←  OFF Topic

AMXX.pl: Support AMX Mod X i SourceMod

»

Zabezpieczenie sie przy sprzedaży pluginów

  • +
  • -
K!113r - zdjęcie K!113r 09.09.2012

Ogolnie chciałem sie Was spytać o wasze metody wyeliminowania oszustw przy sprzedaży (jeżeli ktoś nie chce tu podać to może na Pw).

Przeważnie działa zwykły task ze spamem jako dodatek do .amxx i jak klient zapłaci to dać mu wersję bez spamu, ale jeżeli ktoś wpadnie na pomysł sprzedania .amxx komuś innemu?
Myślałem aby przy starcie mapy sprawdzać czy określony wpis istnieje w mojej bazie danych SQL, a jeżeli nie to spam lub wyłącza plugin, tylko wymagana jest własna stabilna baza danych... ;)

A jakie Wy macie metody?
Odpowiedz

  • +
  • -
G[o]Q - zdjęcie G[o]Q 09.09.2012

ja tam zawsze przed przelewem udostepniam wersje kilkudniową po przelewie udostepniam odblokowaną wersje + sma
Odpowiedz

  • +
  • -
Na 5tyk - zdjęcie Na 5tyk 10.09.2012

Ewentualnie zablokować kilka komend PLUGIN_HANDLED +forward (bieg do przodu). Oczywiscie zalezy to od pluginu :)
Odpowiedz

Mac Pherson - zdjęcie Mac Pherson 10.09.2012

słyszałem też o możliwości nadania pluginu na jedno tylko IP i tylko na tym IP serwera będzie działało ale jak to się robi to nie mam pojęcia a również chciał bym się dowiedzieć więc podpinam się do tematu
Odpowiedz

  • +
  • -
Droso - zdjęcie Droso 10.09.2012

sprawdzac nazwe serwera/ip, w plugin_init i jak warunek nie jest spełniony return PLUGIN_HANDLED.
Odpowiedz

Mac Pherson - zdjęcie Mac Pherson 10.09.2012

a mógł byś to podać w jakimś przykładowym kodziku
Odpowiedz

  • +
  • -
K!113r - zdjęcie K!113r 10.09.2012

tak też już myślałem ale nie napisałem (chciałem na baze sobie zrobić i bym mógł sobie zrobić wykaz serwerów, które "nielegalnie" używają pluginu xD)

new ip[32]
get_user_ip(0, ip, 31)
// i tu można dać ifa z equal


w sumie można do tego dodać że jeżeli jest używane na innym ip to aby plugin wysyłał mail'a :P
Odpowiedz

  • +
  • -
dasiek - zdjęcie dasiek 10.09.2012

Ja to ogólnie rzecz biorąc gdy daje "testowe amxx przed zapłatą" Robie sobie Tabelkę z jakimiś 30ma komendami (począwszy od say siema, say @siema do kilku bez say'a) które po wpisaniu wyłączają Serwer. Jak Delikwent zapłaci to daje mu sma i wspominał żeby usuną daną linijkę jak nie to rozsyłam kilka komend kilku różnym osobą tak że każda ma inny i jego serwer Stoi off :)
Odpowiedz

  • +
  • -
Na 5tyk - zdjęcie Na 5tyk 10.09.2012

Teraz podaj tą funkcje xD
Odpowiedz

  • +
  • -
Droso - zdjęcie Droso 10.09.2012

jeśli mnie ktoś oszuka ma niezły spam na chacie oraz na center ;D
Wszystko na komende. Nie wiem czy serwer pada, ale co 0.1 są dwie wiadomości.
Odpowiedz

  • +
  • -
Jak się nazwać - zdjęcie Jak się nazwać 10.09.2012

Jak dla mnie jest tak:
Sprzedajesz pluginy więc powinieneś się na tym znać, skoro się na tym znasz wiesz jak się zabezpieczyć. Proste
Odpowiedz

  • +
  • -
K!113r - zdjęcie K!113r 10.09.2012

@ Jak się nazwać

Mam swoje metody, lecz pytam się o sposoby innych...
Odpowiedz

Mac Pherson - zdjęcie Mac Pherson 11.09.2012

a jest możliwe żeby zrobić ten zapis ip na bazę danych i wtedy z poziomu bazy moge wszystko regulować? jeżeli tak to w jaki sposób?
Odpowiedz

  • +
  • -
G[o]Q - zdjęcie G[o]Q 11.09.2012

zapis ip na bazę danych

niezły spam na chacie oraz na cente

Robie sobie Tabelkę z jakimiś 30ma komendami (począwszy od say siema, say @siema do kilku bez say'a) które po wpisaniu wyłączają Serwer


no nie ma co musze to przyznać chociaż niechętnie prawdziwi geniusze zła z was są Lex Luthor i JoKeR mieli by trudnych przeciwników...


... a nie sry oni byli geniuszami a wy kombinujecie żeby na siłe zrobić z siebie "idiotów"

dobrze że studia zajmujące się produkcją gier nie mają takich pomysłów jak wy przeciw piratom tylko też udostępniają za FREE wersje Demo a nie udostepniają pełną wersję którą mogą wyłączyć xD
Odpowiedz