←  Bugi

AMXX.pl: Support AMX Mod X i SourceMod

»

Bug z powitaniem

Locked

Drewno.'s Photo Drewno. 06.11.2010

public Greet_Player(id)
{
id-=TASK_GREET
new name[32]
get_user_name(id,name,31)
ColorChat(id, GREEN, "^x04[DiabloMod]^x01Witaj ^x03%s^x01 na serwerze modyfikacji %s stworzonej przez Master'eXo^x01.", name, "DiabloMod 5.9L")
}


Mam taki problem:

Otóż to powitanie,jest jak się wybierze daną klasę:

Jak wpiszę /klasa to wyświetla mi się 1 raz.A gdy wybiorę klasę to wyświetla mi się aż 4 razy,i to mi ciągle spamuje,przeszkadza jak zmieniam klasy.Możecie to naprawić i zmienić tak,aby jak przed i po wyborze klasy się tylko to raz wyświetlało??
Quote

  • +
  • -
mgr inż. Pavulon's Photo mgr inż. Pavulon 06.11.2010

ColorChat(id, GREEN, "^x04[DiabloMod]^x01Witaj ^x03%s^x01 na serwerze modyfikacji %s stworzonej przez Master'eXo^x01.", name, "DiabloMod 5.9L")

Usunąć oryginalnego autora było łatwo, a z bug'iem sobie nie radzisz ?
client_print(id,print_chat, "Witaj %s w Diablo Mod PL edited by GuTeK & Miczu  napisz /komendy, zeby zobaczec liste komend /pomoc aby dowiedziec sie jak grac", name, "5.6 PL")
Poza tym za mało kodu dałeś żeby cokolwiek stwierdzić...
Quote

Drewno.'s Photo Drewno. 06.11.2010

no bo nie wiem także która reszta kodu odpowiada za tą funkcję.Może wiesz.Ja dopiszę tam w powitaniu oryginalnego autora,bo chcę żeby tylko się raz to wyświetlało to dodam wiele zdan,ale żeby tylko 1 raz np:

[DiabloMod]Witaj graczu na serwerze modyfikacji DiabloMod v.5.9L
(następne zdanie)Autor edycji:Master'eX
(następne zdanie)Oryginalny autor modifykacji:GuTeK,Miczu
(następne zdanie)Dostępne komendy:/klasa,/przedmiot,/sklep,/komendy,/menu,/klasy
Quote

hardbot's Photo hardbot 06.11.2010

public Greet_Player(id)
{
id-=TASK_GREET
new name[32]
get_user_name(id,name,31)
ColorChat(id, GREEN, "^x04[DiabloMod]^x01Witaj ^x03%s^x01 na serwerze modyfikacji DiabloMod 5.9L stworzonej przez Gutek & Miczu^x01.", name)
return PLUGIN_HANDLED
}
Quote

  • +
  • -
Misiaczek ;c's Photo Misiaczek ;c 06.11.2010

no bo nie wiem także która reszta kodu odpowiada za tą funkcję.Może wiesz.Ja dopiszę tam w powitaniu oryginalnego autora,bo chcę żeby tylko się raz to wyświetlało to dodam wiele zdan,ale żeby tylko 1 raz np:

[DiabloMod]Witaj graczu na serwerze modyfikacji DiabloMod v.5.9L
(następne zdanie)Autor edycji:Master'eX
(następne zdanie)Oryginalny autor modifykacji:GuTeK,Miczu
(następne zdanie)Dostępne komendy:/klasa,/przedmiot,/sklep,/komendy,/menu,/klasy


public Greet_Player(id)
{
id-=TASK_GREET
new name[32]
get_user_name(id,name,31)
ColorChat(id, GREEN, "^x04[DiabloMod]^x01Witaj ^x03%s^x01 na serwerze modyfikacji DiabloMod 5.9L^nAutor edycji:^x04 Master'eX^x01 ^nOryginalny autor modifykacji:^x04 GuTeK,Miczu^x01 ^nDostepne komendy:/klasa,/przedmiot,/sklep,/komendy,/menu,/klasy", name)
return PLUGIN_HANDLED
}


Powinno zatrybić ;P tylko nie pamiętałem czy ^n czy /n
Quote

Drewno.'s Photo Drewno. 06.11.2010

ja chce zeby sie to powitanie przed wybraniem klasy sie raz wyswietlalo i po wybraniu raz,bo az trzykrotnie sie wyswietla po wybraniu klasy

Dodano 11 listopad 2010 - 12:19:
odświeżam temat.
Quote

  • +
  • -
ZiuTeK's Photo ZiuTeK 11.11.2010

Mi tez niepodobal sie ten spam dlatego zrobilem tak:
w
public client_connect(id) zwiekszylem set task na 15 sekund, zeby gracz zobaczyl wiadomosc po pewnym czasie i tyle mu wystarczy
Jesli jest kompletnie zielony to moze zawsze zapytac innych graczy na serwerze o komendy o ile nie zauwazyl powitania.

set_task(15.0, "Greet_Player", id+TASK_GREET, "", 0, "a", 1)

A w public client_changerace(id)
zwyczajnie zapauzowalem wyswietlanie powitania. Jesli juz go witala wiadomosc przy wejsciu to nie ma sensu zebym go co chwile wital.
//set_task(10.0, "Greet_Player", id+TASK_GREET, "", 0, "a", 1)

Edited by ZiuTeK, 11.11.2010 13:08.
Quote

Drewno.'s Photo Drewno. 13.11.2010

u mnie w diablo nie ma czegos takiego jak public client_changerace(id),chodziło ci chyba o
public changerace(id)

ziutek nadal nie dziala....
Edited by Master'eX, 13.11.2010 15:10.
Quote

  • +
  • -
ZiuTeK's Photo ZiuTeK 13.11.2010

Jesli masz diablo 5.9l to sa tam dwa taski gdzie wystepuje Greet_Player
U mnie jest tak jak napisalem, jesli u ciebie jest gdzie indziej to zapauzuj // ten przy zmianie rasy, skompiluj i wyslij na serwer i zmien mape. Nie wiem jak to robiles wczesniej ale w ten sposob musi zadzialac.
Quote

Drewno.'s Photo Drewno. 14.11.2010

nie działa i koniec próbowałem wszystkiego:/

Dodano 17 listopad 2010 - 19:07:
ziutek nadal nie działa nadal jest spam
Quote

  • +
  • -
sebul's Photo sebul 17.11.2010

Znajdź w
public client_connect(id)

tą linijkę
set_task(8.0, "Greet_Player", id+TASK_GREET, "", 0, "a", 1) // wartość 8 może się różnić

i daj ją w
public client_putinserver(id)
Quote
Locked