←  Pytania

AMXX.pl: Support AMX Mod X i SourceMod

»

Jak zrobić Przeźroczysty Sprite?

  • +
  • -
Ezire - zdjęcie Ezire 16.08.2015

Zastanawia mnie jak zrobić przeźroczysty sprite, gdy robie sprite wychodzi zawsze z tłem. Pytanie jak zrobić aby było bez tła. ewentualnie w jakich programach.

Odpowiedz

  • +
  • -
oeN. - zdjęcie oeN. 16.08.2015

Sprite Explorer

Przy tworzeniu sprite musisz wybrać odpowiednią opcje, nie ma ich dużo więcej możesz każdą sprawdzić.

Odpowiedz

  • +
  • -
Ezire - zdjęcie Ezire 16.08.2015

A jakie mam wybrać tło do mojego sprite?

Odpowiedz

  • +
  • -
Linux' - zdjęcie Linux' 16.08.2015

Lub mozna w np w gimpie zakryc tlo ktorego nie chcemy pokazywac.
Odpowiedz

  • +
  • -
Ezire - zdjęcie Ezire 16.08.2015

Lub mozna w np w gimpie zakryc tlo ktorego nie chcemy pokazywac.

W jaki sposob? Na gimpie się nie znam, wolę photoshop'a.

 

 

Edit//

Jak ustawic bitmape, bo jak ustawie to i tak dalej ma tło. zamiast przeźroczystego


Użytkownik Ezire edytował ten post 16.08.2015 22:50
Odpowiedz

  • +
  • -
wiwi249 - zdjęcie wiwi249 16.08.2015

Wszystko zależy od palety barw. CS 1.6 obsługuje paletę 256-kolorową Bitmapa 16-bit. Po drugie, wymiary spritesa muszą być wielokrotnością 8 jak dobrze pamiętam. Po trzecie, jak zrobisz spritesa to pakujesz go do IrfanView i tam ustawiasz paletę na 256 (Decrease Color Depth), możesz ją nawet podejrzeć. Potem jak kompilujesz spritesa (sprwiz.exe) masz podane tryby renderningu. Warto w sumie wypróbować każdy bo to nie jest dużo zachodu a warto poznać zasady działania każdego z nich. Niemniej jednak te tryby opierają się własnie głównie o paletę, a przezroczystość jest nadawana poprzez ustawienie trybu renderowania, co masz właśnie w kompilacji dopiero robione - czyli na końcu procesu budowania spritesa.


Użytkownik wiwi249 edytował ten post 16.08.2015 23:32
Odpowiedz

  • +
  • -
Ezire - zdjęcie Ezire 16.08.2015

Dobra, robie to tak. Tworze w photoshopie, zapisuje w bmp potem zmieniam tryb na indexowy nadal to samo. robie w png zmieniam w irfan na to co pisałeś wybieram różne tryby. nadal to samo. ciągle jest tło.

Odpowiedz

  • +
  • -
SzymonAdom - zdjęcie SzymonAdom 17.08.2015

Sprite Explorer 1 z 4 opcji i bilay albo czarny kolor tła  mi  wchodzi z bialym zasze =D

Odpowiedz

  • +
  • -
Ezire - zdjęcie Ezire 17.08.2015

No niestety ani biały ani czarny w moim przypadku nie działa.

Odpowiedz

  • +
  • -
Ezire - zdjęcie Ezire 17.08.2015

No niestety ani biały ani czarny w moim przypadku nie działa.

Odpowiedz

  • +
  • -
wiwi249 - zdjęcie wiwi249 17.08.2015

Ale sprawdzałeś w grze? Jeśli liczysz że tło na podglądzie w sprite explorer zniknie to jesteś w błędzie.

Odpowiedz