←  Problemy

AMXX.pl: Support AMX Mod X i SourceMod

»

Segmentation Fault <3

  • +
  • -
^Grzyboo - zdjęcie ^Grzyboo 04.05.2012

Tak jak w temacie, kolejne pytanie o ten błąd. Często się z nim spotykam.
Oczywiście próbowałem szukać rozwiązań, ale nie jestem w stanie znaleźć nic konkretnego. Zawsze autor przestaje być zainteresowany tematem, bądź temat stoi pusty.
Lista pluginów - własne... Nie mogę określić, który to powoduje. Chcę się tylko zapytać:
* Czy można jakoś temu zapobiegać?
* Można uzyskać jakieś logi? Cokolwiek co naprowadzi na błąd... Żaden plugin nie sypie logami, a mimo to crashe są.
* Przez co powodowane są crashe pt. Segmentation Fault?

Jeżeli masz zamiar napisać: poszukaj, bądź było tysiące razy - nie pisz, szukałem i nie znalazłem nic wartościowego. Napisałem o tym wyżej.
Odpowiedz

creepMP3 - zdjęcie creepMP3 04.05.2012

No to będziesz miał dużo roboty z tym :

* Po pierwsze wyłącz wszystkie pluginy oprócz tych z AMX MOD X i sprawdź czy błąd nadal występuje, jeżeli to nie pomogło to spróbuj zrobić tak :

* Wyłącz Metamoda i wrzuć oryginalny plik liblist.gam . Jeżeli problem nie zniknął to spróbuj użyć metamod-p zamiast metamod .

Mnie się wydaje, że wina leży po stronie pluginów. Ewentualnie spróbuj reinstalować serwer no że chyba już to robiłeś. Jedyne twoje logi to właśnie "konsola" a z niej dużo się nie dowiemy.
Odpowiedz

  • +
  • -
sebul - zdjęcie sebul 05.05.2012

Automatyczna wiadomość


Ten temat został przeniesiony z forum:
Scripting AMXXProblemy
do
AMX Mod XProblemy

Odpowiedz

  • +
  • -
Mr. Dziwny - zdjęcie Mr. Dziwny 06.05.2012

Tak , jest to niestety bardzo częsty problem, niestety u mnie też się zdarzał ..

* Przez co powodowane są crashe pt. Segmentation Fault?

Kiedyś gdy miałem takiego crasha napisałem do Niceshoot.pl - Segmentation Fault to są crashe powodowane przez kolidujące się pluginy .

* Czy można jakoś temu zapobiegać?

Wyłącz zbędne pluginy , te które po części mają to samo działanie/ bardzo podobne działanie co inne twoje pluginy .
Odpowiedz

  • +
  • -
G[o]Q - zdjęcie G[o]Q 06.05.2012

ten bląd występuje najczesciej jesli mamy pusty wskaznik i próbujemy cos zapisac do adresu 0 więc moze byc tak ze to amxmodX ma jakiś błąd i poprostu pewne konstrukcje w pluginach mogą do tego prowadzić

swoją drogą czasami zdarzalo mi sie dostac segmentation fault przy starcie HLDS + Metamod +Amxmodx standard
Odpowiedz

  • +
  • -
WuTeKa - zdjęcie WuTeKa 06.02.2014

Ja cos czuje ze w tym nowym dproto jest cos nie tak.. u mnie co wieczor jest segmentation fault tylko ze ja mam serwer COD i trudniej to ogarnac.

Odpowiedz