←  Ogólne

AMXX.pl: Support AMX Mod X i SourceMod

»

Zabezpieczenie na modele i mapy

  • +
  • -
Robiin's Photo Robiin 31.07.2019

Można jakoś zabezpieczyć się przed skopiowaniem modelu/mapy przez graczy?

Wiem, że gracze muszą mieć plik po swojej stronie, ale czy można jakoś uniknąć skopiowania

W grę wchodzi możliwość wykonywania poleceń na graczu (bez ograniczeń, chodzi o komendę np. nadpisującą plik), zależy mi tylko na uniknięciu skopiowania pliku lub zablokowaniu możliwości użycia go na innych serwerach.

Quote

  • +
  • -
DarkGL's Photo DarkGL 31.07.2019

czyli możesz nadpisywać pliki ?
Robiin (31.07.2019 20:23):
Mogę wykonać polecenie na graczu.
Quote

wariat aka pro's Photo wariat aka pro 31.07.2019

Raczej się nie da , sam kiedyś coś myślałem w tym kierunku . Bo dla mnie bez sens zrobisz np. modele , a zaraz połowa serwerów je ma. 


Edited by wariat aka pro, 31.07.2019 22:30.
Quote

  • +
  • -
tytusek's Photo tytusek 31.07.2019

hmmmm na jailbreak serverach widziałem ze są modele "spakowane" czyli w jednym pliku jest kilka modeli i plugin na nich potrafił operwać chyba to były czapki czy coś takiego i losowo graczom przypisywał z tego pliku modele, moze coś w tym kierunku?

Quote

  • +
  • -
Robiin's Photo Robiin 01.08.2019

Raczej się nie da , sam kiedyś coś myślałem w tym kierunku . Bo dla mnie bez sens zrobisz np. modele , a zaraz połowa serwerów je ma. 

Dokładnie o to chodzi.

 

 

hmmmm na jailbreak serverach widziałem ze są modele "spakowane" czyli w jednym pliku jest kilka modeli i plugin na nich potrafił operwać chyba to były czapki czy coś takiego i losowo graczom przypisywał z tego pliku modele, moze coś w tym kierunku?

To są submodele, jeśli gracze będą mieli do nich dostęp to bez problemu znajdzie się osoba, która odnajdzie indeksy submodeli, więc ta opcja odpada.

Quote

  • +
  • -
Żuk's Photo Żuk 01.08.2019

Nawet jakbyś nadpisał pliki to nie nadpiszesz modeli bo wtedy bez ich usunięcia gracz nie wejdzie ponownie na serwer, a jakby stworzyć model, którego nie podmieniasz a nakładasz jak czapke? do tego jakaś nazwa nieadekwatna do moda, kilka fejkowych modeli w środku dla zmyłki

 

zmiany trzeba by wprowadzić na poziomie modeli tzn. zrobić coś, żeby model był niemożliwy do odpalenia bez jakiegoś pliku coś jak .wady przy mapach tyle, że pewnie by pokazało błąd z tym plikiem także temat nie do przeskoczenia raczej xD


Edited by Żuk, 01.08.2019 14:59.
Quote

  • +
  • -
Robiin's Photo Robiin 01.08.2019

Przy dzisiejszych standardach prędkości internetu i poprawnie skonfigurowanym FDlu jestem w stanie nawet pójść w usuwanie modelu / nadpisanie tak, żeby go zniszczyć, ale to w ostateczności.

Quote

  • +
  • -
Rivit's Photo Rivit 01.08.2019

TrackerUI i hook na dostęp do pliku? :D Nie wiem czy by sie dało, ale mozna by miec zaszyfrowane modele i Trackerem gdy plik jest wczytywany odszyfrowac w pamieci czy cos

Quote