←  Problemy

AMXX.pl: Support AMX Mod X i SourceMod

»

GmAMXBans
Serwer "Niedostępny"

  • +
  • -
Cr34tive's Photo Cr34tive 04.01.2016

Witam.

Kilka dni temu postanowiłem zmienić swój hosting Serwera WWW z ProSerwer na MintHost. Po przenosinach okazało się, że występuje problem z AMXBansem, mianowicie Serwery, które są podłączone - oznaczone są jako "Niedostępne". Warto dodać również, że przed migracją wszystko działało jak należy.

Ogólnie Serwer jest prawidłowo podpięty pod bazę danych, ponieważ jego konsola drukuje, że faktycznie połączenie jest prawidłowe. Odczytuje on również Adminów (niestety dopiero po zmianie mapy) oraz wyświetla nowo nadane bany. Problem leży właśnie po tej stronie, że nie przez to nie działa funkcja pozwalająca na przeładowanie Adminów czy nadanie bana online.

Wyprzedzając Wasze rady, chciałbym dodać, że:

  • Wszelkie pliki sql.cfg czy plik db.config.cfg zostały przerobione
    config.cfg
    Spoiler

    db.cofing.inc
    Spoiler
  • Do bazy danych AMXBansa zostały dodane adresy serwerów, które mogą zdalnie łączyć się z bazą,
  • W Strefie Admina zostały poprawnie przypisane hasła RCON do poszczególnych Serwerów,
  • Konsola Serwera (CS) drukuje, że Serwer faktycznie jest podpięty i działa prawidłowo,

Pisałem również do konsultanta z MintHost z pytaniem, czy wina nie leży po ich stronie. Okazało się, że nie jest to ich winą. Ponadto spytałem się, czy można u nich podpinać AMXBans do Serwera WWW (wiem, głupie pytanie ale wolałem się upewnić) - okazało się, że można takie operacjie wykonywać.

 

Czy jest ktoś w stanie pomóc mi naprawić ten błąd?

 

Quote

  • +
  • -
Ogen Dogen's Photo Ogen Dogen 04.01.2016

To może zabrzmi dziwnie, ale na niektórych hostingach baza mysql serwera gry łączy się z innego adresu niż serwera gry (np. na 1s1k). Sprawdź czy u ciebie tak nie ma.

Zajrzyj do error logów, w odpowiedzi zwrotnej z serwera mysql na stronie powinien być ten właściwy adres.

Quote

  • +
  • -
DarkGL's Photo DarkGL 04.01.2016

Sprawdź uprawnienia użytkownika na bazę danych , sprawdź również logi php i mysql

Quote

  • +
  • -
Cr34tive's Photo Cr34tive 04.01.2016

To może zabrzmi dziwnie, ale na niektórych hostingach baza mysql serwera gry łączy się z innego adresu niż serwera gry (np. na 1s1k). Sprawdź czy u ciebie tak nie ma.

Zajrzyj do error logów, w odpowiedzi zwrotnej z serwera mysql na stronie powinien być ten właściwy adres.

To również jest wykluczone i w stu procentach wiem o co chodzi :). Pukawka właśnie posiada coś takiego jak unikalna jednostka zdalnego połączenia. To akurat mam poprawnie skonfigurowane. Tak jak mówiłem, konsola Serwera czy też error logi w FTP nie sypią żadnymi błędami odnośnie AMXBansa.

 

Sprawdź uprawnienia użytkownika na bazę danych , sprawdź również logi php i mysql

Zalogowałem się do DirectAdmina, wszedłem w zarządzanie MySQL. Następnie zaznaczyłem bazę danych która odpowiada AMXBans'owi i wcisnąłem "Sprawdź". Moim oczom ukazała się następująca tabelka, która ukazuje w sumie dwa błędy (zaznaczyłem je w czerwone ramki):

http://scr.hu/9wpt/0i7im

Z tego co udało mi się zrozumieć, ów błąd mówi o aktualnym korzystaniu bądź nie domknięciu tabeli. Mimo to nie wiem jak postąpić dalej.

Okazało się jednak, że miałem utworzone dwie bazy danych - stąd dostałem taką informację. Usunąłem ją i w tabelce widocznej na zdjęciu powyżej nie występują już takowe informacje, jednakże w dalszym ciągu Serwery są "Niedostępne".

 

Co do uprawnień bazy danych - wygląda to następująco: http://scr.hu/9wpt/v4rrd
 


Edited by Cr34tive, 04.01.2016 20:24.
Quote

  • +
  • -
Ogen Dogen's Photo Ogen Dogen 04.01.2016

Usuń serwery z bazy - podajże tabela amx_servers czy coś podobnego i niech się dodadzą na nowo.

Rozumiem, że plugin się ładuje do pamięci bez problemu ? tzn. nie ma "bad load"

Quote

  • +
  • -
Cr34tive's Photo Cr34tive 05.01.2016

Wszystko ładnie się łączy. Ogólnie problem został już rozwiązany.

Okazało się, że hosting z którego korzystam musiał włączyć mi coś tam więc jeśli ktokolwiek będzie miał podobny problem, zgłaszać się proszę do swojego usługodawcy :)

 

Temat można zamknąć. Dziękuję za chęć pomocy :)

Quote