←  Mapy

AMXX.pl: Support AMX Mod X i SourceMod

»

[ROZWIĄZANE] Tworzenie overwiew map zadasz...

Zablokowany

  • +
  • -
ToRRent - zdjęcie ToRRent 18.06.2012

Witam, chciałem zapytać o to jak zrobić overwiew dla map bez udziału zadaszeń tak by z góry było widać przekrój budynku ?

Mówiąc konkretniej chodzi o mapę de_lidl gdzie rzecz jasna sklep jest zadaszony i na overwiew to wygląda koszmarnie :X

Słyszałem coś że można zmienić parametr Z min by cs wziął pod uwagą mapę od konkretnej wysokości (licząc od nieba w dół) ale żaden przycisk przy "dev_overwiew 1" mi tego nie oferuje, oferuje mi tylko zmianę Z max gdzie mogę ominąć elementy mapy które są za głęboko.
Odpowiedz

  • +
  • -
Droso - zdjęcie Droso 18.06.2012

Nie słyszałem o takiej komendzie, bo zbytnio nie bawiłem się w overview'y, jeżeli nikt nie znajdzie sposobu, można użyć dekompilacji mapy, usunąć dach,kompilacja, i zrobić overview'a.

Jeżeli mapa nie ma tekstur dodatkowych/lub są w określonym wadzie to nie będzie większych problemów.

P.S mogę pomóc z mapa :D

@edit
Dobra patrzyłem na mapę jest zbyt duża, zeby to ogarnąć ;D + tekstur brak są wgrane w mape.
Odpowiedz

  • +
  • -
ToRRent - zdjęcie ToRRent 18.06.2012

no to nie dobrze :|

czyli jak rozumiem tworcy map wpierw kompiluja bez dachow tak ?
Odpowiedz

  • +
  • -
Droso - zdjęcie Droso 18.06.2012

Jeśli widziałeś gdzieś taką komendę, to szukaj.
Nie bawię się w overviewy.

Prawdopodobnie tak, lecz najczęściej nawet twórcy nie bawią się w te dachy.
Zobaczy czy WH, działa na taki overview (przenikanie dokładnie)

Spróbuje jeszcze jednej dekompilacji, i dam odpowiedź. (ale już chyba jutro bo teraz meczyk ;D)

@edit nie wiem czy dobra wiadomość, ale mam tekstury z mapy, i już dach usunąłem teraz kompilacja, i poprawa błędów, aby mapa w ogóle się skompilowała ale to juz jutro na 100 % :D
Odpowiedz

  • +
  • -
ToRRent - zdjęcie ToRRent 18.06.2012

jutro pojutrze za 2 tygodnie, obojetne kiedy ;D ale to tez jest troche glupie ze cs daje kilka takich wlasiwosci (zoom in, zoom out, z max) a zapomnieli o z min xD
Odpowiedz

  • +
  • -
Droso - zdjęcie Droso 19.06.2012

trutruturu i jest ;D

w opłakanym stanie radze poprawić programami graficznymi + zrobić to co jest w txt ;d
najlepiej zobacz jak mapa wygląda w środku i popraw to bo tam jest jedna dziwna ściana jak wchodzisz ;D, możliwe, że to jest podłoga ;D

Załączone pliki

Odpowiedz

  • +
  • -
ToRRent - zdjęcie ToRRent 20.06.2012

Overview jest kompletny więc nie wiem o jaki budynek ci chodzi :D

A dane do overview i tak mi się zmienią jak wyedytuje obrazek
Odpowiedz

  • +
  • -
Droso - zdjęcie Droso 20.06.2012

Nie jest kompletny bo usunąłem jeden budynek i zastąpiłem go niebem.
Dekompilacja nie ogarnęła. (normalnie za respem CT tam gdzie napisałem powinien być budynek.) [ale i tak tam nikt nie wejdzie :D]
Odpowiedz

  • +
  • -
ToRRent - zdjęcie ToRRent 20.06.2012

Grafikę przerobiłem, i hula :D

Dzięki wielkie za pomoc, nie wiem czy jest sens zamykać wątek bo ktoś może będzie szukać pomocy do innych mapek
Odpowiedz

  • +
  • -
sebul - zdjęcie sebul 20.06.2012

Wiadomość wygenerowana automatycznie


Ten temat został zamknięty przez moderatora.

Powód: Pomoc udzielona

Jeśli się z tym nie zgadzasz, Dołączona grafika raportuj ten post, a moderator lub administrator rozpatrzy go ponownie.


Z pozdrowieniami,
Zespół AMXX.PL
Odpowiedz
Zablokowany