←  Pytania

AMXX.pl: Support AMX Mod X i SourceMod

»

Płatność blik z poziomu serwera?

  • +
  • -
MocnyAmper - zdjęcie MocnyAmper 11.11.2022

Witajcie,

Orientuje się ktoś czy (i ewentualnie jak) da się zrobić płatność za usługi z poziomu serwera cs? Na zasadzie jak płatność poprzez SMS; jakieś API przez cURL czy coś w tym stylu?
Mam przekonanie graniczące z pewnością, że widziałem takie rozwiązanie w jakiejś dużej sieci.

Odpowiedz

  • +
  • -
MocnyAmper - zdjęcie MocnyAmper 11.11.2022

Płatność blik*

(Dark, napraw w końcu to edytowanie postów :P)

Odpowiedz

  • +
  • -
DarkGL - zdjęcie DarkGL 20.11.2022

Wszystko się da, jeśli jesteś w stanie napisać zapytanie do api operatora płatności.

Odpowiedz

  • +
  • -
MocnyAmper - zdjęcie MocnyAmper 20.11.2022

Moim operatorem jest hotpay. Oni nie udostępniają bezpośredniego API dla Blika, tylko bardziej link do płatności, a tam dopiero wybiera się Blik, bank albo PayPal. Co myślisz?
Odpowiedz

  • +
  • -
DarkGL - zdjęcie DarkGL 22.11.2022

W takim razie nie zrobisz tego.

Odpowiedz

  • +
  • -
Engi - zdjęcie Engi 22.11.2022

Moim operatorem jest hotpay. Oni nie udostępniają bezpośredniego API dla Blika, tylko bardziej link do płatności, a tam dopiero wybiera się Blik, bank albo PayPal. Co myślisz?


Użyj api stripe
Odpowiedz

  • +
  • -
l3szcz - zdjęcie l3szcz 22.11.2022

Spróbuj skorzystać z tego (przelewy24):

https://developers.p...-(BLIK-level-0)

https://developers.p...rgeByCode/post 

 

Dwojako - możesz to zrobić bezpośrednio z serwera (cURL) lub przez połączenie do swojego serwera WWW korzystając z wcześniej przygotowanego skryptu.

Jest biblioteka do obsługi cURL w AMXX (https://github.com/Next21Team/AmxxCurl) - więc powodzenia.


Użytkownik l3szcz edytował ten post 22.11.2022 10:01
Odpowiedz

  • +
  • -
MocnyAmper - zdjęcie MocnyAmper 22.11.2022

O co chodzi z tym stripe? To jest jakiś serwis płatności?
Odpowiedz

  • +
  • -
l3szcz - zdjęcie l3szcz 22.11.2022

Tak, coś jak Paypal. Ale łatwiej będzie Tobie zintegrować (moim zdaniem) to co dałem wyżej.

Odpowiedz

  • +
  • -
MocnyAmper - zdjęcie MocnyAmper 22.11.2022

Problem jest taki, że nie mam działalności gospodarczej więc jedyne co mi zostaje to serwisy, które współpracują z osobami prowadzącymi nierejestrowaną działalność :P

Odpowiedz

  • +
  • -
Engi - zdjęcie Engi 22.11.2022

Problem jest taki, że nie mam działalności gospodarczej więc jedyne co mi zostaje to serwisy, które współpracują z osobami prowadzącymi nierejestrowaną działalność :P


W stripe nie musisz mieć działalności, a użytkownik l3szcz wprowadza w błąd pisząc, że stripe to coś takiego jak paypal (bliżej mu raczej do hotpaypa z którego korzystasz). W stripe otrzymujesz możliwość "postawienia" całej bramki płatności, metody płatności to między innymi BLIK, obsługa kart, google/apple pay, czy przelewów przez przelewy24.pl lub przelewów sepa.
Tak to wygląda mniej więcej:

Spoiler



Od razu mogę Cię uprzedzić, że przelewy24.pl po 2 tygodniach zostaną usunięte z Twojego konta ponieważ pachołki sobie wymyśliły, że żeby korzystać z ich systemu musisz mieć działalność.

Wypłaty są co miesiąc, a od wpłat jest pobierana stała opłata + 1,5% (chyba 1,5% nie pamiętam, jest na necie, znajdziesz) niezależnie od kwoty, o ile pamiętam to z 5zł przyjdzie Ci coś koło 3zł.
Odpowiedz

  • +
  • -
DarkGL - zdjęcie DarkGL 23.11.2022

Dodam, tylko że nawet mając działalność niezarejestrowaną możesz wnioskować o nip co trochę ułatwia sprawę w różnych serwisach :P np. na simpay.pl będziemy tego wymagać

Odpowiedz

  • +
  • -
MocnyAmper - zdjęcie MocnyAmper 23.11.2022

W stripe nie musisz mieć działalności (...)


Od razu mogę Cię uprzedzić, że przelewy24.pl po 2 tygodniach zostaną usunięte z Twojego konta ponieważ pachołki sobie wymyśliły, że żeby korzystać z ich systemu musisz mieć działalność.


To jak w końcu?

Bądźmy szczerzy, działalność nierejestrowana to najczęściej brak działalności :P
Odpowiedz

  • +
  • -
Engi - zdjęcie Engi 23.11.2022

W stripe nie musisz mieć działalności (...)

Od razu mogę Cię uprzedzić, że przelewy24.pl po 2 tygodniach zostaną usunięte z Twojego konta ponieważ pachołki sobie wymyśliły, że żeby korzystać z ich systemu musisz mieć działalność.

To jak w końcu?

Bądźmy szczerzy, działalność nierejestrowana to najczęściej brak działalności :P

Wszystkie ostatnie płatności będą dostępne oprócz przelewy24.pl
Odpowiedz