienia dla bazy, nie zrobiłem tego, bo jak dobrze zrozumiałem to można je zmienić wtedy jeśli chce się ją uzewnętrznić.
Odpowiedz

  • +
  • -
Kawon - zdjęcie Kawon 13.11.2012

Automatyczna wiadomość


Ten temat został przeniesiony z forum

AMX Mod X > Pytania

do

Inne > Oprogramowanie > Problemy
Odpowiedz

  • +
  • -
MarWit - zdjęcie MarWit 15.11.2012

Uruchom cmd, wpisz polecenie "mysql -u root -h 127.0.0.1 -p" i wpisz hasło. Jeżeli wyskoczy ci błąd, oznacza to iż demon mysql'a nie dziala.

Nie wiem co jeszcze, wyczytałem gdzieś że muszę wprowadzić uprawnienia dla bazy, nie zrobiłem tego, bo jak dobrze zrozumiałem to można je zmienić wtedy jeśli chce się ją uzewnętrznić.


Tworząc nowego użytkownika zawsze trzeba dodać mu dostęp do bazy ( nie dotyczy root'a ).
Odpowiedz

  • +
  • -
dog_1 - zdjęcie dog_1 17.11.2012

Napisałem już że mogę przeglądać sobie bazę przez cmd . Łącze się, tworzę baze, kolumny, select itd. Nie wiem dlaczego serwer nie widzi bazy.
Odpowiedz

gslot - zdjęcie gslot 17.11.2012

A włączyłeś moduł mysql w modules.ini??
Odpowiedz

  • +
  • -
dog_1 - zdjęcie dog_1 17.11.2012

Tak, jest włączony :) Mam nadzieję że jakoś się ten problem rozwiąże, Na razie to korzystam z db4free ale strasznie zlagowany serwis, i nie da się dostać do tabel :)
Odpowiedz