←  Pytania

AMXX.pl: Support AMX Mod X i SourceMod

»

PHP
Przesłanie/Udostępnienie pliku

  • +
  • -
ELOS - zdjęcie ELOS 22.12.2011

Witam mam pytanie do was jak mogę wysłać na emaila bądź udostępnić plik jednej osobie?

Chodzi mi o to w jaki sposób mogę zablokować plik aby widziały go tylko osoby z odpowiednią liczbą warunku.
Odpowiedz

  • +
  • -
Fili:P - zdjęcie Fili:P 22.12.2011

Rozwiń trochę temat, chcesz wysłać, np. maila do 20 osób i żeby konkretna część tego maila była widziana tylko dla osób z, np. rangą odpowiednią ?
Odpowiedz

  • +
  • -
ELOS - zdjęcie ELOS 22.12.2011

Chce np wysłać sma za pomocą emaila lub żeby tylko dana osoba mogła pobrać to sma tylko właśnie problem w tym że można wziąć zbadaj element i pobrać ten plik nie chce żeby to się dało pobierać.
Odpowiedz

  • +
  • -
DarkGL - zdjęcie DarkGL 22.12.2011

no to do wysłania emaila to funkcja mail
co do drugiego ukrywaj prawdziwy ink do pliku za pomocą skryptu
http://www.kavoir.co...php-script.html
Odpowiedz

  • +
  • -
Zapalka - zdjęcie Zapalka 25.12.2011

Ja u siebie mam tak, gdy osoba wejdzie na stronę generuje jej się link typu: http://stronka.pl/po...=43423425346453
Ten klucz możesz tworzyć w obojętnie jaki sposób tak aby sie nigdy nie powtarzał, np. pobierasz datę unixową i mnożysz ją razy 2.
Następnie ten link zapisujesz do bazy mysql lub do pliku, i najlepiej określasz datę ważności. Później, gdy dana osoba wejdzie w prawidłowy link, to wymuszasz na niej pobranie pliku i usuwasz ten link z bazy lub pliku :)

Koniec, ja podobnie zrobiłem u siebie.
Odpowiedz

  • +
  • -
Gh0st - zdjęcie Gh0st 25.12.2011

mnożysz ją razy 2
Po jaką cholerę ? :D Jak to i tak wyjdzie ten sam wynik jaki miał wyjść tylko 2x większy.
Ja bym zrobił
$time = time();
$code = base64_encode($time);
$code = md5(sha1($code));

Użytkownik Gh0st edytował ten post 25.12.2011 12:42
Odpowiedz

  • +
  • -
nns - zdjęcie nns 25.12.2011

#up

<?PHP

echo uniqid();

?>

http://php.net/manua...tion.uniqid.php
Odpowiedz

  • +
  • -
ELOS - zdjęcie ELOS 25.12.2011

Nie wiem kompletnie co piszecie xD może troszkę jaśniej ; o
Odpowiedz

  • +
  • -
DarkGL - zdjęcie DarkGL 25.12.2011

no to rzucasz się z motyką na słońce zacznij od czegoś prostszego
Odpowiedz

  • +
  • -
ELOS - zdjęcie ELOS 06.01.2012

// Sory za refresh

Może i robię za trudne rzeczy jak na moje doświadczenie niestety uczę się w praktyce : D


Ja u siebie mam tak, gdy osoba wejdzie na stronę generuje jej się link typu: http://stronka.pl/po...=43423425346453
Ten klucz możesz tworzyć w obojętnie jaki sposób tak aby sie nigdy nie powtarzał, np. pobierasz datę unixową i mnożysz ją razy 2.
Następnie ten link zapisujesz do bazy mysql lub do pliku, i najlepiej określasz datę ważności. Później, gdy dana osoba wejdzie w prawidłowy link, to wymuszasz na niej pobranie pliku i usuwasz ten link z bazy lub pliku :)

Koniec, ja podobnie zrobiłem u siebie.


Krótko mówiąc muszę zrobić nową tabele np o nazwie pobierane i tam zrobić pola o nazwie:

Id, wartosc, link

Gdzie w wartości będzie data unixowa mnożona x2 następnie będę musiał utworzyć plik php który będzie wysyłał zapytanie do bazy przy naciśnięciu guzika kup w tym zapytaniu wyślę wartość unixową oraz link do pliku i następnie utworzę drugi plik php który będzie odpowiadał za odbiór danych unixowych oraz otwierał link po czym usunie rekord z bazy danych tylko teraz nie rozumiem co to da skoro będzie pobierało nadal z tamtego linku po czym będzie można sprawdzić w pobrane pliki z jakiego linku został pobrany plik. :facepalm2:

Nie wiem czy ja to źle z formułowałem czy to po prostu taki mini fail : P
Odpowiedz

  • +
  • -
Zapalka - zdjęcie Zapalka 07.01.2012

Na to też mam sposób.

Gdy dana osoba dostaje linka z przypisanym numerem id, skrypt php niech skopiuje plik, który użytkownik ma pobrać do jakiegoś tymczasowego folderu, i nada mu nazwę: "id.rar", oczywiście za "id" podstawiamy wygenerowane id. Gdy ktoś skorzysta z tego linku to pobiera ten skopiowany plik, a skrypt automatycznie usuwa go po z góry ustalonym czasie.
Odpowiedz

  • +
  • -
ELOS - zdjęcie ELOS 07.01.2012

Pomysł nie głupi ale jak zrobić takie kopiowanie i usuwanie ?
Odpowiedz

  • +
  • -
Leihto - zdjęcie Leihto 08.01.2012

poczytaj o funkcjach:
rename($tymczasowa_sciezka, $domyslna_sciezka);

i
unlink($plik);


No i oczywiście trochę kreatywności nie zaszkodzi ;)
Użytkownik Leihto edytował ten post 08.01.2012 04:26
Odpowiedz