←  Pytania

AMXX.pl: Support AMX Mod X i SourceMod

»

SQL jako system zapisywania.

Zablokowany

  • +
  • -
Raptiler - zdjęcie Raptiler 06.05.2010

Co myslicie o SQL czy jest to dobra czy zla metoda?
Wybrac nvault czy sql?
wolalbym sql ze wzgledow oczywistych takich jak np mozliwosc zrobienia rankingu , aczkolwiek slyszalem ze przy uzywaniu sql z czasem w wyniku braku polaczenia. proszę o wypowiedzi thx
Odpowiedz

  • +
  • -
Kusek - zdjęcie Kusek 06.05.2010

do ranku to będzie dobry nvault :)
Odpowiedz

  • +
  • -
sbstn - zdjęcie sbstn 06.05.2010

Jak nie ma to być jakiś superobszerny plugin, to nvault dobre jest... Przynajmniej ja jestem zwolennikiem ;) Możesz wszystko edytować (np. program nVault Edit), a i konstrukcja pluginu jest prosta.
Odpowiedz

  • +
  • -
Raptiler - zdjęcie Raptiler 06.05.2010

No tak , jednakze szukam czegos co będę mogl polaczyc z php jak i serwerem, robie wlasnie swoj mega plugin i dlatego mam teraz trudny wybor , nie wiem jak sql sie sprawuje bo nigdy nie uzywalem, dlatego pytam o zdanie głównie osoby które uzywanie jakiegos moda pod sqla maja juz za soba
Odpowiedz

  • +
  • -
R3X - zdjęcie R3X 06.05.2010

Serwer MySQL połączony z serwerem hlds to naprawdę fajna sprawa. W zasadzie dostęp do danych nie jest konieczny natychmiast, więc opóźnienie spowodowane czasem odpowiedzi na zapytanie nie jest dużym problemem. Identyfikacja gracza w momencie podłączenia czy 500ms później za bardzo nie robi. Użycie wątków do komunikacji eliminuje lagi/zacięcia podczas zapytań. No i strasznie fajnie pisze się interfejs w Pawnie do tego :D Ja polecam MySQL, chociaż jak cały plugin będzie używał 1 tabeli z 4 polami to trochę nadmiarowo się zrobi
Odpowiedz

  • +
  • -
sbstn - zdjęcie sbstn 06.05.2010

czegos co będę mogl polaczyc z php

robie wlasnie swoj mega plugin

Więc MySQL.
Odpowiedz

  • +
  • -
nad3jf - zdjęcie nad3jf 06.05.2010

Jedynym wyjściem jest MySQL bowiem nic innego nie będzie tak dobrze współpracowało i z serwerem i z PHP. Jedyne co mogę polecić to dodatkowo moduł PERL (w PHP) - ułatwi Ci prace.
Odpowiedz
Zablokowany