←  Pytania

AMXX.pl: Support AMX Mod X i SourceMod

»

Tworzenie submodeli


Najlepsza odpowiedź viper367 17.11.2020 13:46

Studiomdl dekompilujesz model

Jed's Model Viewer 1.36 - w nim ustawiasz lokalizacje tych 2 programów i przez niego dekompilujesz

potem juz notatnikiem edycja pliku .qc

Studiomdl kompilujesz model

Przejdź do postu

  • +
  • -
dredek - zdjęcie dredek 17.11.2020

Temat dotyczy tworzeni submodeli mianowicie interesuje mnie jak je zrobić. Wiem jedynie, że trzeba zdekompilować model, dodać tekstury czy coś tam (?) i następnie go skompilować.

Niestety powyższe informacje do końca mi nie wystarczają. Potrzebuje dowiedzieć się z jakich programów korzystać i instrukcje po krótce jak te submodele zrobić (dekompilacja, wrzucenie modelu, kompilacja etc.)

Ktoś coś?  ;>

Odpowiedz

  • +
  • -
viper367 - zdjęcie viper367 17.11.2020

dekompilujesz model i pliki smd dodajesz do pliku .qc

aby być pewnym jak to zrobić pobierz przykładowy taki model i zobacz jak powinien wyglądać taki plik .qc

z takich jeszcze rzeczy pamiętaj ze max model może mieć 4mb, tutaj głownie kwestia rozdzielczosci textur

Odpowiedz

  • +
  • -
dredek - zdjęcie dredek 17.11.2020

No dobrze jakimi programami mogę to zrobić?

Odpowiedz

  • +
  • -
Najlepsza odpowiedź viper367 - zdjęcie viper367 17.11.2020

Studiomdl dekompilujesz model

Jed's Model Viewer 1.36 - w nim ustawiasz lokalizacje tych 2 programów i przez niego dekompilujesz

potem juz notatnikiem edycja pliku .qc

Studiomdl kompilujesz model

Załączone pliki

Odpowiedz

  • +
  • -
dredek - zdjęcie dredek 17.11.2020

Danke :)

Odpowiedz

  • +
  • -
TafiT - zdjęcie TafiT 18.11.2020

Mogę Ci zrobić z kilku modeli jeeden z kilkoma submodelami żebyś sobie robił na wzór 

Odpowiedz

  • +
  • -
dredek - zdjęcie dredek 18.11.2020

Mogę Ci zrobić z kilku modeli jeeden z kilkoma submodelami żebyś sobie robił na wzór 

W sumie to przydałby mi się jakiś wzór, wtedy człowiek szybciej się uczy :D

Załóżmy, że do tego .qc chciałbym dodać nowe modele:

Spoiler
Odpowiedz

  • +
  • -
TafiT - zdjęcie TafiT 19.11.2020

Wyślij mi cały model jak możesz, wyślę Ci w zamian niego zdekompilowny i skompilowany model w .rar po dodaniu jednego skina i zrobie screeny krok po kroku jak to robie, wrzuce całość tutaj aby inni mogli wykorzystać

Odpowiedz

  • +
  • -
dredek - zdjęcie dredek 19.11.2020

Wyślij mi cały model jak możesz, wyślę Ci w zamian niego zdekompilowny i skompilowany model w .rar po dodaniu jednego skina i zrobie screeny krok po kroku jak to robie, wrzuce całość tutaj aby inni mogli wykorzystać

łap

Załączony plik  models.rar   6,48 MB   29 Ilość pobrań

Odpowiedz