←  Pytania

AMXX.pl: Support AMX Mod X i SourceMod

»

Pytanie o pomoc przy serwerze

  • +
  • -
Michal1692000 - zdjęcie Michal1692000 04.02.2016

Witam.

 

Mam zamiar stworzyć nowy serwer cod mod jako ,że z przerwami gram w 1.6 prawie 10 lat jest to moje takie małe marzenie  ;) .

Jedyne doświadczenie jakie posiadam to wiedza na temat jakie klasy zrobić aby 90% serwera nie grało jedną klasa, co jest fajnym urozmaiceniem, a co denerwującą przesadą. I tu jest problem nie potrafię wgrać tego na serwer aby zrobić własne klasy/perki i pluginy 

a nie mam zamiaru stworzyć serwera z ściągniętej paczki. I tu prośba do was, czy znalazła by się osoba która potrafiła (i chciała) by mi pomóc przy wgrywaniu/doradzić radą, lecz na priv bądź najlepiej na ts'ie żeby porozmawiać, byłbym bardzo wdzięczny.

Oczywiście taka osoba była by uznana jako współtwórca serwera, serwer będzie miał porządny hosting i reklamę a także forum więc nie chcemy zrobić serwera 4-osobowego na odwal się. Dziękuje   :D

 

+który hosting lepszy 1shot1kill czy pukawka.pl (nie piszcie innych).

 
Odpowiedz

  • +
  • -
Damianxyz - zdjęcie Damianxyz 04.02.2016

Pukawka lepsza, a co do servera to weź gotową paczkę i po prostu tam sobie dodawaj pluginy edytuj klasy itp.

Odpowiedz

  • +
  • -
Michal1692000 - zdjęcie Michal1692000 04.02.2016

Pukawka lepsza, a co do servera to weź gotową paczkę i po prostu tam sobie dodawaj pluginy edytuj klasy itp.

Dzięki za odpowiedź, ale jednak nadal na razie wolałbym własną :D

Odpowiedz

  • +
  • -
macias1975 - zdjęcie macias1975 04.02.2016

gg: 53988939

Odpowiedz

  • +
  • -
Robiin - zdjęcie Robiin 05.02.2016

Mam za sobą parenaście łatwych bo łątwych ale jednak pluginów w pawnie.

Serwerami cs 16/go zajmuję się pare lat.

Postawiłem naście, bądź dziesiąt serwerów, stąd też wiem o nich większość.

1 shoot 1 kill lepszy, bo jest prosty w obsludze, administracja dostępna 24/7, a maszyny są wydajne i z anty ddosem (dedykiem)

pukawka to zwykła iluzja serwerowni. Lecą na grafikę i ładny wygląd, ale serwery dd2 z 15 osobami tak lagują że się grać nie da ;>

 

Edytuje pluginy, pisze je, i szukam na necie.

PW do mnie, i pomogę za free, jeżeli spełnisz 1 warunek (50/50 albo będę tego wymagał, albo nie)

 

Odpowiedz

  • +
  • -
Kowalsky - zdjęcie Kowalsky 05.02.2016

Sam panel w pukawce jest ciężki do ogarnięcia... A w 1s1k masz chociaż przejrzystość i prostotę w obsłudze.

Odpowiedz

  • +
  • -
Pukawka.pl - zdjęcie Pukawka.pl 05.02.2016


pukawka to zwykła iluzja serwerowni. Lecą na grafikę i ładny wygląd, ale serwery dd2 z 15 osobami tak lagują że się grać nie da

am panel w pukawce jest ciężki do ogarnięcia... A w 1s1k masz chociaż przejrzystość i prostotę w obsłudze.



Sądzę, że te wyjaśnienia pozwolą na nieco inną optykę na nasz hosting:
http://amxx.pl/topic...apl/?hl=pukawka
Odpowiedz

  • +
  • -
Kowalsky - zdjęcie Kowalsky 06.02.2016

Pukawka.pl nie mówię, że macie słaby panel, mało rzeczy itp. Chodzi przede wszystkim o wylogowywanie użytkowników (nie pamięta sesji, ciasteczek) i trzeba się non stop logować.

Zarządzanie subkontami na podstawie jakiś flag zamiast użyć checkboxów podpisanych start, restart, ftp itp...

 

Kiedyś pamiętam że nazwa serwera, rcon itp. ustawiane w panelu nie zmieniały się w server.cfg.

 

I generalnie przytłacza mnie ciemna strona pukawki. Wiem, że to kwestia gustu, ale dla mnie jest pogrzebowa.

Odpowiedz

  • +
  • -
Pukawka.pl - zdjęcie Pukawka.pl 06.02.2016

Tak. Subkonta są do przepisania. Powstały 8 lat temu.
Generalnie jeszcze dają radę, ale są do zmiany na coś prostszego w java script
Rcon zmienia ustawienia tyko dla oryginalnego ustawienia w server.cfg
Jeżeli zmienisz sobie ręcznie w pliku, to panel nie ma jak tego rozpoznać i zmiana z jego poziomu już nie działa.
Można to poprawić, ale po co?
Zasada się prosta, albo masz wiedzę i korzystasz z edycji plików, bo wiesz co robisz, albo nie masz wiedzy i korzystasz z panelu, co pozwala na nieco ograniczone, ale jednak skuteczne w podstawowym zakresie zarządzanie serwerem. 

Powiadajo, że na ciemnym można więcej błędów ukryć ;)

Odpowiedz