←  Problemy

AMXX.pl: Support AMX Mod X i SourceMod

»

Serwer pada przy Skin System v2.33

  • +
  • -
Dvl. - zdjęcie Dvl. 19.05.2017

Witam, 
 
W nocy wgrałem skin system v2.33 (.sma pluginu podaje w załączniku) wszedłem na serwer sprawdziłem czy wszystko gra, również sprawdziłem każdego wgranego obecnie skina, żaden nie wywala errorów i współgra z serwerem, poszedłem spać. Rano wchodzę na serwer i okazuje się, że co chwilę pada. 
Komendy /top15 oraz /rankstats, czyli te, które wyswietlają się przez motd - NIE DZIAŁAJĄ
zdebugowałem statsx.amxx i gdy ktoś wpisuje podane wyżej komendy, wywala taki error w logach ->

 

Spoiler

Natomiast /rank działa i poprawnie wyswietla pozycję w rankingu.

 

 

Przy kompilowaniu lokalnym pliku .sma nie ma żadnych errorów.

Po wyłączeniu pluginu skinsystem.amxx, wszystko wraca do normy.

 

Plugins.ini

Spoiler

 

Nie wiem jak się z tym uporać i dlaczego te dwa pluginy się ze sobą gryzą.

Załączone pliki


Użytkownik Dvl. edytował ten post 19.05.2017 13:28
Odpowiedz

  • +
  • -
_McHappy - zdjęcie _McHappy 19.05.2017

StatsX:

Nieprawidłowe formatowanie ciągu znaków w pliku językowym.

 

Wgraj poprawnie właściwy plik (dostarczony z modyfikacją statsX - bo takową posiadasz) do katalogu data/lang.

 

Błędy nie wskazują na jakiekolwiek kolidacje z silnikiem skinów.


Użytkownik _McHappy edytował ten post 19.05.2017 13:43
Odpowiedz

  • +
  • -
Dvl. - zdjęcie Dvl. 19.05.2017

Wgrałem oryginalną wersje statsx z amxx 1.8.2 (lang też) 

 

Włączyłem plugin skinsystem.amxx i dalej to samo.

 

Dodatkowo, podczas crasha (gdy serwer już wisi) w konsoli sypie się takie coś:

Spoiler

Użytkownik Dvl. edytował ten post 19.05.2017 14:16
Odpowiedz

  • +
  • -
_McHappy - zdjęcie _McHappy 19.05.2017

Podałem rozwiązanie problemu ze statsX (ciekawostka: amxx nie powie Ci "Kolego, masz błąd w pliku językowym", tylko wskaże linię kodu pluginu, który z owego pliku w pewien sposób korzysta).

 

Teraz, możliwe, że problem tkwi w kolidacji jakiegoś pluginu z systemem skinów. Wyeliminuj to podejrzenie zostawiając włączony jedynie plug skinów (resztę pluginów wgrywanych przez Ciebie zakomentuj) i sprawdzając, czy serwer się nadal wysypuje.

 

Jeżeli problem występuje nadal, zmień wersję silnika HLDS. W takich przypadkach trzeba się nieźle nakombinować, by dociec przyczyny...


Użytkownik _McHappy edytował ten post 19.05.2017 14:32
Odpowiedz

  • +
  • -
Dvl. - zdjęcie Dvl. 19.05.2017

Niestety, serwer nadal pada, przy wyłączonych wszystkich pluginach, poza skinsystem.amxx

Nie widzi mi się downgrade do starszej wersji silnika, więc będę musiał pomyśleć nad innym pluginem. 

 

Dzięki za pomoc.

Odpowiedz