←  Problemy

AMXX.pl: Support AMX Mod X i SourceMod

»

2 serwery - korzystające z tych samych plików

Zablokowany

  • +
  • -
andre1010 - zdjęcie andre1010 15.03.2011

Witam,

Mam mam pytanie na razie czysto teoretyczne czy jest możliwość zrobienia czegoś takiego:
Na jednej maszynie uruchamiam dwa serwery (o różnych typach rozgrywek) tak żeby korzystały one z tych samych modelów, map itp ?

Chodzi mi o to, żeby zaoszczędzić miejsce, wyglądało by to następująco. Uruchamiam dwa serwery w tym samym katalogu, obydwa będą korzystać z tych samych map, modeli itp, lecz z innych pluginów. Tak żeby móc zrobić dwa rodzaje różnych rozgrywek. np DM oraz TP

Czy jest możliwość za pomocą komend -gamedll -gamedll_linux wskazać na inny metamod ?

Pozdrawiam
Odpowiedz

  • +
  • -
R3X - zdjęcie R3X 15.03.2011

2 serwery uruchomione z tego samego hlds będą używać tego samego katalogu plików, więc masz już jakieś szanse :) do tego opcje uruchomienia pozwalają na załączenie biblioteki, na windowsie działa chyba to w ten sposób
+localinfo mm_gamedll <ścieżka do .dll>

jak załączysz 2 różne metamody, a do nich 2 różne amxxy to ta część serwera będzie unikatowa; różne znaczy 2 osobne foldery np. metamod1, metamod2, tak samo amxx; może się udać :D
Odpowiedz

  • +
  • -
mgr inż. Pavulon - zdjęcie mgr inż. Pavulon 15.03.2011

Jeżeli to linux to można zrobić symlinki na katalogi/pliki które mają być wspólne.
Odpowiedz

  • +
  • -
andre1010 - zdjęcie andre1010 15.03.2011

U mnie będzie to uruchamianie na linuxie, więc jak powinien wyglądam w tym szczególnym przypadku plik liblist.gam oraz polecenie startowe ?

Jeżeli to linux to można zrobić symlinki na katalogi/pliki które mają być wspólne.


Proszę opisz to :)
Użytkownik andre1010 edytował ten post 15.03.2011 12:57
Odpowiedz

  • +
  • -
mgr inż. Pavulon - zdjęcie mgr inż. Pavulon 15.03.2011

Dowiązanie symboliczne – Wikipedia, wolna encyklopedia
I tworzysz symlinki np. na katalogi maps/ sound/ models/ bo to one najwięcej zajmują.
możesz też do wad'ów, ale one nie mają swojego katalogu i każdego musiałbyś osobno dodawać.
Odpowiedz

  • +
  • -
andre1010 - zdjęcie andre1010 15.03.2011

Pavulon mistrzu to działa ! :)

Dziękuje za skuteczną pomoc :)
Odpowiedz

Adminek AMXX.PL - zdjęcie Adminek AMXX.PL 15.03.2011

Wiadomość wygenerowana automatycznie


Ten temat został zamknięty przez moderatora.

Powód: Problem rozwiązany ;)

Jeśli się z tym nie zgadzasz, Dołączona grafika raportuj ten post, a moderator lub administrator rozpatrzy go ponownie.


Z pozdrowieniami,
Zespół AMXX.PL
Odpowiedz
Zablokowany