←  Pytania

AMXX.pl: Support AMX Mod X i SourceMod

»

Krok po kroku - początkujący

Zablokowany

  • +
  • -
Jogi96 - zdjęcie Jogi96 10.02.2010

Cześć
Mam do was bardzo ważne pytanie.
Chce nauczyć się pisać pluginy, lecz nie wiem od czego zacząć, no po prostu nie wiem.
Czytałem tutoriale jak napisać plugin itp, ale tam mówią o jakichś funkcjach itp co w ogóle nie jest znane początkującemu.
Jak ktoś mi zechce pomóc to będę bardzo wdzięczny, bo już się w tym pogubiłem. Na forum jest mnóstwo tutoriali, lecz poprostu nie wiem za co mam sie zabrać na początek żebym wszystko rozumiał.
Odpowiedz

  • +
  • -
R3X - zdjęcie R3X 10.02.2010

najpierw naucz się podstaw programowania, poczytaj książki o C/C++
Odpowiedz

  • +
  • -
Vertricus - zdjęcie Vertricus 10.02.2010

Jogi a w jakim stopniu oceniasz swój angielski?
Chociaż nie polecam zaczynać od PAWNA mimo iż sam tak zaczynałem ;]
Odpowiedz

  • +
  • -
Jogi96 - zdjęcie Jogi96 10.02.2010

Angielski słabizna - na pewno nie będę umiał angielskiego w programowaniu ^^ :D:D Muszę znać angielski?
Odpowiedz

  • +
  • -
Knopers - zdjęcie Knopers 10.02.2010

tak znajomość angielskiego w programowaniu to rzecz najbardziej potrzebna , wszystkie dokumentacje bibliotek w większości pisane są po angielsku , poczytaj o c++ jak opanujesz podstawy + poznasz trochę lepiej angielski to będziesz rozumiał te tutoriale . bez tego nawet nie warto czytać tego bo i tak nie będziesz wiedział co z tym zrobić
Odpowiedz

  • +
  • -
lajT?. - zdjęcie lajT?. 11.02.2010

Witam,

Chciałbym trochę lepiej poznać PAWN'a

Moglibyście zrobić kolejność tutoriali w jakiej powinienem to czytać?
albo zapodać jakieś dobre tutoriale z ang. stron?
Tak ogólnie od czego najlepiej zaczynać coś w stylu harmonogramu ;d
Podstawy C++ znam i angielski też dość dobrze rozumiem.

Z góry dzięki i + oczywiście dla zasłużonych będzie.
Odpowiedz

  • +
  • -
G[o]Q - zdjęcie G[o]Q 11.02.2010

ogolnie to tutki na allienmods jakies sa przynajmniej tam czytalem + dokumentacja & funcwiki bo tam jest wiecej funkcji ale ENG jesli znasz podstawy cpp to dobrze nie jest to moze wymagane ale w znacznym stopniu ulatwia prace no i lepiej przejsc z cpp na pawna ktory jest uproszczony niz na odwrot :D

ale najogulniej rzecz biorac to najlepszym sposobem nauki jest analiza pluginów i edycja dopisywanie swoich rzeczy bo najlepiej programowania nauczysz sie programujac :D
Odpowiedz

  • +
  • -
kur3k - zdjęcie kur3k 13.02.2010

Kup sobie obojętnie jaką książkę o obojętnie jakim języku ( tylko nie assem'a ), i przejdź od zera do hajtera i napiszesz nam NEW WINODWS'a xD
Odpowiedz

  • +
  • -
lajT?. - zdjęcie lajT?. 13.02.2010

Kup sobie obojętnie jaką książkę o obojętnie jakim języku ( tylko nie assem'a ), i przejdź od zera do hajtera i napiszesz nam NEW WINODWS'a xD


Dobra! Na dodatek wydajniejszego od linuksa...

Zabrałem się za naukę, życzcie powodzenia :>
Odpowiedz
Zablokowany