←  Pytania

AMXX.pl: Support AMX Mod X i SourceMod

»

Maszyna pod serwery

Zablokowany

` ManieK - zdjęcie ` ManieK 17.03.2009

Hi mam okazje zakupic serweer dedykowany

Parametry:
Intel(R) Pentium(R) D CPU 2.80GHz 
2GB RAM 
dysk 160GB itp.

ile na tym mozna postawic slotów i czy lagow nie bedzie. Łącze mam bardzo dobre i transfer nie ograniczony :D
Odpowiedz

  • +
  • -
darkman - zdjęcie darkman 17.03.2009

cooler pod ten procesor jakiś lepszy zakup bo można bigos na tym gotować. btw. serwer dedykowany to nie jest(chyba, że moja wiedza jest zła) tylko zwykły PC. btw. bardzo dobre łącze, dokładniej jakie?
Odpowiedz

` ManieK - zdjęcie ` ManieK 17.03.2009

60Mb/s

hmm ale bedzie działął jako dedyk.

a wiec ile slotow na tym mozna postawic? :D bo ja w tym 0
Odpowiedz

  • +
  • -
darkman - zdjęcie darkman 17.03.2009

znów, 60mb/s. wiedz, że zawsze się podaje upload i download. im większy up tym lepiej, bo serwer wysyła więcej danych do clienta niż pobiera.
Odpowiedz

` ManieK - zdjęcie ` ManieK 17.03.2009

ale naprawdę lacze tu nie gra roli bo mam na tym hostingu serwery i smigaja ladnie.
Odpowiedz

` ManieK - zdjęcie ` ManieK 17.03.2009

NIE chodzi mi o to ile lacze utrzyma tylko ile slotow maszyna utrzyma. !! :F
Odpowiedz

  • +
  • -
Knopers - zdjęcie Knopers 17.03.2009

To ile slotów utrzyma zależy od łącza bo bez łącza nic nie utrzyma ;> (czy źle mówię , raczej nie ) , znaczy sloty slotami owszem ale co ci po slotach jak tylko ty jeden będziesz mógł wejść na server ?
Odpowiedz

  • +
  • -
DaddyKuba - zdjęcie DaddyKuba 18.03.2009

min. 8-10 serwerów na nim postawisz o 18-21 slotach.
Odpowiedz

` ManieK - zdjęcie ` ManieK 18.03.2009

knoopers ta maszyna bedzie stała w serwerowni, tam gdzie mam już serwery i nie ma problemu z łączem.

chodzi mi tylko ile ta maszyna zdoła utrzymać graczy online bez scin. bo łącze dla mnie nie jest istotne tylko pytam sie konkretnie o tą maszyne.

hmm ram powinien wystarczyc tylko obawiam sie o procka ;(




____

kuba :)

dzięki ;D
Odpowiedz

  • +
  • -
Portek - zdjęcie Portek 18.03.2009

Ja na AMD'eku 2x 2,2GHz i 4gb ramu trzymałem 7 serwerów, obciążenie CPU sięgało ~40-50%, a ram zjadałem zaledwie 800MB, tak że na tej co podałeś zgodnie z rozsądkiem i bez lagów jakichś 10 serwerów 20 slot. Szkoda że proc taki słaby ;)
Odpowiedz

  • +
  • -
darkman - zdjęcie darkman 18.03.2009

polska natura... chcesz stwierdzić, że łącze nie gra roli? z pewnością na jakimś xeonie, 16 gb ramu i łączu 1mbit up postawisz 8-10 serwerów 20slotowych, żeby ścinek nie było. zamykam, bo autor nie umie odpowiedzieć na łatwe pytanie, które jest podstawą odpowiedzi.
Odpowiedz
Zablokowany