←  Pytania

AMXX.pl: Support AMX Mod X i SourceMod

»

[ROZWIĄZANE] [SQL]Anulowane zapytanie

Zablokowany

  • +
  • -
sebuli - zdjęcie sebuli 08.10.2011

Chciałem się dowiedzieć w jakich momentach zapytanie do bazy mysql zostaje anulowane, dlaczego te zapytania są anulowane, co powoduje te anulowania?
Odpowiedz

  • +
  • -
R3X - zdjęcie R3X 08.10.2011

Przerwanie zapytania powodowane jest przez wystąpienie błędu.
http://dev.mysql.com...r-handling.html

Ogólnie anulowanie kojarzy mi się tylko z transakcjami, które gwarantują spójność bazy przy równoległych dostępach. Wtedy wykonanie serii zapytań jest realizowane w 100% albo wcale, tzn po wykryciu błędu możemy przywrócić stan sprzed transakcji, czyli właśnie anulowanie zapytań.
Odpowiedz

  • +
  • -
sebuli - zdjęcie sebuli 09.10.2011

No ok, bardziej chodziło mi o to, dlaczego zapytania do bazy raz są przyjmowane i wykonywane, a powiedzmy za minute już zostają anulowane?
Odpowiedz

  • +
  • -
R3X - zdjęcie R3X 09.10.2011

Nigdy się nie spotkałem z czymś takim :D
Odpowiedz

  • +
  • -
sebuli - zdjęcie sebuli 09.10.2011

Niestety tak jest w logach ;/ Raz wykonuje zapytanie, a raz nie, bo anulowane. Zapytanie wykonuje taskiem, gdy gracz sie odrodzi. Czyli jak cała mapa się spawnuje to wykonuje 27 zapytań do bazy na raz. To może być od tego? Myślę, że z taką ilością baza nie powinna mieć problemu...
Odpowiedz

  • +
  • -
Hiroshima - zdjęcie Hiroshima 09.10.2011

a może chodzi o timeout?
Odpowiedz

  • +
  • -
sebuli - zdjęcie sebuli 09.10.2011

Czyli, że co przepraszam bardzo? :D Bo nie zrozumiałem ;P Co ten timeout robi czy daje?
Odpowiedz

  • +
  • -
Hiroshima - zdjęcie Hiroshima 09.10.2011

http://pl.wikipedia....elekomunikacja)
Hiroshima (09.10.2011 13:56):
innymi słowy serwer jest przeciążony i Twoje zapytanie czeka w kolejce na wykonanie aż się "przedawni" zmien hosting jeśli moje przypuszczenia są słuszne.
Odpowiedz

  • +
  • -
Portek - zdjęcie Portek 09.10.2011

No ok, bardziej chodziło mi o to, dlaczego zapytania do bazy raz są przyjmowane i wykonywane, a powiedzmy za minute już zostają anulowane?

To znaczy tak, może mieć coś takiego miejsce - a w zasadzie łudząco podobnego, ale to zależy tylko i wyłącznie od serwera MySQL (czy to serwera dedykowanego). Skoro serwer raz przyjmuje zapytania, a 60sek. później już nie to mówimy tutaj o kwestii zabezpieczeń - tak bombardujesz serwer zapytaniami że ten Cię wycina na chwilę za flood, albo, druga opcja - mówimy tutaj o tam zamulonym serwerze (lub tak oddalonym że czasy są momentami zabójcze), że zwyczajnie nie zdąży przyjąć zapytania i wywala Ci timeouta
Odpowiedz

  • +
  • -
sebuli - zdjęcie sebuli 09.10.2011

Mysql mam na
proserwer.pl
no i teoretycznie chyba radzić se powinien. Nie umie przyjąć 27 zapytań wywołanych w tym samym momencie? No bez przesady ;/
Odpowiedz

  • +
  • -
Hiroshima - zdjęcie Hiroshima 09.10.2011

poczytaj na naszym forum opinie na temat tego hostingu :)

polecam Ci zastanowić się nad lepszym hostingiem ( np http://unixstorm.org )
Odpowiedz

  • +
  • -
sebuli - zdjęcie sebuli 09.10.2011

No dobrze, ale czy na pewno najtańszy serwer (chodzi tylko o baze MySQL i pare pliczkow na ftp) wytrzyma i da radę obsłużyć 31 zapytań na raz? Czy na pewno wina leży po stronie hosta?
Odpowiedz

  • +
  • -
Hiroshima - zdjęcie Hiroshima 09.10.2011

jesli chodzi o proserwer (xaa.pl) nie ma mowy o jakiejkolwiek jakości usług. Dałem Ci linka, wybierz pakiet Konta WWW -> Biznes1 za 12zl lub Biznes2 za 20zł miesięcznie i problemów mieć nie będziesz. To porządna firma.
Odpowiedz

  • +
  • -
sebuli - zdjęcie sebuli 09.10.2011

Czyli wersja Start1 odpada, może być niestabilna? I czy jest tam płatność sms, coś jak wirtualny portfel?
Odpowiedz

  • +
  • -
Hiroshima - zdjęcie Hiroshima 09.10.2011

nie, nie ma tam płatności SMS, idziesz do jakiejkolwiek placówki bankowej z obsługą kasową (może być [choć nie polecam] Poczta Polska) i tam wpłacasz pieniądze na konto.
Nie - nie musisz być pełnoletni i nie musisz mieć konta w banku.
Hiroshima (09.10.2011 18:34):
swoją drogą - lubisz płacić 2 razy tyle SMSem?
Odpowiedz

  • +
  • -
Muzzi - zdjęcie Muzzi 09.10.2011

Najlepiej to zmienić hosting z proserwer.pl (xaa.pl). Jak hiroshima napisał jest pełno 100% lepszych hostingów z lepszą jakością a podobną / zbliżoną ceną.
Odpowiedz

  • +
  • -
Hiroshima - zdjęcie Hiroshima 09.10.2011

Wiadomość wygenerowana automatycznie


Ten temat został zamknięty przez moderatora.

Powód: Pomoc udzielona

Jeśli się z tym nie zgadzasz, Dołączona grafika raportuj ten post, a moderator lub administrator rozpatrzy go ponownie.


Z pozdrowieniami,
Zespół AMXX.PL
Odpowiedz
Zablokowany