←  Propozycje

AMXX.pl: Support AMX Mod X i SourceMod

»

Załączniki

Locked

  • +
  • -
darkman's Photo darkman 30.12.2008

Prosiłbym o zwiększenie możliwości dodawania załączników o rozszerzenie .inc.
Quote

  • +
  • -
wizu's Photo wizu 30.12.2008

Już to wczoraj zrobiłem ;)

Attached Files

Quote

  • +
  • -
darkman's Photo darkman 18.01.2009

otwieram i jeszcze raz proszę o .ini
Quote

  • +
  • -
wizu's Photo wizu 18.01.2009

Proszę bardzo.

Attached Files

  • Attached File  cmds.ini   583bytes   82 downloads
Quote

  • +
  • -
bartek124's Photo bartek124 27.01.2009

Oki.

Mój komentarz będzie dotyczył załączników .inc. Otóż mogłeś nie wiedzieć (specyficzne rozszerzenie), ale takie pliki parsują się w PHP. Umożliwiając dodawanie takich załączników, teoretycznie zrobiłeś dziurę w całym forum.

Pozwoliłem sobie sprawdzić, i dziekujcie Bogu, odpowiedni skrypt .htaccess zablokował dostęp do wszystkich załączników (zezwala jedynie przy żądaniach POST/GET, czyli pobierać można normalnie).

Ale jak wiecie, z przemkiem różnie bywa, nie jedna dziura była, nie jedną załatali, nie jedna została. Jeśli ktoś byłby w stanie wykonać jakąkolwiek funkcje PHP, gdziekolwiek, czyli np. usunięcie tego skryptu .htaccess, dałeś mu pełny dostęp do stronki :). Bez problemu, poprzez załączniki będzie sobie wgrywał specjalnie przygotowane skrypty PHP i robił z tym supportem co mu się żywnie podoba.

Oczywiście to jest mało prawdopodobne, że ktoś takie coś zrobi, ale lepiej zapobiegać niż leczyć, prawda? ;)

Moją dobrą radą będzie uniemożliwienie wysyłanie załączników .inc, ale decyzja należy do Was :)
Quote

  • +
  • -
wizu's Photo wizu 27.01.2009

Dzięki za informacje. To, że można je includować w php wiedziałem, ale nie sądziłem, że dadzą się wykonywać O.o Jeszcze raz dzięki za informację ;)
Quote
Locked