←  Pytania

AMXX.pl: Support AMX Mod X i SourceMod

»

Inny
Czym się różni google analytics od stats4u

Locked

  • +
  • -
Drzanas's Photo Drzanas 30.05.2011

Witam.

Mam jedno pytanie które zadałem w temacie, ale je przepisze jeszcze raz. Czym się różni google analytics od stats4u?
Ja różnice w odwiedzinach na stronie w stats4u i w google widzę i to wielką, ale czym to jest spowodowane to nie mam pojęcia.
Quote

  • +
  • -
diablix's Photo diablix 31.05.2011

Zasadniczej różnicy nie znam, wiem tylko że większość firm wymaga statystyk google (stats4u nie przyjmują)
Quote

  • +
  • -
Drzanas's Photo Drzanas 31.05.2011

No właśnie na stats4u załóżmy było ok 600 uników, a w google 120.
Może nie dokładne liczby podałem jakie były, ale mniej więcej takie różnice.
Może to być spowodowane tym, że zmieniany był szablon strony i po prostu tego kodu nie było przez około miesiąc i na początku są takie raporty?
Miesiąc temu to różnica między stats4u a google jest nie wielka.
Quote

  • +
  • -
Portek's Photo Portek 31.05.2011

Zasadniczej różnicy nie znam, wiem tylko że większość firm wymaga statystyk google (stats4u nie przyjmują)

Nie ma różnicy? Stats4u przede wszystkim to pomysł dobry, ale nie do końca trafny i poprawnie stworzony. S4u potrafi naliczać po 3 razy tę samą odsłonę, co skutkuje później odsłonami rzędu 10-20tys gdzie w rzeczywistości było ich zaledwie 5tys (co zarejestrowane jest bezpośrednio np. na sieciówce). Google Analytics to kombajn do monitorowania odsłon które rzeczywiście miały miejsce, eksport raportów do PDF, możliwość generowania własnych raportów, czy nawet własnego systemu do prezentowania danych. Mierzenie tzw. "trendów", pochodzenia użytkowników, czasu przebywania etc. Stat4u niestety nie dorasta do pięt GA, a firmy hostingowe (i 3/4 innych) wymagają raporty z GA z jednego prostego powodu: tych nie da się podrobić. W przypadku Stat4u każdy mógł wrzucić kod śledzenia w każde miejsce (np. motd) i tym samym zamiast rzeczywistych 5tys odsłon, notował 20-30tys, które w żaden sposób nie odzwierciedlały aktualnego stanu witryny.

Co jeśli nie Google Analytics? Istnieją dwie alternatywy: Piwik - Web analytics - Open source i AWStats - Free log file analyzer for advanced statistics (GNU GPL). - obie ciekawe :-)
Quote
Locked