←  Pytania

AMXX.pl: Support AMX Mod X i SourceMod

»

Robienie wlasnego pluginu

Zablokowany

olmen - zdjęcie olmen 13.09.2008

Witam mogl by mi ktos pomóc zrobic plugin? Oferuje cos za to
Odpowiedz

Gość__* 13.09.2008

Witam mogl by mi ktos pomóc zrobic plugin? Oferuje cos za to

Napisz tu jaki to ma być plugin dokładnie ( opisz jego działanie ).
Odpowiedz

olmen - zdjęcie olmen 13.09.2008

Tak naprawdę chcialbym sie nauczyc robic pluginy. Chcialbym zaczac od jakiegos najprostszego
Odpowiedz

Gość__* 13.09.2008

Tak naprawdę chcialbym sie nauczyc robic pluginy. Chcialbym zaczac od jakiegos najprostszego

Był już podobny temat ( http://amxx.pl/viewtopic.php?t=3450 ).
Odpowiedz

olmen - zdjęcie olmen 13.09.2008

No ok.. Ale chcialbym aby ktos mi to wytlumaczyl bo samemu ciezko idzie ;/
Odpowiedz

Gość__* 13.09.2008

No ok.. Ale chcialbym aby ktos mi to wytlumaczyl bo samemu ciezko idzie ;/

Nikt Ci nie wytłumaczy od tak, do tego jest potrzebna praca ( nauka ). Kup sobie jakiś podręcznik o PAWN ...
Odpowiedz

  • +
  • -
mgr inż. Pavulon - zdjęcie mgr inż. Pavulon 13.09.2008

Moje zdanie jest takie że z Twoim podejściem to lepiej nawet nie zaczynaj.
Człowiek musi umieć dać samemu sobie radę a nie liczyć na to że ktoś całe życie będzie go prowadził za rączkę.
Powiedz co Ci ciężko idzie to Ci pomożemy, ale nie że wszystko.
Odpowiedz

  • +
  • -
eXine - zdjęcie eXine 13.09.2008

Jesli miales jakies wczesniejsze doswiadczenie z programowaniem - poprzegladaj .sma jakichs pluginów, zrob jakis testowy plugin dla siebie (chociazby wycinajac czesci kodu), jak domyslasz sie co robi dana funkcja to smialo mozesz zaczac pisac pluginy. Ale nie mozesz sie do tego zmuszac - ja poprostu potrzebowalem jednego plugina, nic takiego nei znalazlem, to napisalem (co z tego ze set tak na kazda sekunde O:) )
Odpowiedz

  • +
  • -
grankee - zdjęcie grankee 14.09.2008

Ja proponuję zacząć od nauki C++, bardzo dobra podstawa do PAWNa, ja bynajmniej od tego zaczynałem. Przerobisz symfonię (Grebosza) i będziesz mógł się śmiało uczyć PAWNa, jak nauczysz się C++ to różnice jest łatwo objaśnić.
Odpowiedz

  • +
  • -
FakeNick - zdjęcie FakeNick 14.09.2008

Można przystąpić od nauki AMXX Scripting bez znajomości CPP, ale nie polecam takiego rozwiązania, gdyż PAWN bardzo przypomina CPP.
Odpowiedz
Zablokowany