←  Problemy z pluginami

AMXX.pl: Support AMX Mod X i SourceMod

»

[ROZWIĄZANE] RoundSound przestaje odgrywać...

Zablokowany

  • +
  • -
MrStrajker - zdjęcie MrStrajker 31.12.2022

Witam,

 

Mam problem z tym pluginem roundsound - sytuacja wygląda tak, że generalnie cały plugin działa poprawnie, nie ma żadnych logów.

Natomiast po około 20-30 odegrań piosenek, czasami nawet przegranych 3 mapach - muzyka przestaje się odtwarzać.

Informacja o odgrywanej piosence się wyświetla cały czas a muzyki całkowicie nie słychać.

Co dziwne nie występuje to w tym samym momencie u każdej osoby na serwerze.

Zależy to tak jakby od ilości przesłuchanych piosenek na serwerze u gracza.

Nie wiem czy do końca problem leży po stronie pluginu a nie klienta, ponieważ wystarczy zrestartować csa, wejść na serwer i znowu muzyka jest słyszalna.

 

Co ciekawe na innym serwerze który posiada ten sam plugin zauważyłem tą samą sytuacje. 

A co najlepsze gdy problem pojawi się na tym serwerze i następnie wejdę na swój serwer to również wtedy muzyki nie słyszę.

 

W temacie tego pluginu kilka osób pisało o tym problemie a nawet znalazłem jeden osoby temat z tym związany, lecz niestety nikt nie znalazł rozwiązania.

Liczę, że tym razem się uda.

 

Pozdrawiam :)

Załączone pliki

Odpowiedz

  • +
  • -
PANDA_2zl - zdjęcie PANDA_2zl 31.12.2022

Ogólnie problem spowodowany używanym formatem dźwięku .MP3 cs ma z nim problem i przykładowo po kilku razach zminimalizowania gry przestaje odtwarzać roundsound, po restarcie gry wszystko wraca do normy, z dźwiękami w formacie .wav nie ma takiego problemu
Odpowiedz

  • +
  • -
MrStrajker - zdjęcie MrStrajker 31.12.2022

Ogólnie problem spowodowany używanym formatem dźwięku .MP3 cs ma z nim problem i przykładowo po kilku razach zminimalizowania gry przestaje odtwarzać roundsound, po restarcie gry wszystko wraca do normy, z dźwiękami w formacie .wav nie ma takiego problemu

 

Ten plugin chyba nie obsługuje formatu .wav?

Przekonwertowałem całą muzyke na wav, zmieniłem format w roundsound.ini, muzyka się pobrała a niestety nic nie słychać na serwerze.

Odpowiedz

  • +
  • -
MrStrajker - zdjęcie MrStrajker 01.01.2023

 

Podmieniłem wszędzie "mp3 play" na "spk", lecz nadal muzyki nie słychać.

A co dodatkowo zauważyłem, że od początku powinno odtwarzać w dwóch formatach, ponieważ jest w kodzie zawarte "else .wav spk .."

Odpowiedz

  • +
  • -
mlekovita - zdjęcie mlekovita 03.01.2023

mi sie wydaje ze trzeba zrobic reinstall

Odpowiedz

  • +
  • -
Robiin - zdjęcie Robiin 03.01.2023

Długość piosenek? W oryginalnym temacie Speekill prowadził rozmowę z PLK4mil, który skarżył się na ten sam problem.

Odpowiedz

  • +
  • -
MrStrajker - zdjęcie MrStrajker 05.01.2023

Długość piosenek? W oryginalnym temacie Speekill prowadził rozmowę z PLK4mil, który skarżył się na ten sam problem.

 

Długość piosenek raczej nie ma znaczenia, bo nie słychać na serwerze żadnej piosenki a najdłuższa trwa 17 sekund.

 

Wgrałem roundsounda od DarkGL'a - przetestowałem na formacie mp3 i również przestaje być słychać po jakimś czasie a na formacie wav ponownie muzyka się pobiera a kompletnie nic nie slychać.

Odpowiedz

  • +
  • -
PANDA_2zl - zdjęcie PANDA_2zl 06.01.2023

Bo ten wav w jakimś konkretnym formacie typie wav ma być i ograniczeniu Hz chyba, coś gdzieś kiedyś czytałem o tym ale nie mam linka do tematu na ten temat

https://forums.allie...p/t-147122.html
Ale nie jestem pewien że to to było
Użytkownik SezonowyGracz edytował ten post 06.01.2023 01:33
Odpowiedz

  • +
  • -
Vakos - zdjęcie Vakos 06.01.2023

Skoro jest problem z pluginem to zamień go na inny i nie będziesz musiał się zastanawiać jaki jest powód.

Odpowiedz

  • +
  • -
MrStrajker - zdjęcie MrStrajker 06.01.2023

Bo ten wav w jakimś konkretnym formacie typie wav ma być i ograniczeniu Hz chyba, coś gdzieś kiedyś czytałem o tym ale nie mam linka do tematu na ten temat

https://forums.allie...p/t-147122.html
Ale nie jestem pewien że to to było

 

No właśnie też na to wcześniej natrafiłem i konwertowałem te kawałki w różnej częstotliwości niestety efekt cały czas ten sam - nic kompletnie nie słychać.

 

Skoro jest problem z pluginem to zamień go na inny i nie będziesz musiał się zastanawiać jaki jest powód.

 

Kilka postów wyżej pisałem o tym, że zmiana pluginu nic nie pomogła.

 

 

@@EDIT

Myślałem, że to może jeszcze wina klienta, ale również na nonsteamie jest to samo.


Użytkownik MrStrajker edytował ten post 06.01.2023 08:45
Odpowiedz

  • +
  • -
Robiin - zdjęcie Robiin 06.01.2023

Plugin jedyne co robi w kwestii piosenek to wykonanie komendy "spk" lub "mp3play", więc raczej problem siedzi gdzieś indziej. Może nawet w samym kliencie. Spróbuj wyłączać piosenki po określonym czasie? Nie wiem czy można to robić jakąś konkretną komendą pokroju "stopsound", ale jeśli nie to można stworzyć enta i puszczać muzykę od niego przez emit_sound (ale nie wiem czy to ma sens i zadziała tak jak myślę)
Odpowiedz

  • +
  • -
viper367 - zdjęcie viper367 06.01.2023

po pierwsze jak wrzucacie wav to w mono, inaczej goldsrc nie ogarnie, na pewno sciezki dostepu masz dobrze wpisane dla kazdej piosenki ? nie uzywasz jakis fikusnych znaków w nazwie mp3? i długosc tez wazna, najlepiej wrzuc wszystkie pliki mp3 i od nowa je przerób na mp3 uzywając np format factory

Odpowiedz

  • +
  • -
MrStrajker - zdjęcie MrStrajker 07.01.2023

Udało mi się wreszcie odnaleźć wymaganą częstotliwość pod format .avi - round sound wreszcie słychać na serwerze i wydaję mi się, że już działa normalnie.

 

Jeśli ktoś by potrzebował:

Bit resolution: 16 Bit
Sampling rate: 22050 Hz	
Audio channels: mono

Do zamknięcia.

Odpowiedz

  • +
  • -
dasiek - zdjęcie dasiek 09.01.2023

Wiadomość wygenerowana automatycznie


Ten temat został zamknięty przez moderatora.

Powód: Pomoc udzielona

Jeśli się z tym nie zgadzasz, report.png raportuj ten post, a moderator lub administrator rozpatrzy go ponownie.


Z pozdrowieniami,
Zespół AMXX.PL
Odpowiedz
Zablokowany