←  Poradniki oraz Łatki

AMXX.pl: Support AMX Mod X i SourceMod

»

Fix
Podwójny strzał z kuszy u Łowcy

  • +
  • -
ZiuTeK - zdjęcie ZiuTeK 10.11.2010

Czy zauwazyliscie u siebie cos takiego, ze gdy lowca trafi w przeciwnika to wylatuje jeszcze jedna strzala ?
W ten sposob zdarza sie ze zabija jednoczesnie 2 osoby ktore staly w jednej lini. Czasami zdarzylo sie u mnie ze 3 osoby staly blisko siebie i nagle wszystkie 3 zginely od Lowcy z 0 inty ...

Fixik do tego.
Szukamy funkcji
public toucharrow(arrow, id)
a w niej linijki:
bowdelay[kid] = 10.0
lub
bowdelay[kid] -= 0.5 - floatround(player_intelligence[kid]/5.0)
(Jesli wystepuja obie to usuwamy obie)
i Zamieniamy na:
bowdelay[kid] = get_gametime()
Jesli chcemy, zeby lowca po zabiciu jakiegos gracza nie mogl tak szybko wypuscic kolejnej strzaly, mozemy dac dodatkowe opoznienie dodajac czas opoznienia jako float np.
bowdelay[kid] = get_gametime()+1.0

Użytkownik ZiuTeK edytował ten post 10.11.2010 18:52
Odpowiedz

  • +
  • -
sebul - zdjęcie sebul 10.11.2010

Ale z której to wersji moda? Bo u mnie jest tak
bowdelay[kid] -= 0.5 - floatround(player_intelligence[kid]/5.0)
Odpowiedz

  • +
  • -
ZiuTeK - zdjęcie ZiuTeK 10.11.2010

Hmm, u mnie tez widzialem ta linijke ale byla zapauzowana :D Teraz sam nie wiem czy wydalem fixa na cos co sam kiedys zepsulem czy tez kiedys ten kod byl inny ;D
Jakby cos to sprawdz u siebie na serwerze czy nie masz takich podwojnych strzalow bo wydaje mi sie ze ten zapis ktory jest obecnie tez nie bedzie dzialal poprawnie.
Oczywiscie 5.9l, jest to w opisie nawet umieszczone.

Edited: Sprawdzilem na wszelki wypadek ten kod ktory podales i tez nie dziala poprawnie.
Użytkownik ZiuTeK edytował ten post 10.11.2010 18:54
Odpowiedz

  • +
  • -
dw221 - zdjęcie dw221 31.03.2012

Nie działa ..
Odpowiedz

  • +
  • -
G[o]Q - zdjęcie G[o]Q 01.04.2012

jak juz odswiezyles to dodam ze to nie blad tylko poprostu belt przebija goscia i leci dalej zadając mniejsze obrazenia jesli obrazenia beltu spadną bodajze ponizej 30 to on znika i tyle
Odpowiedz

  • +
  • -
sebul - zdjęcie sebul 01.04.2012

jak juz odswiezyles to dodam ze to nie blad tylko poprostu belt przebija goscia i leci dalej zadając mniejsze obrazenia jesli obrazenia beltu spadną bodajze ponizej 30 to on znika i tyle

Chyba nie o to chodziło autorowi tematu, a przynajmniej tak mi się wydaje, bo wtedy ten fix nijak miałby się do tego, żeby strzała nie przebijała jakiegoś gracza.
Odpowiedz