←  Problemy

AMXX.pl: Support AMX Mod X i SourceMod

»

Proba wlamania sie na rcon

  • +
  • -
SongBlueX - zdjęcie SongBlueX 08.11.2016

Witajcie jak zabezpieczyć server ? bo od 2 dni ataki mam na server lamanie hasła 

Odpowiedz

  • +
  • -
KrwioPijca - zdjęcie KrwioPijca 08.11.2016

Jednym z najlepszych rzeczy jakie możesz zrobić to wyłączyć hasło RCON.
Powiedz czy "ataki" które mają na celu łamanie hasła wychodzę z jednego ip czy z wielu łącz niezależnie

Odpowiedz

  • +
  • -
SongBlueX - zdjęcie SongBlueX 09.11.2016

Jednym z najlepszych rzeczy jakie możesz zrobić to wyłączyć hasło RCON.
Powiedz czy "ataki" które mają na celu łamanie hasła wychodzę z jednego ip czy z wielu łącz niezależnie

Ataki sa cochwile z nowe "IP"  mam nadzieje ze juz problem rozwiązany będzie kierowalem sie poradnikiem DarkGL  https://amxx.pl/topi...nie-hasła-rcon/        juz 90 procent wiem kto "zwana siec xsteam :D znowu bawia sie :) frajerzy :)

Odpowiedz

  • +
  • -
_McHappy - zdjęcie _McHappy 09.11.2016

Jeżeli to ta sieć Cię atakuje, polecam najpierw posprawdzać pluginy pod kątem infekcji.
<Ten temat wraz z programikiem plx'a jest gdzieś w górnych działach forum.>

Dopiero wtedy zmienić rcon, ew. postąpić wg. poradnika Dark'a.
Atakujący posiadają Twoje hasło rcon dzięki metodzie wyciągania wrażliwych danych z baz amxbans Twojej sieci. Tak więc, jeżeli wciąż posiadasz zainfekowane pluginy, to sposób Dark'a na nic się nie zda, bo nowe hasło znów może trafić w ręce atakującego i tak w eter.
Metoda opisana w powyższym poradniku może być pomocna, jeżeli nie chcesz, aby osoby mające dostęp do Twojego serwera FTP znały hasło RCON.
Odpowiedz

  • +
  • -
SongBlueX - zdjęcie SongBlueX 09.11.2016

Jeżeli to ta sieć Cię atakuje, polecam najpierw posprawdzać pluginy pod kątem infekcji.
<Ten temat wraz z programikiem plx'a jest gdzieś w górnych działach forum.>

Dopiero wtedy zmienić rcon, ew. postąpić wg. poradnika Dark'a.
Atakujący posiadają Twoje hasło rcon dzięki metodzie wyciągania wrażliwych danych z baz amxbans Twojej sieci. Tak więc, jeżeli wciąż posiadasz zainfekowane pluginy, to sposób Dark'a na nic się nie zda, bo nowe hasło znów może trafić w ręce atakującego i tak w eter.
Metoda opisana w powyższym poradniku może być pomocna, jeżeli nie chcesz, aby osoby mające dostęp do Twojego serwera FTP znały hasło RCON.

juz sobie z nimi poradziłem :) zrobilem reinstall server  zrobilem krok po kroku i wszystkie plugin robilem lokalnie :) i jak na razie zadnych uderzeń w moja strone nie widze 

Odpowiedz