←  Informacje

AMXX.pl: Support AMX Mod X i SourceMod

»

Valve zaliczyło wpadkę

  • +
  • -
Portek - zdjęcie Portek 11.11.2011

Od ubiegłej niedzieli, oficjalne forum Steam było wyłączone po ataku, jaki przeprowadziła dotąd do końca nie znana grupa hakerów.
Od tego czasu, forum jest wyłączone, a ludzie w Valve badają całą sprawę.

Niestety, okazało się, że dostęp do bazy forum był tylko efektem uzyskania dostępu do bazy danych Steam, więc poza uzyskaniem dostępu do danych dotyczących użytkowników forum, zagrożone mogą być również dane kont Steam i co ważniejsze, kart kredytowych, z których dokonywano transakcji w sklepie Steam.

Dane te, były co prawda szyfrowane, ale nie zaszkodzi zmiana przypisanych do nich haseł oraz monitorowanie karty kredytowej z której korzystaliście lub wręcz jej wymiana.

Na ranem naszego czasu ukazało się oświadczenie CEO Valve:


Dear Steam Users and Steam Forum Users:

Our Steam forums were defaced on the evening of Sunday, November 6. We began investigating and found that the intrusion goes beyond the Steam forums.

We learned that intruders obtained access to a Steam database in addition to the forums. This database contained information including user names, hashed and salted passwords, game purchases, email addresses, billing addresses and encrypted credit card information. We do not have evidence that encrypted credit card numbers or personally identifying information were taken by the intruders, or that the protection on credit card numbers or passwords was cracked. We are still investigating.

We don’t have evidence of credit card misuse at this time. Nonetheless you should watch your credit card activity and statements closely.

While we only know of a few forum accounts that have been compromised, all forum users will be required to change their passwords the next time they login. If you have used your Steam forum password on other accounts you should change those passwords as well.

We do not know of any compromised Steam accounts, so we are not planning to force a change of Steam account passwords (which are separate from forum passwords). However, it wouldn’t be a bad idea to change that as well, especially if it is the same as your Steam forum account password.

We will reopen the forums as soon as we can.

I am truly sorry this happened, and I apologize for the inconvenience.

Gabe.


Chwała choć systemow SteamGuard, choć w wiadomości mowa tylko o kontatch na forum i jak mówią "We do not know of any compromised Steam accounts, so we are not planning to force a change of Steam account passwords" - aczkolwiek przezorny, zawsze ubezpieczony, więc zmieniamy hasełka :D

Źródło: tf2.com.pl
Użytkownik Portek edytował ten post 11.11.2011 12:56
Odpowiedz

  • +
  • -
dasiek - zdjęcie dasiek 11.11.2011

wiedziałem że Super Steam nie jest taki super :P Trudno, włamali sie, to teraz czekam na rekompensate w postaci Portala 2 za free xD
Odpowiedz

  • +
  • -
p4key - zdjęcie p4key 11.11.2011

Tyle tych gier teraz dają, więc raczej Portala nie dostaniemy, ale za to więcej promocji.
Odpowiedz

  • +
  • -
Portek - zdjęcie Portek 11.11.2011

Tyle tych gier teraz dają, więc raczej Portala nie dostaniemy, ale za to więcej promocji.

http://i.imgur.com/IMeWI.png
Odpowiedz

  • +
  • -
ELOS - zdjęcie ELOS 11.11.2011

Jeszcze z 5 lat i Hakerzy wykradną cała strukturę CS :D
Odpowiedz

  • +
  • -
DarkGL - zdjęcie DarkGL 11.11.2011

Jeszcze z 5 lat i Hakerzy wykradną cała strukturę CS

eeee ?

SteamGuard jest , hasło zmienione ;)
Odpowiedz

Redux - zdjęcie Redux 11.11.2011

W sumie to hackerzy zadziałali na naszą korzyść. Wystarczy włączyć SteamGuard i spać spokojnie, a my najprawdopodobniej dostaniemy Portala 2! :D
Odpowiedz

  • +
  • -
dasiek - zdjęcie dasiek 11.11.2011

bez jaj Portala 2 dostane O.o
Odpowiedz

  • +
  • -
Grzegorz93 - zdjęcie Grzegorz93 11.11.2011

Twoje prośby/marzenia/sny czy jak to tam nazwać zostały wysłuchane :giggle:
Odpowiedz

TySiu - zdjęcie TySiu 11.11.2011

Czyli co jest taka możliwość , że mi STEAM skasują czy coś?
Odpowiedz

  • +
  • -
Portek - zdjęcie Portek 11.11.2011

Czyli co jest taka możliwość , że mi STEAM skasują czy coś?

Czasami żałuję że takie newsy tutaj wstawiam.... :mur:
Odpowiedz

  • +
  • -
BaQStiC - zdjęcie BaQStiC 11.11.2011

Nie TySiu... nie bedziesz juz musial grac, beda to robic za Ciebie inni. A Ty juz w spokoju zjesz obiad podczas gry :)
Odpowiedz

Zielarze - zdjęcie Zielarze 11.11.2011

Żebym nie pożałował mojego konta steam z 2004:D
Odpowiedz

  • +
  • -
G[o]Q - zdjęcie G[o]Q 11.11.2011

@up ja bym sie martwil o to zebys nie pozalowal glupich wypowiedzi tutaj :D
Odpowiedz

  • +
  • -
radim - zdjęcie radim 12.11.2011

Coś więcej na ten temat. http://gry.onet.pl/w...35,artykul.html
Odpowiedz

  • +
  • -
Portek - zdjęcie Portek 12.11.2011

Coś więcej na ten temat. Atak hakerów na Steam - Onet Gry

Poza tym że onet nic więcej nie podał to najszczęśliwsze centrum informacji o tego typu rzeczach to nie jest :-)
http://www.thinq.co....-forums-hacked/
Odpowiedz

  • +
  • -
Dudzio22 - zdjęcie Dudzio22 15.11.2011

Mi na steam dali bana napisałem do suportu odpisali że ja byłem zamieszany w ATaki...
Odpowiedz

  • +
  • -
Portek - zdjęcie Portek 15.11.2011

Mi na steam dali bana napisałem do suportu odpisali że ja byłem zamieszany w ATaki...

A później się obudziłeś, bo dzwonił budzik że czas wstawać do szkoły?
Odpowiedz

  • +
  • -
DarkGL - zdjęcie DarkGL 15.11.2011

Mi na steam dali bana napisałem do suportu odpisali że ja byłem zamieszany w ATaki...

:giggle: pokaż jakiegoś screena
Odpowiedz

  • +
  • -
LucKy_skiLL - zdjęcie LucKy_skiLL 15.11.2011

Mi na steam dali bana napisałem do suportu odpisali że ja byłem zamieszany w ATaki...



Jeżeli tak to by nawet do Ciebie nie pisali, tylko od razu zrobili wjazd ^^
Odpowiedz