←  Problemy

AMXX.pl: Support AMX Mod X i SourceMod

»

Ahh te 100 fps :(

  • +
  • -
Szakal - zdjęcie Szakal 09.11.2008

Siemka,
Hm...każdy ma z tym problem no przynajmniej większość, może wy coś poradzicie. Chodzi oto że chcę mieć te 100 FPS, bo cały czas mam równe 60 FPS. A oto mój komputer:

Odpowiedz

Gość__* 09.11.2008

Nie wiem, może coś powinienem w sterownikach grafiki pomajstrować, ale raz tak zrobiłem że CS się zacinał i jakieś czarne tło migało

Jak nic nie pomaga to ściągnij jakieś dobre sterowniki pod kartę.
Odpowiedz

  • +
  • -
Szakal - zdjęcie Szakal 09.11.2008

No ja nie wiem czy nie pomaga bo ja się tam bawiłem, nie wiedziałem co i jak, a sterowniki to ja mam oryginalne kupowane od razu z kompem :P
Odpowiedz

  • +
  • -
mgr inż. Pavulon - zdjęcie mgr inż. Pavulon 09.11.2008

a sterowniki to ja mam oryginalne kupowane od razu z kompem

a słyszałeś o aktualizacjach ? xD Jak masz równe 60 to może wina tego że chcesz grać na rozdzielce przy której więcej niż 60 się nie wyciśnie. Sprawdź jakąś mniejszą. Jak pójdzie do 80 lub 100 to kombinuj dalej :P
Odpowiedz

  • +
  • -
Szakal - zdjęcie Szakal 10.11.2008

Nic, cały czas 60 :( Zobaczyłem każdą rozdzielczość i nic, obecnie gram na 800x600. :help: :help: :help: :help:
Odpowiedz

  • +
  • -
Abes Mapper - zdjęcie Abes Mapper 10.11.2008

Wpisz w konsoli najpierw developer 0 a potem fps_max 101 może coś da :D
Odpowiedz

  • +
  • -
Szakal - zdjęcie Szakal 10.11.2008

nic nie dało, cały czas równe 60 :? :help: :help: :help: :help: :help:
Odpowiedz

  • +
  • -
wizu - zdjęcie wizu 10.11.2008

Spróbuj fps_max 100. Coś mi się wydaje, że to była max wartość.
Odpowiedz

  • +
  • -
Szakal - zdjęcie Szakal 10.11.2008

nadal 60 :help: :help: :help:
Odpowiedz

  • +
  • -
saint69 - zdjęcie saint69 10.11.2008

wyłącz synchronizację pionową (v-sync) w ustawieniach karty graficznej bo Ci blokuje fpsy na poziom odświeżania który zapewne masz 60hz
Odpowiedz

  • +
  • -
Szakal - zdjęcie Szakal 10.11.2008

Synchronizacja pionowa była cały czas wyłączona :help: :help: :help: :help:
Odpowiedz

  • +
  • -
darkman - zdjęcie darkman 10.11.2008

przestaw odświeżanie monitora na wyżej niż 60HZ
Odpowiedz

  • +
  • -
Szakal - zdjęcie Szakal 10.11.2008

Oo a gdzie to przestawić? ???:(
Odpowiedz

  • +
  • -
saint69 - zdjęcie saint69 11.11.2008

w ustawieniach karty graficznej lub różnymi programami ale według mnie to na 100% jest wina synchronizacji pionowej....

ale spróbuj zrobić tak jak napisał darkman, zwiększ odświeżanie - jeśli się zwiększą fpsy np na 75 (bo zwiększeniu odświeżania na 75hz) to znaczy, że to synchronizacja
Odpowiedz

  • +
  • -
Szakal - zdjęcie Szakal 11.11.2008

saint69,

Oo a gdzie to przestawić? ???:(


ale spróbuj zrobić tak jak napisał darkman, zwiększ odświeżanie - jeśli się zwiększą fpsy np na 75 (bo zwiększeniu odświeżania na 75hz) to znaczy, że to synchronizacja


Nie uzyskałem odp ;>
Odpowiedz

  • +
  • -
pawlik - zdjęcie pawlik 11.11.2008

Miałem ten sam problem, przy podobnym kompie (trochę gorszym) i zrobiłem tak:
PPM na Pulpit -->Właściwości --> Ustawienia -->Zaawansowane--> Zakładka GeForce 7300GT --> Uruchom Panel Sterowania NVIDIA--> Po lewej stronie masz "Ustawienia 3D--> Zarządzanie ustawieniami 3D -->Synchronizacja pionowa [zmień opcję na "Wymuś wyłączenie"].

Jeżeli będziesz miał wtedy 72 FPS, to wpisz w konsoli cs'a taką komendę:
fps_max 200
zamiast 200 wpisz ile chcesz, ale nie będziesz miał więcej niż 100FPS.

Zwiększenie szybkości odtwarzania ekranu:
PPM na Pulpit -->Właściwości --> Ustawienia -->Zawansowane --> Monitor --> i zmień na 75Hz (przy okazji zaznacz opcję "Ukryj tryby, których ten monitor nie może wyświetlić".

The End
Odpowiedz

  • +
  • -
Szakal - zdjęcie Szakal 11.11.2008

hehe, nie mogę zwiększyć odświeżania ekranu, tylko 60 mogę mieć najwięcej. Oo
Odpowiedz

  • +
  • -
AcD - zdjęcie AcD 11.11.2008

*Szakal
Powiem ci tyle że ja również mam stałe 60 FPS
Sprzęt mam o wiele gorszy, ale zauważyłem że u mnie problem występuje po zmianie sterowników na starsze (większa wydajność) oraz po wyłączeniu/włączeniu pewnych opcji z pomocą RivaTunner i nVHardPage. (Dość dużo ich było)

Nie określę jakiej opcji jest to wina, ale wątpię że odświeżania monitora.
Zobacz czy przy włączonej/wyłączonej synchronizacji pionowej występuje jakaś różnica.

PPM na Pulpit -->Właściwości --> Ustawienia -->Zawansowane --> Monitor --> i zmień na 75Hz (przy okazji zaznacz opcję "Ukryj tryby, których ten monitor nie może wyświetlić".

Grzebanie przy niestandardowych opcjach odświeżania monitora może spowodować uszkodzeniem sprzętu.
W moim wypadku było to spalnie się kondensatora elektrolitycznego.
A wynikło to z tego iż mój monitor nie obsługuje przy rozdzielczości 1024x768 odświeżania 85Hz>
(Choć dość ładnie chodziło)
Więc uważaj jakie rady dajesz, jak nie masz pewności co on ma za monitor...

Pozdr.
Odpowiedz

  • +
  • -
Szakal - zdjęcie Szakal 11.11.2008

Nadal nic, pobawiłem się monitorem, tzn rozdzielczosci itp i nic :( :help: :help:
Odpowiedz

  • +
  • -
darkman - zdjęcie darkman 11.11.2008

AcD jak sie ustawia odswiezanie monitora takie jakiego on nie obsluguje to tak to sie konczy, wystarczy przeczytac jedna strone dolaczana do monitora i juz wiesz ile maxymalnie mozesz dac
Odpowiedz